Jak na staré kolejivo

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Jak na staré kolejivo

Příspěvekod FishyFish » pon 21 led, 2019 8:09 am

Ahoj všem,

jsem rád, že se tu přecijen našla jiskra naděje, že se starý koleje dají nějak snesitelně provozovat.

o víkendu jsem provedl důkladnější obhlídku terénu.
Prostory pro kolejiště jsou obrovské a je skoro hřích je nevyužít na větší projekt, ale do toho mi nic není, můj úkol je dát věci do pohybu a ne vymýšlet jiné strategie.
Zásoba kolejí je obrovská - tchán před lety vykoupil na aukru hromady plecháčů, co jste vyřazovali :D (přesně to, co by mu tady každý rozmluvil, ale opět není na mě to soudit). Nicméně si dal tu práci, že kolejnice obrousil jemným (relativně) smirkem, takže vypadají docela hratelně a navíc je před uložením do krabic zakonzervoval WD40, takže si jich většina udržela nablýskaný vzhled a zatím nekorodují dál.
Problémeček jsou chybějící obloukové výhybky, ale našel jsem starej glajsplán od Zeuke, když ještě obloukový výhybky nebyly:
Obrázek
No, ukrojili nám tchán s tchýní pořádnej krajíc - rozmýšlím, jak to rozdělit do etap a kolik antidepresiva připravit do lékárničky, až to celé krachne :)

Začnu překreslením do WinTracku nebo SCARMu...

FF [Tomáš]
Jsem diletant, ale pracuju na tom...
FishyFish
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 07 led, 2019 11:50 am
Bydliště: Liberec

Re: Jak na staré kolejivo

Příspěvekod Trixt » pon 21 led, 2019 10:30 am

Ahoj, pokud máš prostoru více, posaď kolejiště do roviny (stoupání a klesání ano, ale ne koleje pod sebou). Odstavnou část (skryté nádraží), řeš kulisou v zadní části kolejiště. Prostě, ať je ke kolejím pořád dobrý přístup.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Jak na staré kolejivo

Příspěvekod FishyFish » stř 23 led, 2019 12:28 pm

Opět zdravím..

Tentokrát jsem se již trochu spřátelil s WinTrackem a učinil první pokus se starým Zeuke/BTTB návrhem - viz přílohu.
Původně bylo horní nádraží nad tunelem, takže ta středová "osmička" tolik nebila do očí a nad dolním nádražím nevznikl útes.. Ale protože má být předjížděcí kolej v tunelu za kulisou, dostupná čištění, musel jsem to trochu přebastlit, a protože to dělám poprvé, dopadlo to tak, jak to dopadlo.. Ale aspoň jsem konečně políben tím opěvovaným WinTrackem, nadefinoval jsem si BTTB koleje a zábava může začít.. Dokud nebudu muset vypnout počítač a ztratit tak neuložené změny v demo-verzi :)
V pravé části zatím nechávám prostor pro depo a točnu - s těmi si zatím nevím rady vůbec.. Ale rozhodně tam budou, protože už jsou koupený..

A teď jdu zase dělat to, z čeho jsem živej :D

kolejiste01.png


PS: Teď koukám, že bych se měl přesunout do jiného vlákna, abych to zde neplevelil..

http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=11874
Jsem diletant, ale pracuju na tom...
FishyFish
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 07 led, 2019 11:50 am
Bydliště: Liberec

Re: Jak na staré kolejivo

Příspěvekod Trixt » stř 23 led, 2019 6:10 pm

FishyFish: Pokud by byl tunel dlouhý jen tak, aby jsi dosáhl z obou stran do středu, tak ho klidně udělej, ale pamatuj na přístup ke kolejím. Budeš mít ten panel přístupný ze všech stran? Pokud ne, dá se odsunout od zdi, aby ses na stranu k nádraží za kulisou dostal? Jak to plánuješ? Jaké mohou být finální rozměry panelu?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Předchozí

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků