Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Příspěvekod Jirka1 » pát 02 pro, 2011 6:11 pm

MirekTT píše:A to je věc, která mi pro začátečníky pod tímhle (a v Radkově textu) nadpisem chybí. Chtělo by to doplnit ještě dva odstavce:
Ten Radkův o modelovém kolejišti už existuje.
Pak jsou tu ti, co by rádi "něco" nakoupili a plácli na desku, aby si mohli hrát s dětma. Pro ty zde žádná rada typu nákup startsetu s kolejivem na plastovém podloží, travních kobercích a plastových domečcích atp. není.
A další odstavec by měl mít nadpis: mám (nebo udělal jsem největší blbost v životě a koupil) staré kolejiště a chtěl bych ho oživit. Prostě jakési posouzení rentability investic do starého krámu.

Tím si myslím, že by toto vlákno mohlo být kompletní. (teď jen najít někoho, kdo by to sepsal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Já bych ještě doplnil možnost domácího kolejiště uzpůsobeného pro předvádění na výstavách a s tím spojeným transportem...

Jinak část s posouzením investic do starého kolejiště by byla určitě dobrá a mnoha lidem by mohla ušetřit prvotní zklamání, které v důsledku může vést i k zavržení tohoto koníčku některými jedinci. :-(

A pak ještě důležitá věc, kterou je postoj manželky (partnerky), bez jejich podpory to určitě nejde a proti jejich vůli už vůbec ne!!! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Příspěvekod Martin Justiz » pát 02 pro, 2011 6:48 pm

A pak ještě důležitá věc, kterou je postoj manželky (partnerky), bez jejich podpory to určitě nejde a proti jejich vůli už vůbec ne!!! :mrgreen:[/quote]

nekde na webu sem četl velmi vtipny a pravdivy komentař : pokud kupuju nějaké vlačky tak u ceny odmaznu jednu nulu a pokud je vysledek větší něž 1000,- tak jěště častku vydělim dvěma
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Příspěvekod radekkrupka » pát 02 pro, 2011 8:20 pm

Mírně jsem doplnil článek o zmínku o digitálu/analogu a odkaz na web lokopina. Také jsem trošku rozšířil sekci "omylů a slepých uliček", podle vašich námětů. Opravdu ale nechci, aby to byla kuchařka, protože mi to ani nepřísluší. Takže pouze náznaky a upozornění na existenci toho a toho.

Ty manželky tam psát nebudu, protože to není volitelná položka při stavbě kolejiště. To je prostě dané :) I když...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Příspěvekod Jirka1 » pát 02 pro, 2011 8:36 pm

radekkrupka píše:Ty manželky tam psát nebudu, protože to není volitelná položka při stavbě kolejiště. To je prostě dané :) I když...
No já myslel podporu manželek, ne zda je to volitelná položka... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Příspěvekod jiri739 » pát 02 pro, 2011 10:22 pm

Článek je perfektní a myslím si, že začínajícím ušetří hodně času s hledáním informací jak a co. Já osobně jsem na tomhle fóru strávil čtením hodně času, abych pochopil a pak si rozmyslel jakým směrem se chci ubírat.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Re: Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Příspěvekod mpinta » sob 03 pro, 2011 9:51 am

I když Radek přidal do Článku odkaz na moje stránky LokoPin, pro jistotu dám ještě přímý link na článek, který se zabývá stejným tématem Základy plánování modelové železnice a který je tam už přes dva roky. LokoPin je zaměřen hlavně na digi a elektroniku, možná proto je tento článek zbytečně "zastrčen" v sekci Různé. Třeba tam najdete i další zajímavé informace.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Příspěvekod Tomáš » úte 06 pro, 2011 7:10 pm

Na téma manželka,děti a stísněné prostory běžného bytu 2+1 bych zde mohl napsat několika stránkovou esej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
"My železniční modeláři" jsme totiž zvláštní kategorií modelářství.Co jen musíme obsáhnout různých disciplín. :lol: :lol: elektro,práce s dřevem,práce s papítem,práce s kovem,práce s polystyrenem,znalosti lepidel,geologie,pedologie,biologie,entomologie,vodohospodářství,archutektura,stavitelství,historie...a stovky dalších..no některé disciplýny hold našim manželkám nevoní..upřímně ani se nedivím
spousta drátků kabelu a cínu po bytě,kousky dřeva v obýváku,papírové polotovary v kuchyni,různé typy lepidel kam jen oko pohlédne,kuličky z polystyrenu v přeplněném vysavači,hlína v troubě,kamení v koupelně,lišejníky po radiátorech,konferenční stolky nacpané náčrtky a plánky.Nejčernější materiál je statická tráva.Pro mě tak dokonalý materiál,bez nějž si to už ani nedokážu přestavit,pro ženu bohužel noční můra.Naprosto nechápu proč. :lol: :lol: :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Chci kolejiště a nic o tom nevím - jak na to?

Příspěvekod Hříbek » úte 06 pro, 2011 9:35 pm

Tomáš píše:Co jen musíme obsáhnout různých disciplín. :lol: :lol: elektro,práce s dřevem,práce s papítem,práce s kovem,práce s polystyrenem,znalosti lepidel,geologie,pedologie,biologie,entomologie,vodohospodářství,archutektura,stavitelství,historie...a stovky dalších...


To je pravda, vždyť taky největším a už bohužel nežijícím železničním modelářem byl Jára Cimrman.
Ten všechny tyhle obory a mnohé další naprosto bravurně zvládal. :D :D :D
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Předchozí

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků