KOLEJIVO

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 led, 2016 7:49 am

Tak úhel výhybky 22°30´je daný.Kolejivo se hodí do stísněných prostorů,vzpomeň si na kolejivo BTTB.Úhel je velký,musíš se rozhodnout ty,zda ano nebo použiješ výhybky s menšími úhly.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod SettO » úte 26 led, 2016 6:09 pm

Skopec: co by lítalo? Peco je kvalita, odzkoušená..../Doufám teda, že nemyslíš, že bys jel na vytočený regulátor.../
Zdar.
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod Petr S. » čtv 28 led, 2016 8:26 am

Skopec píše:Zdravím, mám dotaz na výhybky PECO code 100 setrack ve velikosti H0. Klasické rovné výhybky mají úhel odbočení 22,5°není to moc ? nebude problém, při zapojení více výhybek za sebou aby soupravy nevylítávaly ven z kolejí ?

Ta otázka je - co tam bude jezdit ? Přes ty vyhýbky projede ledacos , ale delší vozy budou vypadat jako skládací metr v zatáčce . Tam , kde bych to neviděl ( skryťák ) tak bych je použil , ale na viditelnou část možná na lokálku .
P.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod Tomáš » stř 10 úno, 2016 3:39 pm

Věděl by někdo,jestli by šlo kombinovat tramvajové kolejivo Luna TT s klasickým kolejivem? Chtěl bych to použít do areálu Kovošrotu nějak takhle
http://www.pshzd.cz/archeo/rosice/vlecka-kovosrot.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 10 úno, 2016 6:53 pm

není lepší koupit nějaké panely od JM detailu a udělat to sám než to drahé kolejivo jo bez práce ..
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod JanoH0e » stř 10 úno, 2016 7:07 pm

Tkadlec Jaroslav píše:není lepší koupit nějaké panely od JM detailu a udělat to sám než to drahé kolejivo jo bez práce ..


Nie je. Žliabková koľajnica a "panel" medzi koľajami je rozdiel. Nuž Tomáši, budeš prvý :D . Ale predpokladám, že ak budu sedieť hrany stojín, bude to možné. Ale kým nevyskúšaš, nebudeme vedieť :D .
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod Tomáš » stř 10 úno, 2016 7:11 pm

JanoH0e píše:
Tkadlec Jaroslav píše:není lepší koupit nějaké panely od JM detailu a udělat to sám než to drahé kolejivo jo bez práce ..


Nie je. Žliabková koľajnica a "panel" medzi koľajami je rozdiel. Nuž Tomáši, budeš prvý :D . Ale predpokladám, že ak budu sedieť hrany stojín, bude to možné. Ale kým nevyskúšaš, nebudeme vedieť :D .


No on je to právě celkem drahý experiment. :D

http://ttmodelar.eu/index.php?route=pro ... ct_id=9293
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod Polabský » stř 10 úno, 2016 7:17 pm

Hezký den,
zkusil bych toto:

http://www.mb-modely.eu/Zlabkove-koleje-c4_0_1.htm

Dobré pořízení :D
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod JanoH0e » stř 10 úno, 2016 7:17 pm

Tak to si potom musíš počkať na http://www.mb-modely.eu, H0 už robia. 55 mm 60 kč. Možno by šla upraviť na TT, neviem z čoho je podval. Ak plast, tak sa dá.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod Tomáš » úte 16 úno, 2016 8:42 am

Tak něco málo k tramvajovému kolejivu LUNA

" Tramvajové kolejivo Luna má provedení kolejnice stejné jako původní kolejivo BTTB/Tillig, tedy ohýbaný plech. Napojit lze přechodovou kolejí."
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod rokony » pon 07 bře, 2016 4:55 pm

Nenašel by se někde návod k montáži výhybky IBW ze stavebnice 83410? Hledám všude už hodinu a nikde nic nenalézám... :(
rokony
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 29 pro, 2011 5:20 pm

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod Michal Vaniš » pon 07 bře, 2016 5:05 pm

zkus tady popisný i s obrázky :wink: http://lokopin.wz.cz/kolejivo/vyhybky3_stavebnice.htm

nebo přes http://lokopin.wz.cz/body.htm následně nalevo KOLEJIVO a vyhledat STAVBA VYHÝBEK TILLIG
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod rokony » pon 07 bře, 2016 5:24 pm

Na těch stránkách je návod k výhybkám EW2, ta moje je IBW (83410 a 83411) . Pořebuji vědět, co s těmi kolíčky, a jak přidělat propojky mezi kolejemi. Český návod ve stavebnici nemají :(
rokony
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 29 pro, 2011 5:20 pm

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod Michal Vaniš » pon 07 bře, 2016 7:10 pm

Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod rokony » úte 08 bře, 2016 6:12 pm

Ve výše uvedeném odkazu mi obrázky snad trochu napoví, kam patří kolíčky. Ale drží jen přítlakem koleje? Nebo je třeba je roznýtovat? Jak použít ty propojovací pásky? :?: :?: :?:
Mohli byste mi prosím poradit?

Edit: Tak poté, co mi neporadili ani v obchodě, mi byl doporučen člověk, který překládá technické dokumentace. (různé translátory vedou tak akorát ke zmatku)
Konečně jsem se tak mohl pustit do stavby výhybek.
Jelikož zřejmě na fóru není nikoho, kdo by měl zkušenosti s kompletací výhybek IBW, uvedu zde své postřehy pro případné zájemce o tyto stavebnice.
Postupoval jsem od srdcovkových kolejnic. Nejprve proudové pásky, pak srdcovkové kolejnice aby je podržely a vnější kolejnice zasunout také jen aby přidržely pásky.
Pak nasadit pásky kolejnic jazyka, chytit kolejnicemi a postrčit vnější kolejnice zase jen tak, aby pásky podržely. dále zatím ne, je potřeba, kvůli dalšímu postupu, zachovat ohebné podloží.
Propojovací proudové pásky se musí zastrčit do otvorů v pražcích zespodu a nahoře ohnout tak, aby byly pod kolejnicí po směru jejího zasouvání. Kontakt je zajištěn jen přítlakem mezi kolejnicí a pražcem.
Malinké čepy jazyků jsou na naštvání. K zastrčení do oček je třeba určité síly, aby zajely na místo úplně. Když zkompletovaný jazyk ale chci umístit do výhybky, čepu stačí málo, a hned z očka zase vypadne.
Takže jsem vyvinul následující postup: do silnějšího kousku pertinaxu, nebo podobného pevnějšího materiálu, jsem vyvrtal dírku 1,2mm, na kterou položím jazyk očkem souhlasně s touto dírkou tak, aby čep prošel do dírky a očko zůstalo opřené o pertinaxovou (nebo jinou vhodnou) destičku. Nejprve si ale očko z vrchní strany, kde bude přiléhat hlavička čepu, lehce namáznu vteřinovým lepidlem. Stačí jen otřít špičku špendlíku, navlhčenou vteřiňákem. Pak hned položím jazyk očkem na dírku v přípravku, vložím čep a hranou druhé pertinaxové destičky jej zamáčknu. Je možné i použít kladívko.
Nyní už čep při manipulaci nevypadne.
Jazyky musí zapadnout čepy do kulatých otvorů v přažci, které jsou ale částečně překryté navazující kolejnicí.
Abychom jazyk nasadili, je potřeba podloží ohnout tak, aby se mezi kolejnicí a pražcem utvořil prostor pro nasazení jazyka čepem do dírky.
Ostatní věci už nečiní potíže.
rokony
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 29 pro, 2011 5:20 pm

PředchozíDalší

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků