napatie pre N-ko

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

napatie pre N-ko

Příspěvekod Bohus » čtv 20 črc, 2017 6:27 am

Dobry den, dakuijem za prijatie do diskusneho fora :)
Zacnem klasicky, som novacik... Uz rok. .. A vobec nemam pocit, ze by som sa nejak dramaticky posuval v pochopeni tak sirokej problematiky, ako je modelova zeleznica. Precital som uz stovky clankov, preliezol fora nielen v nasom regione, ale aj zahranicne, aby som co najcviac pochytil... Ak ked uz som pri tom, neskutocne ocenujem odborne vedomosti a ochotu zdielat ich, panov ako M. Pinta. J. Fucik, J. Hlavacek, B. Partyk... a mnoho dalsich, na ktore mena som si nespomenul... Velka vdaka za to! Bez ich clankov by som to uz mozno aj zabalil.
Ale k veci... Mam asi 500 otazok, ktore by som potreboval zoodpovedat, ale jednu teraz aktualnu, na ktoru by som potreboval odpoved, aby som predisliel pripadnym skodam.
Zacalo to vsetko kupou starter setu od ROCO na vystave vlacikov v Train coffee v TT pre mojho syna. Starter obsahuje bielu z21, geoline kolajivo, MultiMAUS a vlakovu zostavu (masina a 3 vagony). Dokupil som k tomu WIFI router, teda ovladam tabletom... Medzicasom, ako som pochopil, ze ma to pohlcuje a ze mam ambiciu postavit si kolajisko, som prehodnotil mierku a vybral si N-ko.
Aktualne mam nakupene kolajivo KATO Unitrack. Povodne som premyslal, ze prejdem kompletne na Digitrax (dokonca uz mam doma dve DCS64ky), ale teraz to nejak prehodnocujem, a rad by som vyuzil, aspon na zaciatok, to, co uz doma mam... Teda pouzit malu z21ku, router, multimaus, tablety... Digitalizoval som KATO Gevo masinku zo starter setu (decoder Digitrax), potom este jednu Startrain (Lenz mini Silver) a Glacier Express Kato (digitrax). Prehodil som konektory z napajacej kolaje Unitracku, tak, aby som ich vedel zapojit do z21ky. To som urobil, vlaciky jazdia, ale...
Gevo masinka s digitrax decoderom jazdi neskutocne rychlo, neviem na nej programovat CVka, pokial to chcem robit cez tablet, dokonca mny vyhadhuje uz pri zadani adresy lokomiotivy, ze ju nevie najst a ci podporuje decoder LocoNet a ci ma spravne nastavene CV tusim 128 a 129. Jazdiot sa s nou teda da, ale CV sa oprestavovoat nedaju, Cez tablet vobec nic, cez MultiMAUS akutar ptiradit locomotive adresu pre CV1. Svetla sa ovkadat daju... Druha lokmotiva sa tvari relativne v pohode, CV sa daju citat aj nastavovat, len ide na kolajisku omnoho pomalsie, ako jazdila na KATO analogu, aj ked mam rychlost cez CV5 nastavenu na 250. Ten glacier som uz na kolajisko radsej ani nedaval. Niekde som cital, ze pre N-ko by malo byt napatie v kolajniciach okolo 12V. Aj v manulae k tomu Startrain je, ze masina nema jazdit na viac ano 12V. Mozu byt teda problemy popisane vyssie sposobene prilis vysokym napatim (nameral som na koajisku 17,3V). Nemozem tie masiny znicit, ked budu jazdit pod takmto napatim? Zial malaz21 nema moznost nastavit napatie v kolajisku. Co teda doporucate. mam dat za digitalny vytup do kolajiska regulator napatia? Alebo este razntnejsie rieseni, zabudnut na malu z21 a ist radsej do dospelej Z21? ALebo nieco uplne ine? DAkujem pekne vopred za rady.
Bohus
Bohus
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19 črc, 2017 2:32 pm
Bydliště: Bratislava

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod fulda » čtv 20 črc, 2017 12:05 pm

To že nefunguje digitrax dekodér je divočina. Asi je to nějaký vypečený model. To bude spíš vlastnost toho dekodéru (napsal bych, že je to šmejd, ale určitě mi někdo vynadá, že je to nejlepší dekodér na světě).

Obecně pokud si z mašin nebudeš dělat šinkanzen a necháš je jezdit normální rychlostí, tak budou v pohodě.
Pokud by se ti podařilo nějakým bezpečným způsobem snížit napětí někam ke 14V, bylo by to lepší. Jo a ještě je otázka měření. Hodnota, kterou uvádíš je dost blízko realitě ale čínské měřáky na DCC změří kdejakou blbost. Je tu o tom popsáno hodně. Většinou se těchto diskuzí účastním jen krátce, protože vedou k dost demagogiím.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod Bohus » čtv 20 črc, 2017 2:03 pm

Ahoj, dakujem za odpoved

fulda píše:Asi je to nějaký vypečený model. To bude spíš vlastnost toho dekodéru

rtietz si myslim, ze je to chyba dekodera. Ci je to smejd neviem, je to presne tento http://www.digitrax.com/static/apps/pro ... 163K1C.pdf Je to Plug´n play, neviem ci je velmi na vyber nieco ine pre KATO. Ak ma niekto nejaky napad, za co ho vymenit, sem s nim...

fulda píše:Pokud by se ti podařilo nějakým bezpečným způsobem snížit napětí někam ke 14V, bylo by to lepší

no ved zatial neviem ako, ale budem studovat, snad na nieco pridem

fulda píše:čínské měřáky na DCC změří kdejakou blbost

neviem, kupil som ho v Hornbachu. Tvari sa nemecky., ale ktovie aky cisky nemec ho vyrobil :)

Vdaka!
Bohus
Bohus
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19 črc, 2017 2:32 pm
Bydliště: Bratislava

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod HonzaM » čtv 20 črc, 2017 10:25 pm

V první řadě je skutečné napětí možné změŕit nejlépe osciloskopem. Multimetry jsou jakž takž přesné pro sinusový prúběh, u obdélníkového DCC naměří většinou víc než je skutečnost, při napětí 14 V podle osciloskopu naměří jeden co mám 17,5 V, druhý 21 V a třetí chlubící se označením TrueRMS naměří 4,7 V. Doma používám pro své N-kové mašiny napájení 14 V z boosteru Digikeijs DR5033. U něj lze napětí do kolejí přepínat na zdroji. V klubu Zababov v sekci N-scale používáme napětí 14 V, kolega ale bez problému používá 17 V. Při 12 V některé mašiny s nimiž jsem přišel do styku jezdí při napětí 14 V celkem odpovídající rychlostí, při 12 V by řada z nich jezdila příliš pomalu. S lokomotivními dekodéry Digitrax nemám zkušenosti, ačkoli většinou zařízení Digitrax používám téměř výhradně. Výhybkové dekodéry DS64 používám a jsem s nimi spokojen. S kompatibilitou různých výrobců jsou občas problémy, dnes jsem například zjistil že na ovladači Daisy 2 nelze při pŕipojení k centrále Digitrax DCS200 navolit funkce vyšší než F8, přitom na centrále Digikeijs DR5000 s nim lze volit funkce až do F24.
Pokud jde o výhybkové dekodéry DS64, s bílou z21 nepůjdou použít, protože jsou určeny pro LocoNet a ten má pouze velká Z21 (a také například centrály Digitrax, Uhlenbrock, Digikeijs). Podle jazyka předpokládám že žiješ na Slovensku, to je trochu z ruky, já jsem z Prahy, jinak bych Ti nabídl možnost naprogramování dekodéru Digitrax na mé centrále Digitrax s ovladačem DT402. V soupravě Kato GlacierExpress jsem používal dekodér cT Elektronik DCX76, jezdila bezvadně (už jsem ji ale prodal).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod Jirka_US » pát 21 črc, 2017 4:34 am

rtietz si myslim, ze je to chyba dekodera. Ci je to smejd neviem, je to presne tento http://www.digitrax.com/static/apps/pro ... 163K1C.pdf Je to Plug´n play, neviem ci je velmi na vyber nieco ine pre KATO. Ak ma niekto nejaky napad, za co ho vymenit, sem s nim...

Pane kolego,
1) jedna z moznosti je: http://www.tcsdcc.com/Customer_Content/ ... S44AC.html
2) Pokud se tyka dekoderu Lenz, tak to muze byt zpusobeno nastavenim BEMF.
3) Muzu se zeptat jak jste prisel na CV128 a CV129 ? Pokud vim tak Digitrax tyto CV nepouziva...(u nezvukovuch dekoderu).
4) Pokud chcete jednoduchou DCC centralu na cteni CV a ovladani modelu pomoci tabletu, tak vyzkousejte DCC++ (ca. za $10) ve spojeni s JMRI.
http://jmri.org/help/en/html/hardware/dccpp/index.shtml
https://sites.google.com/site/dccppsite/home
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod HonzaM » pát 21 črc, 2017 6:46 am

Ještě bych svůj příspěvek doplnil.
1. Nikdy jsem nepotřeboval používat nižší napětí než 14 V. N-ko provozuji léta. Ani moji kolegově N-kaři nižší napětí nepoužívají, spíš naopak vyšší. Moje centrála Digitrax má sice přepínač umožňující přepnutí na nižší napětí, označená N, nikdy jsem ji ale nepoužíval, protože hodně lokomotiv jezdilo příliš pomalu. Oscilloskopem jsem toto napětí neměřil.
2. Nenavrhoval bych hledat způsoby snížení současného napětí, tím spíš když není známa skutečné hodnota DCC napětí na výstupu centrály.
3. Dekodér Digitrax bych zkusil naprogramovat pomocí třeba JMRI, kde lze zvolit typ dekodéru včetně dekodérů Digitrax, software má funkci sám typ použitého dekodéru zjistit. Rizhodně bych ho neoznačil jako šmejd. S ohledem na výše uvedenou možnost přepnutí u centrály Digitrax nižší napětí ale nelze vyloučit že se v USA používá pro N-ko nižší napětí a dekodér Digitrax s tím počítá.
4. Nesetkal jsem se s dekodérem který by nesnesl napětí 14 V a neumožnil přitom nastavit nižší rychlost.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod HonzaM » pát 21 črc, 2017 7:08 am

Bohus píše: Povodne som premyslal, ze prejdem kompletne na Digitrax (dokonca uz mam doma dve DCS64ky), ale teraz to nejak prehodnocujem, a rad by som vyuzil, aspon na zaciatok, to, co uz doma mam... .

Já na kolejišti mám všechny komponenty Digitrax a jsem s nimi spokojen, ovšem pokud se nepletu, bílá z21 ale nemá LocoNet a DS64 jsou určeny pouze pro LocoNet. Pokud by se měly DS64 použít, musela by se použít centrála Z21 (stojí kolem 10 tisíc) nebo DR5000 (stojí pod 4 tisíce a výstupní napětí volit lze). DR5000 funguje i s multimausem, má i wifi a tak nepotřebuje externí router, bohužel výrobce dosud nenabízí slibovanou aplikaci DR5000 commander a tak ovládání z tabletu nebo mobilu zatím neumožňuje (na Facebooku Digijeijs tuto aplikaci již prezentuje a tak snad v dohledné době commander bude).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod Rudolf » pát 21 črc, 2017 7:42 am

HonzaM píše:V první řadě je skutečné napětí možné změŕit nejlépe osciloskopem. Multimetry jsou jakž takž přesné pro sinusový prúběh, u obdélníkového DCC naměří většinou víc než je skutečnost, při napětí 14 V podle osciloskopu naměří jeden co mám 17,5 V, druhý 21 V a třetí chlubící se označením TrueRMS naměří 4,7 V.


K TrueRMS multimerům - je třeba vědět, do jakého kmitočtu TrueRMS měří správně. Pokud to umí jen třeba do 200 Hz, tak na DCC změří napětí špatně...

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod Bohus » pát 21 črc, 2017 8:19 am

Ahojte, dakujem velmi pekne za relevantne odpovede. Dolezite je, ze teda mi momentalne nehrozi mi ziadna devastacia masiniek, ani dekoderov :)
K jednotlivym veciam:


HonzaM píše:Multimetry jsou jakž takž přesné pro sinusový prúběh, u obdélníkového DCC naměří většinou víc než je skutečnost, při napětí 14 V podle osciloskopu naměří jeden co mám 17,5 V, druhý 21 V a třetí chlubící se označením TrueRMS naměří 4,7 V.

noo, tak som si prikladal ku kolajnickam zbytocne, dobre vediet :)

HonzaM píše:Pokud jde o výhybkové dekodéry DS64, s bílou z21 nepůjdou použít, protože jsou určeny pro LocoNet a ten má pouze velká Z21

no mam pocit, ze s bielou z21 nejde pouzit takmer nic, zrejme ju necham synovi, nech si jazdi so svojim Roco starterom, aspon sa mi nebude rypat do "mojej" N-ky :lol:

HonzaM píše:ředpokládám že žiješ na Slovensku, to je trochu z ruky, já jsem z Prahy, jinak bych Ti nabídl možnost naprogramování dekodéru Digitrax na mé centrále Digitrax s ovladačem DT402.

No som z Bratislavy, je to trochu od ruky. Ale aj tak dakujem za ponuku. Nevadi, budem to musiet riest cele inak... tak nejak som sa dostal do stavu uvedomenia si, ze s bielou z21 nic poriadne nevymyslim

Jirka_US píše:Pokud se tyka dekoderu Lenz, tak to muze byt zpusobeno nastavenim BEMF.

To je to, co sa nastavuje cez CV50? Ten dcoder ma tam tusim moznost volby piatich typov motorov. Skusal som kazdy, nevidel som ziadnu zmenu.

Jirka_US píše:jste prisel na CV128 a CV129 ?

No vypisovala mi to Z21 aplikacia na tablete. Ke dsom chcel zmenit CV5, tak tam nieco take vyhodilo. NIeco ze ci mamdobre nastaveny LocoNet, alebo ci mam spravne hodnoty CV128 a CV129. Ale nie som si isty, ci to boli presne tieto dve, mozno som si to zle zapamatal. Skusim to doma cez vikend. Vcera vecer som uz nemal energiu sa do toho pustat.

Jirka_US píše: Pokud chcete jednoduchou DCC centralu

co sa tyka HW, to skusim samostatne este.

HonzaM píše:3. Dekodér Digitrax bych zkusil naprogramovat pomocí třeba JMRI, kde lze zvolit typ dekodéru včetně dekodérů Digitrax, software má funkci sám typ použitého dekodéru zjistit. Rizhodně bych ho neoznačil jako šmejd. S ohledem na výše uvedenou možnost přepnutí u centrály Digitrax nižší napětí ale nelze vyloučit že se v USA používá pro N-ko nižší napětí a dekodér Digitrax s tím počítá.4. Nesetkal jsem se s dekodérem který by nesnesl napětí 14 V a neumožnil přitom nastavit nižší rychlost.

Pozeral som specku, ten decoder by mal zvaldat 12-16V. Takze bud je to vadny decoder. alebo si len nerozumie s cetralou...

HonzaM píše:Já na kolejišti mám všechny komponenty Digitrax a jsem s nimi spokojen

ano, presiel som si tvoj web... trosku sa mi zacina vyjasnovat v tejto veci. skusim samostatne nieco napisat k tomu ako uvazujem s HW, nie s cielom rozvirit diskusiu a boj o to, ktory je lepsi... Uvedomujem si, ze vas to tu uz unavuje, casto sa to zvrhava do uplne nepraktickych diskusii. Pripadne odkonzultujem v sukromnej sprave, ak budem moct..

Dakujem este raz kazdemu, a trochu sa na seba hnevam, ze som sa vas neopytal skor. Nejake peniaze a cas som mohol usetrit . :? :)
Bohus
Bohus
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19 črc, 2017 2:32 pm
Bydliště: Bratislava

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod HonzaM » pát 21 črc, 2017 11:10 am

Rudolf píše:
HonzaM píše:V první řadě je skutečné napětí možné změŕit nejlépe osciloskopem. Multimetry jsou jakž takž přesné pro sinusový prúběh, u obdélníkového DCC naměří většinou víc než je skutečnost, při napětí 14 V podle osciloskopu naměří jeden co mám 17,5 V, druhý 21 V a třetí chlubící se označením TrueRMS naměří 4,7 V.


K TrueRMS multimerům - je třeba vědět, do jakého kmitočtu TrueRMS měří správně. Pokud to umí jen třeba do 200 Hz, tak na DCC změří napětí špatně...

Ruda

To je jasné, uvedl jsem to jen jako příklad že měření DCC multimetrem nedá správnou hodnotu a že označení TrueRMS není zárukou že změří správně jakýkoli střídavý signál bez ohledu na kmitočet a tvar signálu a že rozdíl naměřeného údaje od skutečnosti může být značný.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod fulda » pát 21 črc, 2017 12:40 pm

Bohus píše:no mam pocit, ze s bielou z21 nejde pouzit takmer nic, zrejme ju necham synovi, nech si jazdi so svojim Roco starterom, aspon sa mi nebude rypat do "mojej" N-ky :lol:

Já tento pocit nesdílím, ale tady se právě našlo oblíbené hejno lidí, kteří ti budou radit, že LocoNet je tvoje jediná spása, takže se nebudu pokoušet o žádný odpor.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod Jirka_US » pát 21 črc, 2017 12:49 pm

Jirka_US píše:Pokud se tyka dekoderu Lenz, tak to muze byt zpusobeno nastavenim BEMF.

To je to, co sa nastavuje cez CV50? Ten dcoder ma tam tusim moznost volby piatich typov motorov. Skusal som kazdy, nevidel som ziadnu zmenu.

Jirka_US píše:jste prisel na CV128 a CV129 ?

No vypisovala mi to Z21 aplikacia na tablete. Ke dsom chcel zmenit CV5, tak tam nieco take vyhodilo. NIeco ze ci mamdobre nastaveny LocoNet, alebo ci mam spravne hodnoty CV128 a CV129. Ale nie som si isty, ci to boli presne tieto dve, mozno som si to zle zapamatal. Skusim to doma cez vikend. Vcera vecer som uz nemal energiu sa do toho pustat.

Ano je to CV50, bit 5(6) EMF switch. Nicmene bych se zamyslel, jestli se vam skutecne podarilo zapsat spravne hodnoty CV, protoze zadna relativni zmena obvykle znamena chybny zapis. Proto bych doporucil si vycist vsechna CV napr. pomoci programu DecoderPro (JMRI). Dalsi moznosti je napr., ze je zapnut "posun" pomoci F3 (tovarni nastaveni), ale muze to byt jakekoliv tlacitko v rozsahu F1-F8 zalezi na nastaveni.

Pokud se tyka programovani dekoderu Digitrax. Hlaska ohledne "Loconet" je zvlastni, protoze programovani dekoderu probiha na sbernici DCC (koleje) a pokud centrala neni schopna vycist CV tak nema jak poznat, ze se jedna o dekoder Digitrax nebo jakykoliv jiny.

Já na kolejišti mám všechny komponenty Digitrax a jsem s nimi spokojen, ovšem pokud se nepletu, bílá z21 ale nemá LocoNet a DS64 jsou určeny pouze pro LocoNet. Pokud by se měly DS64 použít, musela by se použít centrála Z21 (stojí kolem 10 tisíc)

Ad DS64, jen pro jistotu. Ten dekoder ti bude fungovat jak na sbernici DCC ( bez zpetne vazby) tak LocoNet. Bude tedy fungovat i bez centraly LocoNet (s vyjimkou te zpetne vazby) a to vcetne DCC++.
Osobni nazor je, ze letmy pohled do manualu Digitraxu (posledni stranka) ti hodne napovi jak se ti podstatne zjednodussi dratovani kolejiste pomoci LocoNetu. (typicky 3 sbernice vs. 1 kabel LocoNetu kde je vse)
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod Bohus » pát 21 črc, 2017 1:17 pm

fulda píše:
Bohus píše:no mam pocit, ze s bielou z21 nejde pouzit takmer nic, zrejme ju necham synovi, nech si jazdi so svojim Roco starterom, aspon sa mi nebude rypat do "mojej" N-ky :lol:

Já tento pocit nesdílím, ale tady se právě našlo oblíbené hejno lidí, kteří ti budou radit, že LocoNet je tvoje jediná spása, takže se nebudu pokoušet o žádný odpor.


Nemyslel som to tak ako to vyznelo. Len z toho co som porozumel (mozno este nie uplne spravne) ta biela krabicka ma limitacie, ktore neviem obist... Nevie citat CV, nevie nastavit napatie na kolajisku, nema vystup na programovaciu kolaj... cierna je o niecom inom... Mne je v zasade jedno, ci to bude LocoNet, X-pressNet alebo RocoNet. Hladam nieco co bude relatine lahke na obsluhu, uzivatelsky prijemne, bude mat dostatocnu zakaznicku podporu, kompatibilne s Train Controllerom. Zatial som zuzil vyber na 3+1 moznosti - cierna Z21ka, Digitrax EVO EVOLUTION, Lenz 100ku a to +1 je ten Digikeijs 5000, ten ma prekvapil. Uprimne som o nom nikdy nepocul a vyzera velmi zaujimavo...
Bohus
Bohus
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19 črc, 2017 2:32 pm
Bydliště: Bratislava

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod Bohus » pát 21 črc, 2017 1:34 pm

Jirka_US píše:Pokud se tyka programovani dekoderu Digitrax. Hlaska ohledne "Loconet" je zvlastni, protoze programovani dekoderu probiha na sbernici DCC (koleje) a pokud centrala neni schopna vycist CV tak nema jak poznat, ze se jedna o dekoder Digitrax nebo jakykoliv jiny.

Nechcem tu uz mystifikovat, mozno som si to len zle zapamatal. Dnes to nasimulujem znovu a odfotim si to...

Jirka_US píše:Ad DS64, jen pro jistotu. Ten dekoder ti bude fungovat jak na sbernici DCC ( bez zpetne vazby) tak LocoNet. Bude tedy fungovat i bez centraly LocoNet (s vyjimkou te zpetne vazby) a to vcetne DCC++.

toto uz je pre mna vyssi level ako mometalne dokazem zvladnut. Tie DCS64ky som si nechal priniest kamaratkou z kanady za sluzny peniaz, s tym ze ich pouzijem vylucne s Digitrax systemom. Buedm si to asi musiet cele nakreslit :D
Bohus
Bohus
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19 črc, 2017 2:32 pm
Bydliště: Bratislava

Re: napatie pre N-ko

Příspěvekod Jirka_US » pát 21 črc, 2017 1:39 pm

Bohus píše:
fulda píše:
Bohus píše:no mam pocit, ze s bielou z21 nejde pouzit takmer nic, zrejme ju necham synovi, nech si jazdi so svojim Roco starterom, aspon sa mi nebude rypat do "mojej" N-ky :lol:

Já tento pocit nesdílím, ale tady se právě našlo oblíbené hejno lidí, kteří ti budou radit, že LocoNet je tvoje jediná spása, takže se nebudu pokoušet o žádný odpor.


Nemyslel som to tak ako to vyznelo. Len z toho co som porozumel (mozno este nie uplne spravne) ta biela krabicka ma limitacie, ktore neviem obist... Nevie citat CV, nevie nastavit napatie na kolajisku, nema vystup na programovaciu kolaj... cierna je o niecom inom... Mne je v zasade jedno, ci to bude LocoNet, X-pressNet alebo RocoNet. Hladam nieco co bude relatine lahke na obsluhu, uzivatelsky prijemne, bude mat dostatocnu zakaznicku podporu, kompatibilne s Train Controllerom. Zatial som zuzil vyber na 3+1 moznosti - cierna Z21ka, Digitrax EVO EVOLUTION, Lenz 100ku a to +1 je ten Digikeijs 5000, ten ma prekvapil. Uprimne som o nom nikdy nepocul a vyzera velmi zaujimavo...

Pro zacatek postaci i DCS51 od Digitraxu, ma vse co clovek od digitalu ocekava, tedy DCC stanici, ovladac, programovani jak na programovaci koleji tak pomoci POM, cteni CV a to soubezne s provozem na kolejisti. Pokud Vas zajima pomer cena vs vykon a ergonomie ovladace, pak by ve Vasem vyberu nemela chybet centrala NCE a ovladac vse v jednom, da se poridit jiz od $140:
https://www.ncedcc.com/online-store/Pow ... -p38322079

Pokud uvazujete dokonce o pripojeni k TC, tak viz ma poznamka vyse ohledne poctu sbernic. S LocNetem je to jeden interface, u Lenze je jeste nutne pocitat s interfacem pro S88 (pokud jej pouzijete).

toto uz je pre mna vyssi level ako mometalne dokazem zvladnut. Tie DCS64ky som si nechal priniest kamaratkou z kanady za sluzny peniaz, s tym ze ich pouzijem vylucne s Digitrax systemom. Buedm si to asi musiet cele nakreslit

Myslim, ze jste to vystihnul velmi presne....Totiz u vetsiny srovnani se vetsinou uvadi vyrobcem doporucena cena, nicmene realita je takova, ze se tyto komponenty za Velkou louzi prodavaji podstatne levneji a nasinec, ktery se presvedci na vlastni oci, se pak nestaci divit za jake ceny se prodavaji komponenty pro "digital" u nas.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Další

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků