Kolejivo TT

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod carodej » stř 06 čer, 2012 5:28 am

No opustil tento svět nejstarší z Klímu ... otec a syn fungujou dál :) ... se ti divím že o nich nevíš ?... sídlí v bývalém klubu na Palackého (dřevěná budova za kavárnou) .... pěšky 10 minut od žel.nádraží když dojedu ze Slovenska na rozumy ... :D ...

poloha tady: http://www.mala-zeleznice.cz/kontakt-ma ... znice.html
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod jeniksk » čtv 07 čer, 2012 10:38 am

Nevim o nich z prosteho duvodu....protoze jsem se o modely nezajimal ted hodne dlouho....takze jestli funguji dale tak hned jak bude cas za nima zajedu:-D:-D dekuju za upozorneni..ja myslel ze po smrti nejstarsiho firma nepokracovala ve vyrobe....mam z male zeleznice plno veci:-) tak jak tam budu podam info:-):-):-D
jeniksk
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 02 čer, 2012 8:16 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod jeniksk » pon 11 čer, 2012 8:53 pm

Trochu odbocim...ale potrebuju to vedet....kdy se kona nejaka modelarska burza....ostrava,brno,????? Nevite??? Diky za odpoved
jeniksk
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 02 čer, 2012 8:16 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod carodej » úte 12 čer, 2012 4:42 am

Teď v neděli byla v Brně ... a pokud se nemýlím tak myslím že příští sobotu (16.6) bude v Praze ...
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod jeniksk » úte 12 čer, 2012 1:53 pm

carodej píše:Teď v neděli byla v Brně ... a pokud se nemýlím tak myslím že příští sobotu (16.6) bude v Praze ...



Do Brna bych ještě jel...ale praha je 350km...to neeee....a ostrava nikdo nevi???????? :-(
jeniksk
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 02 čer, 2012 8:16 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod Adam TT » úte 12 čer, 2012 10:17 pm

Omluva - spletl jsem si vlákno. :)
Naposledy upravil Adam TT dne stř 13 čer, 2012 6:31 am, celkově upraveno 1
Adam Buchal TT - ČD/ČSD - kolejiště v plánu
Adam TT
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 24 říj, 2011 6:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod carodej » stř 13 čer, 2012 4:17 am

jeniksk píše:Do Brna bych ještě jel...ale praha je 350km...to neeee....a ostrava nikdo nevi???????? :-(


Něco tady mám poznačeno v kalendáři ... 26.6. Ostrava - Černá Louka, jenom nevím jestli je to realita nebo to byl jenom záměr ...
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod jeniksk » stř 13 čer, 2012 7:19 pm

carodej píše:
jeniksk píše:Do Brna bych ještě jel...ale praha je 350km...to neeee....a ostrava nikdo nevi???????? :-(


Něco tady mám poznačeno v kalendáři ... 26.6. Ostrava - Černá Louka, jenom nevím jestli je to realita nebo to byl jenom záměr ...



To zni dobre..uvidim mozna tam stejne pojedem tak tam zajedu...a dalsi terminy nikdo nema...pozdejsi???:-)
jeniksk
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 02 čer, 2012 8:16 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod jeniksk » pon 18 čer, 2012 9:31 pm

To mi nikdo nerikejte ze nikdo nevi kdy se konaji burzy v ostrave???? Zadny odkaz??? Zadny ostravak???:-D
jeniksk
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 02 čer, 2012 8:16 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod BaWiS » pon 18 čer, 2012 9:41 pm

Ahoj, já jsem na burze v Ově nikdy nebyl a podle kolegů, jsem udělal dobře :D K železnici tam je toho málo (hlavně letadlo a auto modelářství) a i to málo prý stojí za nic. Kdysi byla v prostorách školy na O(d)strčilově ulici, ale prý měli problémy kvůli času, že tam bývají kroužky. Aktuální info neznám.
Jinak každou první neděli bývá železníční burza w Katowicích, ale podle kolegů prý tež už nic moc :/ Ale pokud hledáš info o burze v Ostravě, zkus vlákno Ostravsko :)
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod jeniksk » úte 19 čer, 2012 1:28 pm

BaWiS píše:Ahoj, já jsem na burze v Ově nikdy nebyl a podle kolegů, jsem udělal dobře :D K železnici tam je toho málo (hlavně letadlo a auto modelářství) a i to málo prý stojí za nic. Kdysi byla v prostorách školy na O(d)strčilově ulici, ale prý měli problémy kvůli času, že tam bývají kroužky. Aktuální info neznám.
Jinak každou první neděli bývá železníční burza w Katowicích, ale podle kolegů prý tež už nic moc :/ Ale pokud hledáš info o burze v Ostravě, zkus vlákno Ostravsko :)



tak je pravda že já jezdil na burzu do Ostravy už to bude skoro 10 let...ale jel bych zas....budu muset to zkusit....nevím co si mám představit pod pojmem nic moc, ale jel bych zas a znovu...takže asi budu muset jet do Brna no.... :-Dděkuji za odpověd
jeniksk
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 02 čer, 2012 8:16 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod jeniksk » pát 06 črc, 2012 12:22 pm

Tak se po nějáké době vracím s dotazem, jestli někdo nemá nějáký tip jak vyrovnat staré klasické koleje s profilem U od bttb..........neví někdo....děkuji za rady.....
Jinak jsem byl v Malé železnici a mluvil s nejmladším Klímou a firma stále funguje....jejich výrobky se mi zamlouvají a určitě něco pořídím na kolejiště........:-)
jeniksk
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 02 čer, 2012 8:16 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod carodej » sob 07 črc, 2012 5:08 am

No vidíš ... :D ... u MŽ je to skutečně o modelaření a ne jenom o systému nákup/prodej. Máš je pod nosem, a dá se s nima rozumně komunikovat ... takže si člověk muže vzít komponenty (stavebnice) v základním stavu a dotvořit si je k obrazu svému .. :wink:

Jinak k těm kolejím ... jedinou dobrou radou k těm kolejím je, že než se trápit s jejich reinkarnací (pokud rovnou nechceš přejít na flexikoleje a chceš alespoň něco z těch plecháču využít) je rozebrat a na to podloží ukotvit (nalepit nebo přicínovat drátky) kolejové pruty. Jeden metrový prut stojí měně než pivo, nebo pulka bagety ... :mrgreen: . Je to ale šílený bastl. Jednou jsem se na to nechal ukecat - dopadlo to celkem snesitelně a funkčně ... a vypadalo to rozhodně líp než nějaké pokusy o rovnání. Výhybky použít jdou (i když je to podle mne bláznivý nápad - radši bych si ji postavil ) -- jsou přechodové koleje mezi plecháče a standardní profil.

Další info máš v SZ ...
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod kubbajs » pon 25 bře, 2013 12:34 pm

Ahoj, nevím jestli se to tu už řešilo, ale zabere mi míň času se zeptat než to hledat. Můžu ve skryté části kolejiště na dvoukplejné trati použít poloměry 310mm a 353mm, nebudou mi proti sobě jedoucí vlaky se čtyřnápravovými vozy do sebe narážet? Díky za odpověď.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Kolejivo TT

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 bře, 2013 2:09 pm

kubbajs píše:Ahoj, nevím jestli se to tu už řešilo, ale zabere mi míň času se zeptat než to hledat. Můžu ve skryté části kolejiště na dvoukplejné trati použít poloměry 310mm a 353mm, nebudou mi proti sobě jedoucí vlaky se čtyřnápravovými vozy do sebe narážet? Díky za odpověď.

Ano šlo by to,ale musíš vyloučit z provozu vozy skupiny C a u B doporučuji nasucho vyzkoušet.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků