KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod milan ferdián » pát 22 kvě, 2015 8:05 am

pavel1111ify píše:Pak je jedna možnost udělat 380x134 a nalevo rozšíření na siřkudelku 165 a siřku 120

Vydrž chvilku na ten náčrt od Sandyho. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod pavel1111ify » pát 22 kvě, 2015 8:07 am

Je to pouze možnost
pavel1111ify
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 15 bře, 2015 8:39 pm
Bydliště: Český Brod

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod pavel1111ify » sob 23 kvě, 2015 11:45 am

No nakonec to fakt bude jenom těch 280x134 abych se to naučil a potom bych stavěl větší ,celkem se mi líbí tohle na 230x130 viewtopic.php?f=1&t=8119
pavel1111ify
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 15 bře, 2015 8:39 pm
Bydliště: Český Brod

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod Sandy » sob 23 kvě, 2015 2:54 pm

pavel1111ify píše:No nakonec to fakt bude jenom těch 280x134 abych se to naučil a potom bych stavěl větší ,celkem se mi líbí tohle na 230x130 viewtopic.php?f=1&t=8119

No, tak když jsem se konečně protrápil k tomuto: http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Planky#pavel1111_1.jpg, tak je všechno jinak.....
Komentář jsem napsal k obrázkům na "Rajčeti", sem ho již nebudu opakovat.
Neumím vkládat obrázky přímo, tak budete muset udělat "úkrok stranou". :oops:
To:pavel111.... Pokud jde o finanční náročnost, tak sis moc nepolepšil... Tedy pokud ten nově vybraný návrh nezredukuješ. A pokud jde o náročnost stavby, tak si myslím, že ten původní je jednodušší.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod Barbucha » sob 23 kvě, 2015 4:54 pm

Sandy píše:No, tak když jsem se konečně protrápil k tomuto: http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Planky#pavel1111_1.jpg, tak je všechno jinak.....
Komentář jsem napsal k obrázkům na "Rajčeti", sem ho již nebudu opakovat.
Neumím vkládat obrázky přímo, tak budete muset udělat "úkrok stranou". :oops:
To:pavel111.... Pokud jde o finanční náročnost, tak sis moc nepolepšil... Tedy pokud ten nově vybraný návrh nezredukuješ. A pokud jde o náročnost stavby, tak si myslím, že ten původní je jednodušší.


No nezabil bys ho? Já tvoji osmičku s radostí použil :-D. Byť trochu šejdrem.
Obrázek

Jinak obrázky jdou vkládat jednoduše. Druhým tlačítkem myši klepneš nad obrázkem a zvolíš kopírovat URL obrázku. Kopneš to do fóra a ohraničíš [img]....[/img]. A je to.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod pavel1111ify » sob 23 kvě, 2015 8:11 pm

No ještě nevim :/ zase ze začátku je fakt že těch 350xx je hodně
pavel1111ify
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 15 bře, 2015 8:39 pm
Bydliště: Český Brod

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod pavel1111ify » sob 23 kvě, 2015 8:12 pm

Barbucha píše:
Sandy píše:No, tak když jsem se konečně protrápil k tomuto: http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Planky#pavel1111_1.jpg, tak je všechno jinak.....
Komentář jsem napsal k obrázkům na "Rajčeti", sem ho již nebudu opakovat.
Neumím vkládat obrázky přímo, tak budete muset udělat "úkrok stranou". :oops:
To:pavel111.... Pokud jde o finanční náročnost, tak sis moc nepolepšil... Tedy pokud ten nově vybraný návrh nezredukuješ. A pokud jde o náročnost stavby, tak si myslím, že ten původní je jednodušší.


No nezabil bys ho? Já tvoji osmičku s radostí použil :-D. Byť trochu šejdrem.
Obrázek

Jinak obrázky jdou vkládat jednoduše. Druhým tlačítkem myši klepneš nad obrázkem a zvolíš kopírovat URL obrázku. Kopneš to do fóra a ohraničíš [img]....[/img]. A je to.

kolik je rozměr ??
pavel1111ify
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 15 bře, 2015 8:39 pm
Bydliště: Český Brod

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod pavel1111ify » sob 23 kvě, 2015 8:14 pm

Sandy píše:
pavel1111ify píše:No nakonec to fakt bude jenom těch 280x134 abych se to naučil a potom bych stavěl větší ,celkem se mi líbí tohle na 230x130 viewtopic.php?f=1&t=8119

No, tak když jsem se konečně protrápil k tomuto: http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Planky#pavel1111_1.jpg, tak je všechno jinak.....
Komentář jsem napsal k obrázkům na "Rajčeti", sem ho již nebudu opakovat.
Neumím vkládat obrázky přímo, tak budete muset udělat "úkrok stranou". :oops:
To:pavel111.... Pokud jde o finanční náročnost, tak sis moc nepolepšil... Tedy pokud ten nově vybraný návrh nezredukuješ. A pokud jde o náročnost stavby, tak si myslím, že ten původní je jednodušší.


kam vede to dole uprostřed ?
pavel1111ify
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 15 bře, 2015 8:39 pm
Bydliště: Český Brod

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod Barbucha » sob 23 kvě, 2015 8:16 pm

DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod Barbucha » sob 23 kvě, 2015 8:21 pm

Ten ocásek směrem dolů má ještě dva metry. Rozměry platí, koleje jsou vedeny trochu jednodušeji. Ale je to větší měřítko. Pod viditelnou stanicí je skryťák.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod pavel1111ify » pon 01 čer, 2015 7:15 am

Sandy postavim to podle tebe můžeš poslat soubor plánu

Akorát kam vede ta jedna kolej u dvojkolejky nalevo ?
pavel1111ify
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 15 bře, 2015 8:39 pm
Bydliště: Český Brod

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod Sandy » ned 07 čer, 2015 8:48 am

pavel1111ify píše:Sandy postavim to podle tebe můžeš poslat soubor plánu

Akorát kam vede ta jedna kolej u dvojkolejky nalevo ?

Tady http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Navrh_pavel1111_TT_240_340_cm/#pave1111_1.jpg jsem hodil pár detailů. Máš tam i nakresleno, kam vede ta "slepá" kolej vlevo. Je to jen holé schema, stanice by bylo vhodné doplnit o nějaké kusé manipulační koleje. Případné depo by asi nahradila jen malá výtopna. Nejsem téčkař, takže nevím, zda délka kolejí ve stanicích je dostačující. Jen tak pro zajímavost jsem zkusil spočítat orientační cenu holého kolejiva.

To "barbucha"
Těší mě, že někdo použil můj návrh. Vzhledem k tomu, že jsem tu radil asi ve čtyřech nebo pěti případech, tak se považuji za velmi úspěšného. Dvacetiprocentní realizací návrhů se asi nemůže pochlubit ani Milan F. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 09 čer, 2015 5:24 am

Počkal bych na realizaci,od postavím to podle tvého plánu k dokončení nebo alespoň zahájení stavby je několik světelných let. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod matkohtu » sob 13 čer, 2015 9:01 am

Kolejiště na zasunutí pod gauč Janov vedlejší trat. Jak očíslovat koleje která je dopravní a odstavná , skryte nádraží umožnuje křižování souprav
Děkuji za posouzení plánku .Vycházím z prostoru který mam .Obloukove kolejivo je použito ze start setu Tillig. Jinak podlože a pruty a to i ve skritaku . Tu jednu odstavnou koleji se nakonec udělal z flexi koleje a ohnul jí poloměr 396 mm. Bude tam vlečka z malým skladištěm
Na kraji panelu sem chtěl dát malou remízu pro páry stavebnice Auhagen ze zrušeneho kolejiště když sem jí chtěl dát místo
toho skadiště ale nevleze se tam proto sem ji dal na kraj Vozidla pro vedleší trat mam připravenou stavebnici 810 od LPH Jičin.
Jinak modely zbiram od roku 1984 takže mam docela obsáhlou zbirku .A přejit na Nko se mi nechce jakožto skalní přiznivec velikosti TT
takteš se snažim o ůpravu tovarních modelu ,výměna soukoly , zpřahla ,přeznačení a natěr :)
Přílohy
Janov.jpg
Naposledy upravil matkohtu dne ned 14 čer, 2015 9:38 am, celkově upraveno 1
matkohtu
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 26 led, 2014 9:18 am
Bydliště: Ostrava- Poruba

Re: KOLEJIŠTĚ ZAČÁTEČNÍKŮ

Příspěvekod D » sob 13 čer, 2015 1:21 pm

matkohtu:
Podstatné pro návrh je měřítko, zde TT. Skryté nádraží má malý rozestup kolejí, pro výchozí osovou vzdálenost Tilliga 43 mm je třeba mezi výhybku a obloukovou kolej 83107 vložit rovný díl dlouhý 36,5 mm, tj. kolej 83104.

Koleje v nádraží jsou krátké, ale tomu akorát můžeš přizpůsobit vozový park. Zkontroluj si vzdálenost kolejí od kraje panelu, máš je hodně na těsno. Také koncové zarážky zda nezasahují do průjezdného profilu vjezdových výhybek. Levou kusou kolej můžeš prodloužit tím, že ji v jednom místě zalomíš obloukovou kolejí, před obloukem by bylo skladiště s rampou a v oblouku a rovince za ním volná skládka. Pravá se mi zdá dost krátká, tam natěsno vleze leda dvouosák. Snad bych ji raději také za výhybkou zahnul a umístil tam depo místo spodní koleje. Bude aspoň před výtopnou dost místa na hromadu uhlí a popelovou jámu nebo stojan s naftou.

Číslování kolejí na takovémto oválu není podstatné. Těsně u budovy bude kolej manipulační, ty další dvě mohou být dopravní. Pak záleží, která bude hlavní (jako rovně nádražím) - oblouková výhybky bude simulovat přímou, kde hlavní (simulovaný rovný) směr bude buď na prostřední nebo na spodní kolej. Pokud by to byla prostřední, tak číslování bude 2-1-3 nebo 3-1-2 dle směru, odkud trať začíná (vlevo směrem po trati lichá). Pokud bude hlavní kolejí spodní, pak by u ní nemělo být napojení depa (viz předešlý odstavec) a číslovalo by se od budovy 4-2-1 nebo 5-3-1, opět dle směru tratě.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků