ZÁVADY

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: ZÁVADY

Příspěvekod Riki » čtv 21 lis, 2019 11:13 pm

sidlo píše:To bezdůvodné zkratování může být známkou přetížení transformátoru. Ten má tepelnou pojistku. Pokud je zátěž delší dobu na mezi výkonu, tak pojistka odpojí výstup.

Tak ještě jednou...proudova pojistka měla opalene kontakty, tak to vypinalo... přišel na to děda. I tak vsem děkuji ale i za to, ze asi nakonec seženu pulsni ovladač..ty especky se mi libi ..idealni pro ovladaci panel...velikostne adekvatni..zdravim a děkuji
Riki

Re: Bardotka MTB vykolejuje na IBW

Příspěvekod Riki » čtv 21 lis, 2019 11:34 pm

cabros píše:Zdravím, mám problém s vykolejováním Bardotky od MTB v TT. Na pravou obloukovou výhybuku IBW najede, ale následně vykolejí. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky

Dobry den
Obloukovky byly problem i v realu
Mely vetainou snizene průjezdné rychlosti kvuli bezpecnosti. Mi se to stavalo a problem byl jediny..vyhybka nebyla absolutne rovna/vodorovna...lehounce nallonena...cca. 2 mm u HO. Pak mi sem tam odskocila para 1C1, ci vagony 2 ose lehka stavba bez dodatečného zavazi. Zkus tohle...zdravim
Riki

Příspěvekod pavolb » čtv 19 bře, 2020 8:00 pm

Zdravím vás prosím o pomoc. Mám točnu Roco doteraz išla super. Kúpil som si Z21 napojil a zrazu mi všetko skratuje.
Teda je počuť ako modul vratné smyčky mi hocikedy prepne aj ked lokomotíva nejde na točnu. Po tej istej kolajnici mi raz prejde a inokedy sktatuje . Mohol sa modul pokaziť?
pavolb

Příspěvekod MiG » pát 20 bře, 2020 10:52 am

Při pohledu na to, jak málo informací dáváte k tomu, co všechno a jak bylo zapojeno dříve a co všechno a jak je zapojeno nyní mě napadá jen mírně poťouchlá, ale přesto zcela pravdivá odpověď.
Ano, modul se mohl pokazit.

Ale měl bych jednu otázku-návod.
Znáte stránky LokoPina? A našel jste tam články o zapojení točny?
MiG

Příspěvekod pavolb » pát 20 bře, 2020 12:00 pm

Točnu mám už zapojenú asi 3 roky. Len som si kúpil novú centrálu Z21. Ale ako som na to pozeral nejak sa mi nezdá ten otočný volič. Odpojil som ho , lebo som presúval modul . Ked som ho znova zapojil tak zvuk motora je zvlastny a ide aj pomalsie točňa. Pozeral som všetky káble či nie je niečo uvolnené no nič som nenašiel. A lokomotíva ked ide na točňu tak raz sa prepne modul spetnej slučky a raz nie. Pol dňa som hladal kde je chyba a nič som nenašiel.
Ale ten otočný volič je taký chatrný celé to vŕzga mám také tušenie či tam nie je chyba. Už sa niekomu niečo také stalo?
pavolb

Předchozí

Zpět na Začátečnické dotazy