Návrh kolejiště H0 a jeho simulace v Transport Fever 2

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh kolejiště H0 a jeho simulace v Transport Fever 2

Příspěvekod HouseGregoryMD » úte 26 črc, 2022 7:20 pm

Abe Simpson píše:Zkusil jsem to trochu jinak aby se ukojila potřeba více stanic. Nevím jestli jsem přehlédl jestli už se kupovalo kolejivo Geoline nebo už "aktuální" Line, používal jsem Line bez podloží protože v softwaru co používám je kolejivo s podložím Line dost nepřehledné

Délka staničních kolejí pochopitelně nic moc, ale motoráky a malé náklady by to sneslo v pohodě


Ahoj, mám Roco s podložím, to aktuální.

Tento návrh se mi moc líbí, protože defakto nepřidává moc práce navíc, oproti tomu, co jsem měl namyšlené, ale s respektem k provozu modelového kolejiště a vlastně i s tím konceptem skrytého kolejištěm. Je možné že se mi na délku ještě povede získat 10 - 15 cm. Jakmile se prokoušu vytvořením základního rámu a desky, tak bych ty rozměry dopřesnil.

Jinak všem děkuji za podklady, plánky. Už jsem to stáhnul a studuji to. Povedlo se mi taky najít přílohy Železničního magazínu 2001-2004 s plány a stavbou kolejišť, kde jsou pro mě vysvětlené i základy a určitě principy. Pokud to tu náhodou ještě nikdo nezveřejnil, tak pro další nováčky dávám odkaz:

https://ulozto.cz/file/9vPE6uXVd/mashstavba-koleji-rar#!ZGRmZmR2ZGyxMzR0Awx3L2H2ZmZ4ZJEJJUIOnIMlFv5OA2H4MD==
začátečník,39 let,z21 černá,kolejivo Roco s podložím HO, DCC
rád programuji
HouseGregoryMD
Uživatelský avatar
HouseGregoryMD
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 08 črc, 2022 3:39 pm
Bydliště: Šternberk

Re: Návrh kolejiště H0 a jeho simulace v Transport Fever 2

Příspěvekod Jarda H. » pát 29 črc, 2022 7:38 am

HouseGregoryMD píše: ... Díval jsem se na ty knihy od pana Milana Ferdiána, ale jaksi to moc není k sehnání, ani v knihovnách v okolí jsem to nenašel, asi až Praha. Neprodal by náhodou někdo? ....


Takže původní inzerát na 4 díly v sekci inzerce zde na DF (uživatel pekl024) - PÁ 29.7. zbývá už jen 4.díl :D
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Návrh kolejiště H0 a jeho simulace v Transport Fever 2

Příspěvekod HouseGregoryMD » pát 29 črc, 2022 10:39 am

Jarda H. píše:
HouseGregoryMD píše: ... Díval jsem se na ty knihy od pana Milana Ferdiána, ale jaksi to moc není k sehnání, ani v knihovnách v okolí jsem to nenašel, asi až Praha. Neprodal by náhodou někdo? ....


Takže původní inzerát na 4 díly v sekci inzerce zde na DF (uživatel pekl024) - PÁ 29.7. zbývá už jen 4.díl :D


Dekuji za upozornění. Hned jak si na to ráno upozornil, tak jsem uživatele kontaktoval a díl č.1 jsem koupil. Ještě jednou dekuji
začátečník,39 let,z21 černá,kolejivo Roco s podložím HO, DCC
rád programuji
HouseGregoryMD
Uživatelský avatar
HouseGregoryMD
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 08 črc, 2022 3:39 pm
Bydliště: Šternberk

Re: Návrh kolejiště H0 a jeho simulace v Transport Fever 2

Příspěvekod HouseGregoryMD » sob 30 črc, 2022 11:46 am

Trochu se mi povedlo zvetsit prostor, na cca 285-290 na sirku.

Zalíbil se mi tento plánek
Planek.jpg
Planek



Chtěl bych ho rozšířit o skryte nádraží tak, že ze dvou koncových stanic udělám mezilehlé, s dvěma nástupišti a jednou manipulační kolejí s nšjakou vlečkou/nákladištěm. Snad jsem to dobře nakreslil? Může to být takto provozované?
Kolejiste 0 uroven.png
Kolejiste 0 uroven

A tato dvě mezilehlá propojit přes skryté nádraží - výhybnu.
Kolejiste - skryte nadrazi.png
Skryte nadrazi s klesanim
od něho si případně udělat programovací kolej, protože to leží vlastně na mém pracovním stole.

Co moc nechápu je to prostřední nádraží c. 3 ? Rozumím tomu, ze tam jsou různé vlečky/nákladiště, ale nechápu, jestli tam je jedno nástupiště nebo dvě nebo žádné? Z toho plánku z časopisu to nedokážu se svými schopnosti začátečníka vyčíst, i když jsem si už nějaké věci nastudoval. Mohl bych si tento prostředek kolejiště trochu zjednodušit, abych opět mohl docílit dvou nástupišť a například 1 nebo 2 vleček/nákladišť, případně depa?

A ta "zastávka 1" "zastávka 2" mohu provozovat pouze jako například zastávku, i když to je opticky součást nádraží 1 a 2?
začátečník,39 let,z21 černá,kolejivo Roco s podložím HO, DCC
rád programuji
HouseGregoryMD
Uživatelský avatar
HouseGregoryMD
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 08 črc, 2022 3:39 pm
Bydliště: Šternberk

Re: Návrh kolejiště H0 a jeho simulace v Transport Fever 2

Příspěvekod HouseGregoryMD » sob 30 črc, 2022 11:50 am

Přikládám ještě obrázek celkový
Kolejiste celkovy pohled.png
Kolejiste


A schema z casopisu v detailu
Schema.png
Schema z casopisu
začátečník,39 let,z21 černá,kolejivo Roco s podložím HO, DCC
rád programuji
HouseGregoryMD
Uživatelský avatar
HouseGregoryMD
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 08 črc, 2022 3:39 pm
Bydliště: Šternberk

Předchozí

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků