Abeceda elektroniky

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Abeceda elektroniky

Příspěvekod BohousP » stř 27 dub, 2016 10:12 am

Při brouzdání po internetu jsem narazil na hezký seriál pro ty, kteří zrovna neovládají elektroniku jako otčenáš. Občas psaný s humorem, ale velmi užitečný. Pro železniční modeláře lze některé části přeskočit.
První část je na http://petr-kubac.blog.cz/rubrika/vidlakovo-elektro/11 - pozor - čte se od spodních článků nahoru. Celkově má zatím 102 dílů. Na další díly se posunete kliknutím na "předchozí" - naspodu vlevo.

Jedna užitečná rada z prvního dílu na závěr:
Elektro je tajemné a tím láká cvoky, internetové onanisty, magory honící si ego, konstruktéry perpetua mobile, kontaktéry ufonů a duchů z onoho světa a další pomatence - prosím nevěřte jim. Pokud vám někdo bude tvrdit, že zesílit 10x signál na 1 kHz lze jedině součástkou typu HCHKRDTN9999 koupenou za úplňku za 3000,- a to v TUZEXU přer rokem 1989 - vyslechněte jej a myslete si svoje.
Jako by autor četl některé příspěvky v tomto fóru ... nezdá se vám?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Abeceda elektroniky

Příspěvekod fulda » stř 27 dub, 2016 11:02 am

Když už sem vkládáš tu magii, tak bych si přihodil něco z raketové vědy. Asi by se to dalo nazvat:
máte kolejiště postavené podle požadavků NASA?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Abeceda elektroniky

Příspěvekod sidlo » stř 27 dub, 2016 8:22 pm

BohousP píše:Jako by autor četl některé příspěvky v tomto fóru ... nezdá se vám?

Jo, to se mi zdá. Když jsem se od místních borců dozvěděl, že takhle se to nedělá, tak mi nezbylo nic jiného než si začít s Arduinem.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Abeceda elektroniky

Příspěvekod BohousP » pát 29 dub, 2016 6:47 am

sidlo píše:
BohousP píše:Jako by autor četl některé příspěvky v tomto fóru ... nezdá se vám?

Jo, to se mi zdá. Když jsem se od místních borců dozvěděl, že takhle se to nedělá, tak mi nezbylo nic jiného než si začít s Arduinem.


Když vám renomovaný odborník řekne, že něco není možné, neumí to. Kdo tento názor odborníka nezná, ten to dost často dokáže udělat :lol:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Abeceda elektroniky

Příspěvekod TonikM » sob 30 dub, 2016 6:24 pm

fulda píše:Když už sem vkládáš tu magii, tak bych si přihodil něco z raketové vědy. Asi by se to dalo nazvat:
máte kolejiště postavené podle požadavků NASA?


Náhodou , jsou tam poučné věci, především doporučuji sekce 6 a 7. :-)
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm


Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků