DCC problemy

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC problemy

Příspěvekod fulda » sob 14 črc, 2018 6:24 pm

VladoH0 píše:V probléme "1" sa mi v zostave Multimaus + "z21 start" nedajú meniť hodnoty v základných CV1-5. Otázka skôr znie či z21 start v základu umožňuje programovať CV?
V probléme "2" som uvaźoval nad tým, či v dekoderoch ZIMO nie je potrebné povoliť programovanie CV, ak áno tak ako na to.
Vďaka za rady.
Vážně nechceš nějak popsat, co a jak na té MM klikáš? Nikdo pořádn neví o čem mluvíš.

HonzaM píše:Multimouse rozlišuje programování na programovací koleji od programování na provozní koleji?
Jasně že ano. v setech s z21 bývá PoM režim jako default, protože s RailCom je rychlejší a bezpečnější. Programování se vždy vztahuje k mašině, kterou mám vybranou před tím, než začnu programovat.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: DCC problemy

Příspěvekod VladoH0 » ned 15 črc, 2018 9:46 am

Zdravím všetkých. Je to až neuveriteľné ale u mňa sa zišlo viacero problémov. Prvý je ten že z21start je vadná, čo som nevedel, multimaus je OK (kúpil som to zo setu). Multimaus mám nastavený na programovanie CV. Programujem na samostatnej kolaji.

V kombinácii multimaus+ booster 1067 programovanie základných CV je v poriadku, lokomotíva po zápise blikne a motor trhne.
V kombinácii multimaus + z21 start lokomotíva (dekoder nereaguje na zmenu hodnôt v CV).
Druhý problém bol ten že výrobca naletoval konektor NEM652 otočený o 180 st. (mám tam iba 7 pin, neviem prečo tam nedal 8 pin), teda modrý vodič bol na pozícii zeleného, kde chýbal pin. Samozrejme z tochto dôvodu mi nešli svetla.
momentálne som v stave že lokomotíva, svieti, zvuky fungujú, ale počas jazdy lokomotíva samovolne zastavuje a somovoľne sa rozbieha.

Ako ďalej???

https://uloz.to/!fCBB5Zur1cyW/t679-gutzold-mov
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: DCC problemy

Příspěvekod Sandy » ned 15 črc, 2018 2:18 pm

Resetovat dekoder....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: DCC problemy

Příspěvekod BohousP » ned 22 črc, 2018 11:18 am

Zhasnou světla při zastavení? To by vypadalo na špatný kontakt (koleje, sběrače, konektor)...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2920
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: DCC problemy

Příspěvekod jirkan » ned 22 črc, 2018 3:24 pm

Ten dekodér, jestli má jen 7 obsazených pinů, není to náhodou PLUX 8.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků