MODELOVÁ VELIKOST

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Adam96 » úte 04 pro, 2012 10:22 pm

miroslav lengyel píše:No hezky si tady foukáte na prstíčky,ale ono je to trošinku jinak. :D Takže pěkně popořadě,funkční detaily v nulce jsou sice fajn,ale co s tím doma?To jako budu jezdit na 3 m dlouhém prkně sem a tam?
Že by bylo TT na doma nějakou výhrou si taky nemyslím,protože nalámané klasy na poloměru 310 mm asi nejsou taky to pravé,že?A nezabředávejme zbytečně do takových detailů jako je v tomto měřítku kvalita obecně a to ani nemluvím o zvuku. :lol:
N-ko jsem původně chtěl,jenže je to opravdu malé a abych rozpoznával mašiny pod lupou je o ničem.Zvuk se dá dnes pořídit i v těchto strojích a kvalita je na velmi vysoké úrovni.
Takže mi zase nezbude než pokračovat v H0 :mrgreen:


Aha, a na R380/R400, co má půlka H0kařů v mém dosahu, ten rychlík vypadá dobře ? :) Kvalita ? mám zatím pouze 2 loko, ale žádný problém. Zvuk nezáleží na 120 či 87, ale na repráčku a nahraném zvuku :wink: Výhrou není žádné měřítko, každý dělá, co je mu sympatické, ale pokud TT není domů vhodné, tak H0 tuplem ne, pokud tedy není k mání pořádná místnost. Dle mě si TT a H0 vzájemně šlapou na paty, N je někde vzadu. Nabídka vozového parku z pohledu IV -V epochy téměř totožná, akorát H0 má více variant bardotek, a TT více hektorů :D Páry jsou jasné.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 pro, 2012 3:39 pm

Adam Buchal píše:Aha, a na R380/R400, co má půlka H0kařů v mém dosahu, ten rychlík vypadá dobře ? :) Kvalita ? mám zatím pouze 2 loko, ale žádný problém. Zvuk nezáleží na 120 či 87, ale na repráčku a nahraném zvuku :wink: Výhrou není žádné měřítko, každý dělá, co je mu sympatické, ale pokud TT není domů vhodné, tak H0 tuplem ne, pokud tedy není k mání pořádná místnost. Dle mě si TT a H0 vzájemně šlapou na paty, N je někde vzadu. Nabídka vozového parku z pohledu IV -V epochy téměř totožná, akorát H0 má více variant bardotek, a TT více hektorů :D Páry jsou jasné.


Zdar kolego,netuším jaké stroje mají ti H0-káři v Tvém dosahu :D ale až někdy,v hodně vzdálené budoucnosti bude v TT k mání tohle http://www.youtube.com/watch?v=KAJDcu7ohyQ tak dej vědět. :lol: :lol: :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 05 pro, 2012 5:28 pm

Za ty penize by to melo jezdit na uhli a ne na elektriku :D :D :D :D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Adam96 » stř 05 pro, 2012 6:08 pm

miroslav lengyel píše:
Zdar kolego,netuším jaké stroje mají ti H0-káři v Tvém dosahu :D ale až někdy,v hodně vzdálené budoucnosti bude v TT k mání tohle http://www.youtube.com/watch?v=KAJDcu7ohyQ tak dej vědět. :lol: :lol: :lol:


To je sice hezké, ty páry, ale kolik lidí dělá tohle období ?? Drtivá většina dělá epochu IV, pak dost lidí čd, sem tam je i vidět přechod páry na diesel . Vy děláte, jak kdyby existovala jen 2. epocha :D H0-káři v mém dosahu dělají čsd IV. ep. až po dnešek. Jinak tolik peněz bych snad už za mašinku ani nedal. Ale až bude doma, tak dejte vědět, rád mrknu na fotky :D :) :D
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Rudolf » stř 05 pro, 2012 8:25 pm

Ber v úvahu taky to, že ti co dělají jiné epochy než IV. a V. ČSD se tady na fóru a jinde nebudou hádat, který brejlovec nebo barča je lepší a v klidu si budou opečovávat své páry :-D a taky nemají potřebu se zde o tom šířit.

Myslím, že ale diskuze tímto směrem je vcelku zbytečná. Každý má možnost si svobodně vybrat, co je mu bližší.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Adam96 » stř 05 pro, 2012 8:40 pm

Rudolf píše:Ber v úvahu taky to, že ti co dělají jiné epochy než IV. a V. ČSD se tady na fóru a jinde nebudou hádat, který brejlovec nebo barča je lepší a v klidu si budou opečovávat své páry :-D a taky nemají potřebu se zde o tom šířit.

Myslím, že ale diskuze tímto směrem je vcelku zbytečná. Každý má možnost si svobodně vybrat, co je mu bližší.


Každý ( pokud se tedy dohaduje ) se hádá ve svém živlu, u někoho brejlovec, u někoho eso, u někoho pára. Akorát bych řekl, že Míra L. se skoro nemá s kým hádat :D :D Tím zase nechci říci, že nemám páry rád. Mám, když vidím páru je to zážitek, který se nezapomíná, ale v reálu. To, co se mi na párách líbí, bohužel model nenabízí a ani by to nedopadlo dobře :) http://okounricni.rajce.idnes.cz/den_ze ... C02426.jpg
http://okounricni.rajce.idnes.cz/den_ze ... C02425.jpg
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 pro, 2012 9:40 pm

Adam Buchal píše:To je sice hezké, ty páry, ale kolik lidí dělá tohle období ?? Drtivá většina dělá epochu IV, pak dost lidí čd, sem tam je i vidět přechod páry na diesel . Vy děláte, jak kdyby existovala jen 2. epocha :D H0-káři v mém dosahu dělají čsd IV. ep. až po dnešek. Jinak tolik peněz bych snad už za mašinku ani nedal. Ale až bude doma, tak dejte vědět, rád mrknu na fotky :D :) :D


Tohle období dělá hafo lidí,bohužel pro našince moc modelů našich mašin není(nebylo).Ovšem epocha II.je nejkrásnější a také nejdražší dobou železnice. :D Na té mašině se intenzivně pracuje a doufám,že pod jedlí se už spolu budeme mazlit.Ona se totiž už nevyrábí,ale zase se dá koupit za příznivější peníz. :wink: No zatím si holt musím vystačit aspoň s tím málem co mám:
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 pro, 2012 9:47 pm

Adam Buchal píše:Každý ( pokud se tedy dohaduje ) se hádá ve svém živlu, u někoho brejlovec, u někoho eso, u někoho pára. Akorát bych řekl, že Míra L. se skoro nemá s kým hádat :D :D Tím zase nechci říci, že nemám páry rád. Mám, když vidím páru je to zážitek, který se nezapomíná, ale v reálu. To, co se mi na párách líbí, bohužel model nenabízí a ani by to nedopadlo dobře :)


To jsou mi věci :?: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=9VVE92i4BfA
A pokud vlezeš do správné velikosti,tak můžeš mít stejné efekty i v dieselu :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=QTmeGkbfFjM
Naposledy upravil miroslav lengyel dne stř 05 pro, 2012 9:58 pm, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Adam96 » stř 05 pro, 2012 9:51 pm

miroslav lengyel píše:
Tohle období dělá hafo lidí,bohužel pro našince moc modelů našich mašin není(nebylo).Ovšem epocha II.je nejkrásnější a také nejdražší dobou železnice. :D Na té mašině se intenzivně pracuje a doufám,že pod jedlí se už spolu budeme mazlit.Ona se totiž už nevyrábí,ale zase se dá koupit za příznivější peníz. :wink: No zatím si holt musím vystačit aspoň s tím málem co mám:
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/


Jestli to dělá hafo lidí nevím, ale co sleduju, tak H0káři mají parních mašin 6 půlek http://www.masinky.cz/kategorie/15-Loko ... dex_s2.htm . Možná ne DRG, ale čsd ano. V TT je to slabý odvar. Přesto bych si u schirmerů dokázal vybrat :D Mě se líbí zlatý věk brejlovců a bardotek ( 60 až 90 léta ), hlavně ty 90 léta. To jezdilo hodně brejlovců v nespočet nádherných nátěrech všudemožně. Dnes je tato idyla pryč. Bardotky jakbysmet. Odkaz na kolejiště jsem viděl vícekrát, líbí se mi. Možná bych zkusil některé budovy postavit samodomo, ale je to strašný žrout času, třeba teď mi dávájí zabrat dvojtá okna na výpravní budovu :D Loko z odkazu byla nádherná (i cena :) ), tak ať se dílo vydaří !

edit: to je už docela blízko, atmosféra ve Střelicích byla krapet hustší, doslova na krájení. :D Ale zase nemůžu chtít nemožné....
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod JanoH0e » stř 05 pro, 2012 9:56 pm

A si si Míro istý, že robíš epochu II ? Podľa cestných dopravných značiek by som to tipoval o dosť vyššie :lol: :o .
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 pro, 2012 10:15 pm

JanoH0e píše:A si si Míro istý, že robíš epochu II ? Podľa cestných dopravných značiek by som to tipoval o dosť vyššie :lol: :o .


Nevím kolego kde čerpáš informace Ty,ale já tedy zde :lol: :lol: :lol:
http://www.hs-merseburg.de/~nosske/Epoc ... _stvo.html
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod JanoH0e » stř 05 pro, 2012 10:32 pm

Aj rýchlosti ? Nemá byť náhodou hranatá ? A asfalt bol pomerne vzácny, aj Hitlerové diaľnice boli iba betónové. Ale možno zle vidím na fotkách. Možno by sa toho našlo viac, ale to mi udrelo do oka ako prvé. :D
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 05 pro, 2012 10:57 pm

Jako kolejiste je uzasne. Mne asi jedine, co mne upoutalo je na jedne fotce zakaz vjezdu do ulice a na konci stejne ulice je znacka dej prednost v jizde :D Ale to jsou jenom malickosti, jinak opravdu klobouk dolu. :) Ja se na takovou kvalitu nedostanu ani za tricet let :lol: :lol:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 06 pro, 2012 5:01 am

JanoH0e píše:Aj rýchlosti ? Nemá byť náhodou hranatá ? A asfalt bol pomerne vzácny, aj Hitlerové diaľnice boli iba betónové. Ale možno zle vidím na fotkách. Možno by sa toho našlo viac, ale to mi udrelo do oka ako prvé. :D


Jano,hranaté značky omezení rychlosti se používaly do roku 1934.To co vypadá jako asfalt je ve skutečnosti papírová dlažba Auhagen,kterou jsem tak dlouho vylepšoval,až z toho vznikl blíže neidentifikovatelný povrch. :lol:
Vypadá to skoro tak,jako by se městem prohnala nějaká povodeň nebo byla řepná kampaň v plném proudu. :mrgreen:
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#270.jpg
Naposledy upravil miroslav lengyel dne čtv 06 pro, 2012 5:12 am, celkově upraveno 2
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 06 pro, 2012 5:09 am

Jiri Dvoracek píše:Jako kolejiste je uzasne. Mne asi jedine, co mne upoutalo je na jedne fotce zakaz vjezdu do ulice a na konci stejne ulice je znacka dej prednost v jizde :D Ale to jsou jenom malickosti, jinak opravdu klobouk dolu. :) Ja se na takovou kvalitu nedostanu ani za tricet let :lol: :lol:


Jirko,ale i do zákazu vjezdu se jezdí pokud máš patřičnou bumážku :D To nemluvím o blbounech,kteří na nějakou značku zvysoka s...u,tak aby aspoň věděli,že mají dát přednost v jízdě.I když v těchto případech to asi dopadne jako s tím zákazem vjezdu. :lol: Klobouk nech na hlavě,není důvod smekat,protože chyb je tam habakuk. :oops:
Nicméně předmětem této diskuze není kvalita-nekvalita provedení mého kolejiště,nýbrž modelová velikost. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků