Vzkaz všem začátečníkům

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vzkaz všem začátečníkům

Příspěvekod radula63 » stř 02 srp, 2023 9:11 pm

jipol57 píše:
Tomas Lebeda píše:Nevýhodou je absence výstupu pro samostatnou programovací kolej

Tohle mně na ni taky vadilo, ale přizpůsobil jsem se tomu, a dnes bych se ke standardnímu zapojení programoA když jakémukoliv vlaku, který do skrytého přijel, připojím napájení do koleje, vlak se rozjede, se všemi funkcemi a zvuky, s jakými tam přijel. To znamená, i když byl vlak na odpojené koleji, jeho pakety centrála neustále opakovala. Rozjezd a funkce jsou okamžité, a bez prodlevy. Funkce F0-F12. Vyšší ne.
Za tohle je u mě z21start TOP. A ve viditelné části proudově obslouží i 10 lokomotiv, převážně zvukových, ale ne všechny jedoucí.
Ale používám ji jen pro jízdy. Ne na příslušenství.

Tak treba mne by opakovani pouze F0 az F12 drze vadilo. Mam vice nez polovinu modelu ozvucenych zvuku pana Smutka (Jacek sound) a neopakovani F19 by mne velmi vadilo (F19 druha sada zvuku, u dvoumotorovych stroju druhy motor). Taky vyuzivam plne odpojeni napajeni (skoro plne, kvuli detekci obsazeni zustane dany usek napajen pres odpor 10kiloohmu) ve skrytych castech a tak je super, kdyz po pripojeni napajeni ci po zkratu mam nastaveno opakovani F0 az F20. Centralu mam DR5000 uz dva roky, tedy uz mimo zaruku. Nicmene timto neobhaajuji DR5000, ale na z21 nemoznost nataveni neustale opakovani vice jak F12.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Vzkaz všem začátečníkům

Příspěvekod jipol57 » čtv 03 srp, 2023 7:55 am

Nejsem odborník na centrály, a neznám moc parametry jiných. Ale do F12, vím, že je to ta z lepších. Některé opakují snad jen do F8.
Nicméně, nad F12 mám jen houkačky a různé zvuky (jednorázové). Sady zvuků si přepínám F10. Nastavuje se to na CV345,10. Teda u ZIMO.
Proto píši, že jsem se z21start, spokojen na 100%. Mám ji odblokovanou, a funguje mi taky se Zavoviho ovladačem TCS-RC. Kromě toho dokáže "poslouchat" mých 20 SimpleMaus (nejpoužívanější loko, mají svůj vlastní ovladač rychosti a směru). A ještě nějaké MM.
viewtopic.php?f=6&t=11437&p=301677&hilit=simple#p301654
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Předchozí

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků