H0 190x140

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 190x140

Příspěvekod Tomáš10 » pát 02 črc, 2021 1:08 pm

myslím, že digitál právě zjednodušuje ten "neautomatický provoz" V digitálu vezmeš ovladač, zvolíš mašinku, kterou chceš jet, a jedeš, jen na tebe zbydou přepínače výhybek, nebo, pokud digitalizuješ i ty, tak si můžeš výhybky před vlakem přehazovat


Také jsem takto začínal a jsem rád, že jsem vsadil na digitál. I na displeji červeného Multimausu je ikona jak je daná výhybka přehozená, takže kdo chce ovládá s přehledem i výhybky.

Nenapadlo Tě opustit klasický kolotoč - 0 a postavit na tom samém panelu trať tvaru S - dvě koncové stanice, jedna u zadní, jedna u přední hrany panelu, možná i mezi nimi dvojkolejnou staničku se dvěma výhybkami na vyhýbání souprav ?
Třeba zjistíš, že kluka takový provoz bude bavit více než kroužení.
Tomáš10
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř 06 úno, 2013 1:28 pm

Re: H0 190x140

Příspěvekod workous » ned 04 črc, 2021 10:30 am

Nenapadlo Tě opustit klasický kolotoč - 0 a postavit na tom samém panelu trať tvaru S - dvě koncové stanice, jedna u zadní, jedna u přední hrany panelu, možná i mezi nimi dvojkolejnou staničku se dvěma výhybkami na vyhýbání souprav ?
Třeba zjistíš, že kluka takový provoz bude bavit více než kroužení.[/quote]

Dovolím si nesouhlasit díky dobře navrženému SN se dá točit až 5 souprav. Vlak vždy jede od někud někam o to přeci jde....Moc bych nespoléhal na to jestli to dítko bude bavit. Dnešní děcka až na výjimky tento koníček moc nebaví velké plus je ovládání pomocí telefonu to zájem prodlužuje :D Nakonec čas ukáže...takže za mne palce do stavby a výdrž.
Zdeněk
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: H0 190x140

Příspěvekod Bobo » stř 14 črc, 2021 7:31 am

Právě že ten kolotoč je to co se mu líbí, kdykoliv jsme na výstavách tak ho zajímá šrumec ve S.N. takže samotné pendlování mašinek mezi stanicemi by asi neskousnul. Co se digitálu týká je to asi budoucnost to uznávám, ovšem stavět si cestu na panelu má taky své kouzlo. Navíc mašinky jsou v přípravě na digitál takže si je může když bude chtít později osadit a čemu brání je provozovat na analogovém kolejišti? Výhybky si budeš stavět na panelu a izolované úseky necháš zapnuté v propustném směru. Nechci být konzervativní ale třeba se ještě dožiju doby, kdy analog povstane z popela jako gramofon, který zažívá svůj comeback. :D
Bobo
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 07 kvě, 2020 7:08 am

Re: H0 190x140

Příspěvekod Tomáš10 » stř 14 črc, 2021 1:26 pm

Obojí má samozřejmě své výhody i nevýhody, dá se i provozovat lokomotivy v digitálu a výhybky mít v analogu, o tom se tady už také mockrát psalo.
Tomáš10
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř 06 úno, 2013 1:28 pm

Re: H0 190x140

Příspěvekod Jirkátor » ned 22 srp, 2021 10:38 am

Jestli ti do toho můžu mluvit, tak jrovnou di do plného digitálu. Původně jsem chtěl koleje v analogu, ale nakonec mne přesvědčili a teď jsem tomu rád. Osobně jsem si vybral elektroniku MGP, ale je plno jiných možností a určitě by sis vybral něco, co ti vyhovuje.
Až bude hotovo, tak si dvěma tlačítky vyberu odkud a kam chci jet, po automatickém přestavení všech výhybek a rozsvícení návěstidla si vyberu kterou mašinou pojedu a ovládám kolečkem na Multimyši její jízdu stejně jako otočným knoflíkem na trafu. Ostatní mašiny stojí a svítí jako ve skutečnosti a čekají až na ně dojde řada.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: H0 190x140

Příspěvekod S.C.A.R.A.B.E.U.S. » ned 10 pro, 2023 4:57 pm

Zdravím pánové.

Musím říci, že tohle je jeden z nejlepších návrhů v H0 na malém prostoru, jaký jsem tu viděl. Došlo na realizaci?

Pokud ano, dejte prosím pár fotek. Díky!
S.C.A.R.A.B.E.U.S.
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10 pro, 2023 3:11 pm

Re: H0 190x140

Příspěvekod Bobo » pon 11 pro, 2023 7:56 am

S.C.A.R.A.B.E.U.S. píše:Zdravím pánové.

Musím říci, že tohle je jeden z nejlepších návrhů v H0 na malém prostoru, jaký jsem tu viděl. Došlo na realizaci?

Pokud ano, dejte prosím pár fotek. Díky!


Ahoj,

Na realizaci se pracuje, ale čas a roční mimino je můj nepřítel.
Mám hotový a zprovozněný koleje, krajinu mám jen v hrubém reliéfu, aby to nebylo tak holý a celé léto jsem si po chvilkách kradl čas na výrobu ovládacího panelu. A teď o víkendu jsem ho začal propojovat s kolejištěm. Ideální stav je to do konce roku komplet elektricky zprovoznit a začít konečně s modelařinou.
Vím, že se tu strhne vlna kritiky, ale kolejiště je čistě analogový provoz, pokud bude syn chtít může si v budoucnu připojit centrálu a jezdit jak potřebuje. Ale je to zvoleno proto, abych mohl jezdit se vším co doma najde a né jen s digitálníma mašinama.
Narovinu nebudu předstírat, že i po finanční stránce to vychází líp a při mém našponovaném rozpočtu by už nemuselo docházet k pochopení u mé manželky.
Udělám pár fotek a něco sem dám, aby jste měli reálnou představu o kolejišti a plánku samotném.
Bobo
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 07 kvě, 2020 7:08 am

Re: H0 190x140

Příspěvekod S.C.A.R.A.B.E.U.S. » sob 16 pro, 2023 9:09 pm

Dobrý den.

Diky za odpověď. Za fotky bych byl moc rád. Aktuálně hledám inspiraci na kolejiště do rozměru 295x140 v H0.
S.C.A.R.A.B.E.U.S.
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10 pro, 2023 3:11 pm

Re: H0 190x140

Příspěvekod Tomáš10 » ned 17 pro, 2023 2:23 pm

Nechci vypadat jako rýpal, ale -
zkoušel jsi něco stavět nebo jen být s nataženou rukou do 70cm?
Tomáš10
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř 06 úno, 2013 1:28 pm

Předchozí

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků