Rychlíkové soupravy

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Rychlíkové soupravy

Příspěvekod VojtaBeton » sob 20 říj, 2018 7:39 pm

Ahoj všem.

Nedávno jsem si začal kupovat osobní rychlíkové vagony a stavět rychlíkovou soupravu. Vše v ČD. V současnosti má souprava sedum vozů. Stavím ji tak, jak by to mělo být. Za lokomotivou vůz 1. Třídy, jídelní vůz, čtyři vozy druhé třídy a lůžkový vůz.

Mě by zajímalo, pokud bych se chtěl zůčastnit nějaké akce na modulech, a vidět soupravu za jízdy, jestli...

-Musí být souprava i lokomotivou kopie nějaké skutečné soupravy
-Jestli vadí že vozy 2. Třídy Bee mají v jedné soupravě zelenou červenou a modrou barvu (mě by vadila jednobarevnost soupravy, a proto jsem si koupil vozy různých barev)
-Jestli mám vůbec tohle jako začátečník řešit, jelikož u některých souprav bych musel mít kolejiště s desetimetrovým nádražím. :)

Díky za odpovědi. Zítra snad přidám nějaké fotky.
VojtaBeton
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07 říj, 2018 9:57 pm
Bydliště: Praha / Jižní Morava

Re: Rychlíkové soupravy

Příspěvekod rawen » ned 21 říj, 2018 5:54 am

K předchozímu bych za náš klub dodal, že nelze automaticky očekávat zařazení rychlíkové (anebo jiné ucelené) soupravy do grafikonu.
Modelujeme lokální tratě, takže rychlíky v GVD nejsou vůbec anebo jen jeden. Podobné to bude v Brně, kde mají konkrétní autentické tratě i s autentickou dopravou.
Podle mé zkušenosti je nabízených osobních vozů na setkáních nadbytek, kdežto nákladní spíše chybí...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Rychlíkové soupravy

Příspěvekod mlha » ned 21 říj, 2018 6:09 am

V H0 jezdí rychlíkové soupravy, ale držíme tu přibližný rok který modelujeme.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Rychlíkové soupravy

Příspěvekod Morris Zapp » sob 03 lis, 2018 7:32 am

Taky záleží na tom, jaká trať je zrovna v rámci toho kterého setkání modelována:
- když Rawen, viz výše, modeluje lokálku, tak tam prostě žádný rychlík nepojede
- když my modelujeme cosi jako trať Náchod - Meziměstí, tak tam jeden či dva páry R pojedou, ale nebudou mít ani WR, ani WL.
- když sesterská TT-ČSD modeluje dvojkolejný hlavní tah, tak tam jezdí šestnáctivozové R, řada z nich pestře poskládaná z vozů cizích železničních správ.
Ona modulovka jaksi není o tom, že se sešroubují moduly a pak si po nich každý prohání své osobní libůstky; celé setkání má nějakou koncepci, nějaký námět a toho je třeba se držet.

A taky existují epochy: když je epocha IIIa, osobní dopravu tahají mikáda a ušaté a 377.0, v nákladní dopravě exhibují trofejní němky a brány výrobních závodů se chystají opustit první štokry, tak ani mezinárodní expres není možné sestavit z moderních vozů typu Y.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků