MODELOVÁ VELIKOST

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 02 pro, 2012 4:12 pm

Tyhle ty s železnou pravidelností se opakující debaty o tom,která velikost je nejlepší je jako házení perel sviním :D Každý soudný člověk přece dávno ví,že ta jediná,vůbec nejvíc nejlepší královská velikost je H0 :lol: :lol: :lol: A Ti ostatní si to holt musí nějak okecat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod alexander » ned 02 pro, 2012 6:17 pm

Tak jest.... :D
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 03 pro, 2012 7:38 am

alexander píše:Komu sa páči toto a vyhovuje mu to, tak zvolí Nko:
http://www.honzikovyvlacky.cz/2012/11/2 ... e-valende/
Kto chce kúsok zmenšenej reality pôjde asi iným smerom....

Tak tady se dovolím ohradit. Ten hračkový vlakodrom ve válendě je možné postavit ve kterékoliv velikosti (a také se to děje). Nevidím žádný důvod spojovat toto pojetí kolejiště právě s N-kem! Alexander, z Vašeho přípěvku přímo čiší despekt k N-ku. Myslím, že kupu zajímavých modelových námětů do válendy nabízí začátečníkům i pokroičilejším knihy Milan Ferdiána.
A že i v N-ku lze modelařit stejně kvalitně jako v jiných velikostech snad dokládají některé záběry např. zde:
http://www.zababov.cz/index.php?id=1157
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod milan ferdián » pon 03 pro, 2012 10:02 am

miroslav lengyel píše:Tyhle ty s železnou pravidelností se opakující debaty o tom,která velikost je nejlepší je jako házení perel sviním :D Každý soudný člověk přece dávno ví,že ta jediná,vůbec nejvíc nejlepší královská velikost je H0 :lol: :lol: :lol: A Ti ostatní si to holt musí nějak okecat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Mám pocit že okecáváte akorát vy dva,Míro a alexander :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod pekl024 » pon 03 pro, 2012 3:41 pm

Míra to okecat musí, protože na nic menšího už nevidí :lol:

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod alexander » pon 03 pro, 2012 5:08 pm

Ja tiež nie....
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 03 pro, 2012 5:25 pm

pekl024 píše:Míra to okecat musí, protože na nic menšího už nevidí :lol:

Petr


S patřičnou optikou ano,ale dívat se na kolejiště přes dalekohled se mi fakt nechce. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod jirkan » pon 03 pro, 2012 6:40 pm

Já se dobrovolně hlásím k těm, co to okecávají. Zatím sice stále ještě cpu peníze do těch drobečků v H0 :lol: , ale na skříni již se vrší zásoby pro budoucí přestup do "nulek" (to až už nepomůže ani ta optika.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Tomáš » pon 03 pro, 2012 6:53 pm

jirkan píše:Já se dobrovolně hlásím k těm, co to okecávají. Zatím sice stále ještě cpu peníze do těch drobečků v H0 :lol: , ale na skříni již se vrší zásoby pro budoucí přestup do "nulek" (to až už nepomůže ani ta optika.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).


A tělocvičnu už jsi si koupil ? :lol: :lol: :lol: :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Morris Zapp » pon 03 pro, 2012 7:24 pm

I v nulce se dá postavit provozně zajímavý celek doma v jedné místnosti: chce to použít známé triky "kolem místnosti" a "několikapatrová spirála". Samozřejmě zcela nevhodné pro provozáře rychlíkáře, ale pestrý provoz na nějaké zajímavé lokálce ve starších epochách si umím dobře představit: ve dvou až třech lidech zábavy habakuk.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod JanoH0e » pon 03 pro, 2012 10:01 pm

Najlepšia veľkosť je 0e. Rozmery H0 a skutočné modely :D . Tiež sa na ňu chystám :oops:
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod jirkan » pon 03 pro, 2012 10:06 pm

Tělocvičnu na to opravdu nemám, ale pokud se člověk obejde bez čtyřnápravových vozů, tak se dá lecos vecpat i do paneláku.... A zase si to vynahradíš třeba možností digitálního spřáhla, které se navíc dá spřáhnout i v oblouku, samostatným ovládáním vnitřních i koncových světel na každém vagonu atd., takže i ty 3 - 4 vagony ve vlaku stačí.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod carodej » úte 04 pro, 2012 6:20 am

Morris Zapp píše:I v nulce se dá postavit provozně zajímavý celek doma v jedné místnosti: chce to použít známé triky "kolem místnosti" a "několikapatrová spirála" ......


:D ... pokud se to někomu líbí ... bŕŕŕ.. já bych měl spíše pocit jako kdybych si nastěhoval Albatrose v provozu do zahrady. Ale každý má jiný pohled na svou zábavu ... já mám mrazení v zádech už když vidím TT v místnosti menší jako 10x6m ... :lol: :lol:
Jen mne nějak nabuzuje ten všeobecně propagovaný dojem, že všechno menší než H0 jsou nepoužitelné hračky ...
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Radek Strnad » úte 04 pro, 2012 7:47 am

Já myslím,že je to ze strany mastodontů jenom okecávaná závist.Vždyť to čteš v jednotlivých příspěvcích:Nesmíš mít rychlík,nesmíš mít čtyřnápravové vozy,musíš mít jedině lokálku.....atd :lol: :lol: :lol: :lol: .Oč to mi T-éčkaři či kolegové N-kaři máme jednodušší a zajímavější,když můžeme mít rychlík a klidně i čtyřnápravové vozy,přičemž pro ty,co nemají tolik místa zůstává stále ta možnost lokálkového provozu.Vždyť jsou to v podstatě takoví nešťastníci,kteří si musí neustále nějak zdůvodňovat to jejich osudové a chybné rozhodnutí,totiž věnovat se mastodontům,které z mladické nerozvážnosti a lehkomyslnosti kdysi učinili :cry:Chlapci ,kdy už to konečně pochopíte,že jedině TT či N vám skýtá svými možnostmi a převratným pokrokem v posledních letech pravý modelářský org..mus.I automatická spřáhla jsou jen otázkou krátké budoucnosti.Přestaňte okecávat a začněte nakupovat Bastardy,Brejlovce,Barči a další skvosty.Pokud jste již nakoupili stodoly a tělocvičny,prodejte je a máte spoustu peněz do začátku.Už se na Vás těším u příležitosti setkání Tillig TT Clubu či na dni otevřených dveří v Sebnitz. :mrgreen:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: MODELOVÁ VELIKOST

Příspěvekod Morris Zapp » úte 04 pro, 2012 8:11 am

carodej píše:... já mám mrazení v zádech už když vidím TT v místnosti menší jako 10x6m ... :lol: :lol:


10x6 metrů v TT? To je k čemu dobrý? Na modulovku zoufale málo, na "takové to domácí ježdění" nesmyslně moc - ledaže by dotyčný měl v oblibě koukat na veliký počítačem řízený betlém...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

PředchozíDalší

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků