ZÁVADY

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: ZÁVADY

Příspěvekod Riki » čtv 21 lis, 2019 11:13 pm

sidlo píše:To bezdůvodné zkratování může být známkou přetížení transformátoru. Ten má tepelnou pojistku. Pokud je zátěž delší dobu na mezi výkonu, tak pojistka odpojí výstup.


Tak ještě jednou...proudova pojistka měla opalene kontakty, tak to vypinalo... přišel na to děda. I tak vsem děkuji ale i za to, ze asi nakonec seženu pulsni ovladač..ty especky se mi libi ..idealni pro ovladaci panel...velikostne adekvatni..zdravim a děkuji
Riki
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 24 črc, 2019 4:54 pm

Re: Bardotka MTB vykolejuje na IBW

Příspěvekod Riki » čtv 21 lis, 2019 11:34 pm

cabros píše:Zdravím, mám problém s vykolejováním Bardotky od MTB v TT. Na pravou obloukovou výhybuku IBW najede, ale následně vykolejí. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky

Dobry den
Obloukovky byly problem i v realu
Mely vetainou snizene průjezdné rychlosti kvuli bezpecnosti. Mi se to stavalo a problem byl jediny..vyhybka nebyla absolutne rovna/vodorovna...lehounce nallonena...cca. 2 mm u HO. Pak mi sem tam odskocila para 1C1, ci vagony 2 ose lehka stavba bez dodatečného zavazi. Zkus tohle...zdravim
Riki
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 24 črc, 2019 4:54 pm

Re: ZÁVADY

Příspěvekod pavolb » čtv 19 bře, 2020 8:00 pm

Zdravím vás prosím o pomoc. Mám točnu Roco doteraz išla super. Kúpil som si Z21 napojil a zrazu mi všetko skratuje.
Teda je počuť ako modul vratné smyčky mi hocikedy prepne aj ked lokomotíva nejde na točnu. Po tej istej kolajnici mi raz prejde a inokedy sktatuje . Mohol sa modul pokaziť?
pavolb
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 27 led, 2015 10:36 pm

Re: ZÁVADY

Příspěvekod MiG » pát 20 bře, 2020 10:52 am

Při pohledu na to, jak málo informací dáváte k tomu, co všechno a jak bylo zapojeno dříve a co všechno a jak je zapojeno nyní mě napadá jen mírně poťouchlá, ale přesto zcela pravdivá odpověď.
Ano, modul se mohl pokazit.

Ale měl bych jednu otázku-návod.
Znáte stránky LokoPina? A našel jste tam články o zapojení točny?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: ZÁVADY

Příspěvekod pavolb » pát 20 bře, 2020 12:00 pm

Točnu mám už zapojenú asi 3 roky. Len som si kúpil novú centrálu Z21. Ale ako som na to pozeral nejak sa mi nezdá ten otočný volič. Odpojil som ho , lebo som presúval modul . Ked som ho znova zapojil tak zvuk motora je zvlastny a ide aj pomalsie točňa. Pozeral som všetky káble či nie je niečo uvolnené no nič som nenašiel. A lokomotíva ked ide na točňu tak raz sa prepne modul spetnej slučky a raz nie. Pol dňa som hladal kde je chyba a nič som nenašiel.
Ale ten otočný volič je taký chatrný celé to vŕzga mám také tušenie či tam nie je chyba. Už sa niekomu niečo také stalo?
pavolb
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 27 led, 2015 10:36 pm

Re: ZÁVADY

Příspěvekod tracy.01 » ned 14 bře, 2021 6:36 pm

Zdravím, můj dotaz se týká této výhybky Roco 61164 Křižovatková výhybka - pokud přes ní projede lokomotiva, přestane jet, jakoby do ní nešel proud, nebo se špatně přenášel, jedná se jen o jeden směr. Několikrát projede bez problému a pak zase zastavuje. Pokud ji popostrčím, jede dál. Když se vrací, projede bez závad. Nesetkal se s tím již někdo? Kolejivo jen DCC ovládané multimausem. Žádný dekodér a ani přestavník na výhybce není. Díky za rady.
tracy.01
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25 říj, 2016 9:42 pm

oprava vláčika

Příspěvekod virkler robert » ned 21 bře, 2021 1:58 pm

dobry den.chcel by som sa informovať,že ak mám dajakú poruchu na vláčiku,na koho sa mám obrátiť. konkrétne mám zlomené spriahlo na kulise.dakujem za informáciu. s pozdravom Virkler
virkler robert
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17 bře, 2021 12:03 pm

Re: oprava vláčika

Příspěvekod PepinTt » ned 21 bře, 2021 8:11 pm

Chtělo by to říct jakého vlácku, v jakém měřítku a odkud jsi,případně jestli chceš na opravu poslat poštou. Nebylo by na škodu foto poškození ,je zlomené to co jde z kulisy-držák spřáhla nebo spřáhlo v kulise ?
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: oprava vláčika

Příspěvekod railjettaurus » pon 22 bře, 2021 8:00 am

railjettaurus
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 09 bře, 2021 9:53 am

Průjezdnost patrových vozů ČSD

Příspěvekod vemori » stř 31 bře, 2021 8:20 am

S nostalgických důvodů si chci pořídit patrové vozy ČSD
Kdisi jsem s nimi jezdil do práce na trase Karviná , Český těšín, Třinec, Čadca
Hodně lidí mně ale zrazuje v tom, že mají špatné jízdní vlastnosti - vykolejují na výhybkách a v poloměrech pod 505 mm.
PATRAK CSD.JPG
PATRAK CSD.JPG
Nedokáží zvládnout ani drobné nerovnosti.
Proto vznáším dotaz na ty kdo je provozujete jaké máte zkušenosti, nebo zda je možno provést nějaké úpravy co jízdní vlastnosti vylepší.
Děkuji předem za postřehy a zkušenosti.
PATRAK CSD.JPG
vemori
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 24 pro, 2020 11:21 pm

Re: Průjezdnost patrových vozů ČSD

Příspěvekod Pavel-HP » stř 31 bře, 2021 8:35 am

Prostřední dvojkolí na tříosém podvozku vlož menší. (8,3->7,7).
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Průjezdnost patrových vozů ČSD

Příspěvekod Miloš_P » stř 31 bře, 2021 9:15 am

Neuvádíš měřítko, ale podle uvedeného poloměru předpokládám H0. Měl jsem kompletní soupravu ještě z dob NDR od PIKO a nyní mám stejnou soupravu bez středního dílu a projíždí bez vykolejení i poloměry 360mm. Pokud někdy došlo k vykolejení, tak obvykle z jiného důvodu.

Jinak sháním už dlouho ten střední dvouvozový díl (staré PIKO H0 ČSD), kdyby to někomu doma přebývalo dejte vědět. Případně bych vzal i celou soupravu :D .
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY

Příspěvekod vemori » stř 31 bře, 2021 9:57 am

Měřítko mám HO omlouvám se že jsem to neuvedl
Děkuji za reakci
Stav tedy zatím 1:0 pro soupravu ČSD
vemori
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 24 pro, 2020 11:21 pm

Re: ZÁVADY

Příspěvekod vemori » stř 31 bře, 2021 10:00 am

Tak mně napadá že soupravu chci provozovat komplet se středovými díly a tak pokud někdo máte a provozujete celou čtyřdílnou soupravu tak dejte vědět, tam jsou třeba jízdní vlastnosti jiné.
vemori
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 24 pro, 2020 11:21 pm

Re: ZÁVADY

Příspěvekod zdeno » stř 31 bře, 2021 10:56 am

vemori píše:provozujete celou čtyřdílnou soupravu tak dejte vědět, tam jsou třeba jízdní vlastnosti jiné.

mam a celkem v pohode na 440 mm polomer.
Ale ja jsem tam dal RP25, mozna to zmenseni okolku ulehcilo prujezdy pres male polomery a protizvraty.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků