Kolejiště TT na takové to domácí ježdění

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště TT na takové to domácí ježdění

Příspěvekod TomHrom » pon 24 čer, 2019 10:58 pm

Zdravím pánové,
po letech staromládeneckého života jsem založil rodinu a jak už to tak bývá, řekl jsem si, že bych synovi postavil kolejiště (a taky pro mě :).
Je do toho zažranej, vymetáme vláčkovýstavy a vláčkomuzea při každé příležitosti.
Nejsem troškař a tak jsem si hned nakreslil ve Scarmu panel cca 200x120cm. Viz. přílohy. Kreslil jsem to na flexi kolejivo Kuehn, nejmenší poloměr je 310mm.
Nejde mi ani tak o simulaci skutečného provozu. Jsem na 99% spíše pro analog, mám 30 let v krabicích schované staré mašiny+vagony. Jde mi spíše o to, aby tam kroužily dvě soupravy a kluk si je mohl zastavovat ve stanici. Na obr.1 jsou vidět barevně rozlišené dva okruhy. Propojené jsou, ale nepočítám že by se nějak často přejíždělo z jedné tratě na druhou. Se smyčkou nepočítám, plus je tam i něco jako odbočka k "malé fabrice". Uvažuju i o jednoduchém skrytém nádraží. Já se asi nejvíce vyblbnu s modelováním krajiny, budovy, apod. Jako puberťák jsem si postavil malý panel 120x80 na starých plechových kolejích (po snesení z půdy a ošmirglování kolejí se i nějaké lokomotivy rozjely), zkušenosti nějaké se stavbou mám + jsem léta plastikařil s érama.
Prosím o názor, jestli je to blbost, anebo na doma pro kluka OK?
Díky Tomáš
Přílohy
Kolejiště1.jpg
Kolejiště2.jpg
Kolejiště3.jpg
TomHrom

Re: Kolejiště TT na takové to domácí ježdění

Příspěvekod sidlo » úte 25 čer, 2019 7:17 am

Podle mého názoru to je Kolejiště TT na takové to domácí ježdění úplně v pohodě.
sidlo

Příspěvekod Fox » úte 25 čer, 2019 9:13 am

No, kdybych byl v Tvé situaci já, hmátnul bych jednoznačně po "Sluníčku I (plánek 006)" od MF. Je tady v pláncích, na fóru byla dokonce několikrát detailně popsána stavba a nejen podle mého názoru to maximálně splňuje podmínku "takového domácího ježdění". Je to sice 1600 x 960, ale zvětšit se to bez problémů dá, když je místo.
TT, domácí kolejiště (dosud ve výstavbě), DR5000, iTrain...
Fox

Příspěvekod TomHrom » úte 25 čer, 2019 8:36 pm

Sluníčko jsem samozřejmě viděl, ale chtěl jsem možnost jízdy 2 souprav najednou krajinou, aby se nemuselo moc vexlovat s výhybkama. Maximálně by se zastavovalo na nádraží, a případně poslala na okruh jiná souprava.
A spíše přemýšlím jestli nějak lépe nevyřešit tu "fabriku? Např. odbočka od nádraží.
p.s. Má někdo zkušenost s mosty do oblouku? Asi je nutná novostavba, neseženu zřejmě potřebný poloměr. Potřeboval bych 400 a 320.
TomHrom

Příspěvekod J.Kozak » čtv 27 čer, 2019 6:41 am

Zdravím,
Malá Železnice vyrábí do oblouku s dolní mostovkou jednokolejný R396 a dvoukolejný R353+R396.

JIŘÍ
J.Kozak

Zpět na Začátečnické dotazy