Roco geoLine

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

61196 rocomotiom 5,9 + detekce Roco

Příspěvekod workous » pon 28 zář, 2020 10:58 am

Tak jsem včera zkoušel možnosti a nakonec po izolovaní jedné koleje na výhybkách jsem problematické místo oddělil a připojil přes diody. Zastavování vlaků v blocích nakonec nebyl problém při nastavení správné brzdné dráhy a to vše v softu Rocomotion. Jiná muzika je to už v TC použil jsem bronz ver. 9 jako nástupce Rocomotion v demo verzi. Zde je nastavení v blocích velmi přesné o dalších super vychytávkách asi nemá smysl psát. Takže nakonec bych řekl, že dekodéry nejsou problém, ale mé bádaní není podloženo větším provozem kde by se to asi ukázalo, ale řešení to je bez toho, že by se muselo řešit jiné napájení dekodéru což by pro spoustu modelářů byl problém neboť je jedná o dekodér kde trafo pájka věrný přítel modeláře :) působí smrt modulu. Přesto si myslím, že dekodér je určen pro kobercové řešení a tak to má být a nemá smysl bádat nad jeho použitím jinak. Jediná skvrna je cena pokud chci originál cena je někde okolo 800,- CZK což je scifi cena.


Mimo téma bateriová pájka z Lidlu je bezva sice nemá regulaci, ale pro takovou práci je dobrá.

Mějte se workous...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

61196

Příspěvekod workous » pon 28 zář, 2020 12:13 pm

Ještě dotaz je tu někdo kdo má s tímto dekodérem zkušenost? Mám na mysli programování adresy....pokud zkouším MM změna CV 1 tedy adresu dekodéru je bez změny pokud uvedu dekoděr do program režimu tzn.5* ručně přepnout výhybku, tak to jde...přijde mi, že na MM dekodér nereaguje.Zámek dle návodu je 38/ 1/0 nebo reset 8/8 po té by měl dekodér mít výchozí hodnotu což není nikde uvedeno. Děkuji za odpověd někoho kdo dekodér má.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: 61196 rocomotiom 5,9 + detekce Roco

Příspěvekod look23 » pon 28 zář, 2020 1:44 pm

workous píše:... Přesto si myslím, že dekodér je určen pro kobercové řešení a tak to má být a nemá smysl bádat nad jeho použitím jinak. ...


Tohle by chtělo vytesat do kamene.
Ona celá geoLine je určena pro kobercové ježdění, bez vyšších nároků (detekce, dělení úseků atd.).
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Roco geoLine

Příspěvekod workous » pon 28 zář, 2020 3:25 pm

No dovolím si nesouhlasit s paušálním odsouzením asi víš proč :)

Centrály OK ... mám tři Roco kostky nesmrtelné + udělátko pro PC a možno projit se softem
Ovladač MM... zase mám jich několik a jsou pohodlné a nikdy jsem neřešil problém
Přestavníky ok za 15 let mi žádný neodešel a co se mi líbí je, že jsou schované je třeba myslet při stavbě kdyby byl problém, ale to je skoro všude -
Roco dekodér /8 výhybek jedině cena se dá vytknout
Výhybky mají napájenou srdcovku a není nikdy problém...
Kolejivo ...již jsem s kolejivem dělal několik projektů (nikdy kobercové) a nemohu si stěžovat - po patinaci je to ok.


a teď ty negativa :)
zpětná vazba ....hrůza cena a ještě je potřeba dokoupit LTD modul - řešení je jednoduché koupí se udělátko k centrále a pak moduly od http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/index.ph ... uct&id=240
dekodéry do podloží ...cena a pokud je zapojeno do TC nebo podobného programu problém s obsazením
kolejivo ..křehne a někomu vadí geometrie
Ovladač MM neumí číst data z dekodéru...
Rocomotion - vysoká cena za jednoduché ovládní pomocí PC nečekejte žádné zázraky.

Možná jsem na něco zapoměl..., ale více komponentů jsem nepoužil....

Asi jsem usnul v době :) přemýšlím nyní od DR5000 od Digikeijs vesměs jsou zde pozitivní recenze a jde k tomu připojit asi vše co bych kdy potřeboval.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Předchozí

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků