ZÁVADY

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: ZÁVADY

Příspěvekod Antonín » stř 11 lis, 2015 7:23 pm

Ano ;) ale ted až budu mít chvilku času tak se musím dostat k tomu a nafotit to ..
HO ČSD/ČD ANALOG/DIGITAL .... 18 letý amatér
Uživatelský avatar
Antonín
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 16 kvě, 2014 5:08 pm

Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod Idolezal » úte 08 pro, 2015 6:45 pm

Zdravím, můžete poradit, kdo máte zkušenosti s provozem parních Roco lokomotiv? Koupil jsem Roco 72206, BR03.10, je to moje první pára. Pohyb není plynulý. Tender, který je poháněný se pohybuje s mikrochvěním (ale viditelným okem). Lokomotiva, je připojena k tendru tak, že spojení umožňuje volný pohyb cca 4 mm od sebe/k sobě. Výsledkem je, že při rozjíždění a pomalé jízdě nejede lokomotiva plynule a třese se.

Nejlepší je to vidět na videu: http://img.gg/r9UB5Aj

Reklamoval jsem to, prodejce mi ji poslal zpět s tím, že je to normální, že se ostatní lokomotivy od Roca chovají stejně a jako řešení nabízí vrácení peněz.

Sledoval jsem videa na internetu, vše se tam pohybuje naprosto plynule. Navíc, pokud by toto bylo opravdu běžné chování, technické řešení jak mu zabránit by nebylo složité.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Jo toto opravdu normální a nebo mám špatný kus?
Idolezal
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 04 lis, 2014 6:47 am

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod greenery » úte 08 pro, 2015 6:52 pm

ROCO BR57 (G10) mi jezdí naprosto plynule.
Model bych vrátil.

Plynulost se může zlepšit po zajetí (po opotřebení otřepů, nebo jiných nečistot), nebo si můžeš pohrát se spojením a vůli eliminovat.
Ale proč bys to dělal, pokud se ti to nelíbí. Vrátil bych a zkusil jinde, pokud o model stojíš. Může to být jen nedostatek konkrétního kusu.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod Tomáš » úte 08 pro, 2015 7:02 pm

Pokud je model úplně nový,přikláněl bych se k tomu,že není ještě "zajetý". Dej mu prvně na nějakou dobu pořádnej "kartáč" a až potom vyzkoušej tu pomalou jízdu.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod Idolezal » úte 08 pro, 2015 7:09 pm

Zajížděl jsem asi 1,5 hodiny a mírně se to zlepšilo. Opravit to můžu, ale ikdyž se to nejhůře projevuje na lokomotivě, třesou se i vagony připojené za tendr a tam už oprava nepomůže. Vše je v záruce, vrátit to můžu, nicméně jsem dostal hodně dobrou cenu, takže se mi jinde kupovat nechce a zarazilo mě právě tvrzení prodejce že se jedná o standardní chování. Musím říct, že tenhle prodejce byl dosud naprosto seriozní.
Mám několik dieslových lokomotiv od Roca, ale tam žádný podobný problém nevidím, vše se pohybuje plynule.
Naposledy upravil Idolezal dne úte 08 pro, 2015 7:11 pm, celkově upraveno 1
Idolezal
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 04 lis, 2014 6:47 am

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod Idolezal » úte 08 pro, 2015 7:10 pm

Tomáš píše:Pokud je model úplně nový,přikláněl bych se k tomu,že není ještě "zajetý". Dej mu prvně na nějakou dobu pořádnej "kartáč" a až potom vyzkoušej tu pomalou jízdu.


Jen abych měl představu o zajetí, bavíme se o 1, 10, 20 hodinách? Díky.
Idolezal
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 04 lis, 2014 6:47 am

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod mlha » stř 09 pro, 2015 4:09 am

toto není normální chování lokomotivy, je tady velká vůle na spoji loko a tendru, navíc to vypadá jako by loko šla ztuha a tendr s ní cukal
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod jirkan » stř 09 pro, 2015 7:02 am

Idolezal píše:...... Vše je v záruce, vrátit to můžu, nicméně jsem dostal hodně dobrou cenu, .........


A z jakého důvodu byla ta cena tak dobrá???? Není to třeba proto, že už to někdo vrátil?
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod Tomáš » stř 09 pro, 2015 8:17 am

Idolezal píše:
Tomáš píše:Pokud je model úplně nový,přikláněl bych se k tomu,že není ještě "zajetý". Dej mu prvně na nějakou dobu pořádnej "kartáč" a až potom vyzkoušej tu pomalou jízdu.


Jen abych měl představu o zajetí, bavíme se o 1, 10, 20 hodinách? Díky.


No já zajíždím tak max 30min. Pokud to dělá i po tak dlouhé době,co píšeš,je určitě něco špatně.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod mlha » úte 15 pro, 2015 4:12 am

je něco nového?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Bardotka MTB vykolejuje na IBW

Příspěvekod cabros » úte 29 pro, 2015 3:54 pm

Zdravím, mám problém s vykolejováním Bardotky od MTB v TT. Na pravou obloukovou výhybuku IBW najede, ale následně vykolejí. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky
cabros
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 27 črc, 2014 7:25 pm

Re: Bardotka MTB vykolejuje na IBW

Příspěvekod trainzjohny » úte 29 pro, 2015 4:40 pm

Dělá mi to na jedné z pěti IBW, zkoumal jsem čím to je, a je to úzkou mezerou mezi přídržnicí a kolejí, řešení se u mě našlo v podobně pilníčku a mírnému ohnutí toho plastu přídržnice, stačil kousíček a nechala toho.
Jiné řešení je jezdit opačně a IBW nechat být. :-)
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Bardotka MTB vykolejuje na IBW

Příspěvekod hopeter » úte 29 pro, 2015 4:47 pm

Prohlédni pořádně výhybku. Pomalou jízdou sleduj v kterém místě a z kterého směru je problém. Zaměř se na návaznost pohyblivých jazyků k pevným částem. Pokud je zaštěrkovaná může být někde zrnko písku. Pokud je vše O.K. tak prověř výšku okolků ale to by už bylo vidět při jízdě výhybkou v místě přídržnic nebo srdcovky ... :idea:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Bardotka MTB vykolejuje na IBW

Příspěvekod cabros » stř 30 pro, 2015 5:39 pm

Díky za rady. Zkoušel jsem vše sledovat při pomalé jízdě a zdá se k vykolejení dochází v místě srdcovky, kde při jízdě do odbočky kolo sjede a dotkne se pravé koleje rovně a dojde ke zkratu
cabros
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 27 črc, 2014 7:25 pm

Re: Plynulost pohybu lokomotiv Roco hnaných z tendru

Příspěvekod Idolezal » stř 06 led, 2016 7:07 pm

Ta cena byla nějaká akce na Lippe. Ten kus vypadal nový, nepoužitý.
Podruhé jsem ji vrátil a poslali mi nový kus, budu doma ale až v neděli, tak uvidím. Dát vědět.
Idolezal
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 04 lis, 2014 6:47 am

PředchozíDalší

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků