Nové kolejiště TT 180/90

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Nové kolejiště TT 180/90

Příspěvekod matkohtu » ned 25 úno, 2018 7:19 am

Zdravým všechny modelářské nadšence .Po přestěhování mám trochu více místa rád bych ho použil pro stavbu kolejiště do šuplíku pod válendu o velikosti 180/90
Kolejivo Tillig flexy podlože nějaké kolejivo mám ze dříve zrušeného kolejiště návrh plánku ve Wintrack posílám děkuji za vaše rady a návrhy . Kolejiště bude pouze DCC.
Dobré odpoledne děkuji za pomoc to je přesně ono .Plánky od Milana Ferdiána znám jsou moc super to kolejiště had je pěkné a hlavně skládací ale dlouho jsem ho hledal .
Nechci kolejiště typu ovál a kroužení mě zrovna nebere a tohle je jízda odněkud někam jako ve zkutečnosti a jde to ještě i rozšířit o zpětnou smyčku . Ještě se chci zeptat jakou máte zkušenost
ze stavbou výhybek typu EW 2 ? EW 1 se chci vyhnout po špatných zkušenostech z provozu T334 a BR80 . Jinak delší mašinky neměly žádný problém .Pro pohon bych chtěl použít motorické přestavníky od MTB asi MP1.
Co se tyče dekodéru mám už postavené od DCC kolejí a od pacao taktéž jsou plně funkční a i Centrálu Nanox tu od Fuldy taktéž a je bezproblémová .Ještě se chci zeptat na šablony pro stavbu EW 2 nemáte zvás
někdo tušení kde se dá nechat udělat ty šablony vypalované nebo vytisknuté na 3D tiskárně ? děkuji Martin Ostrava .
Naposledy upravil matkohtu dne čtv 08 bře, 2018 3:58 pm, celkově upraveno 3
matkohtu

Re: Nové kolejiště TT 180/90

Příspěvekod Tomáš10 » ned 25 úno, 2018 2:14 pm

Zdravým - flexy

Asi Ti to bude připadat divné, ale začal bych pečlivostí, to je i češtinou.
Aby to šlo přečíst bez přemýšlení, tak zkus i tečky na konci věty.

Hodně štěstí.
Tomáš10

Příspěvekod keby49 » ned 25 úno, 2018 2:46 pm

Ahoj. Myslim ze jsi neprilozil ten navrh? :)
keby49

Příspěvekod hopeter » pon 26 úno, 2018 6:34 pm

Nápad kolejiště do šuplete pod postel není špatný. Víme velikost,měřítko,kolejivo,způsob ovládání ale ten plánek jaksi chybí...
Nebo čekáš , že ti ho někdo nakreslí ?! :P
TT , epocha III / IV , jen si tak hraju ... HOnza PETERa
hopeter

Příspěvekod mizl » stř 07 bře, 2018 6:10 pm

Kdysi tu byl jeden uživatel nicmem “Martin” a jeho velmi dlouhé vlákno kde se vyklubal velmi hezký návrh od Milana do šuplíku pod postel. Vlákno bude jistě zapadlé. Je staré cca 4-5 let. Zkus pohledat ve starých vláknech. Vodítkem by mělo být vlákno o cca 50-70 stran.

Martin nakonec kolejiště nestavěl a z tohoto fóra odešel. Co mi je známo, tak se našel ve fotografování železnice.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
mizl

Příspěvekod Jarda H. » stř 07 bře, 2018 8:06 pm

Jako by tu už všechno bylo ?! I ten pojem kolejiště do šuplíku ...

Nehledej dlouhé vlákno :lol: zkus kratší cestu - ten plánek pro dotyčného "Martina" jako Segmentové kolejiště HAD je zde na první stránce cca v půlce (kdysi jsem to vytáhl extra do vlákna, aby ideje a myšlenky na kolejiště do šuplíku nezapadly do bláta) :

viewtopic.php?f=1&t=5443

Jinak souhlas s kolegou pod nickem hopeter, zkrátka v prvním příspěvku od začátku nějak chybí "původní" plánek a představa, aby bylo nad čím diskutovat ?! On třeba ten zmiňovaný plánek pro nějakého Martina není obdélník, ale de facto "U" tvar ze segmentů ...
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Jarda H.

Zpět na Začátečnické dotazy