Struna do serva

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Struna do serva

Příspěvekod belgarat » sob 17 úno, 2018 9:37 am

Prosim vas - uplne debilni otazka: zatim kdyz jsem nasazoval struny do serv, postupoval jsem tak, ze jsem nadzvedl vyhybku, strunu zahaknul do serva (odtud dal totez pro lepsi prestavniky), a vyhybku usadil zpet, s tim ze jsem srovnal strunu tak aby prosla unasecem. Dobry.

Ale mam-li trefovat jiz upevnenou vyhybku a jeji unasec strunou - je to poradny opruz, pres OSB desku a 3cm XPS. Jeste se to da, kdyz je vyybka nekde na kraji, koukam na to kde presne struna vyleze a muzu ji vychylit. Ale jak to mam delat bliz stredu ... nemate nekdo nejaky grif, jak protahnout strunku ? Shora (od vyhybky) ji moc strkat (zatim) nechci, nebot bych ji musel klestema zahnout do serva az pak - malo mista a pokazde nova struna :)

Doufam ze jsem to popsal dobre ... a myslim ze pomijim nejaky uplne jednoduchy figl.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Struna do serva

Příspěvekod zdeno » sob 17 úno, 2018 2:37 pm

Jestli muzu poradit,
tak vybrat ten pakovy unasec na servu, pripravit si drat predem a s tim laborovat do kyzeneho vysledku.
Ten unasec se nemusi prisroubovat, sam dobre drzi.
Jinak hodne zalezi na tom, jak je to servo upevnene, pokud je nepristupne, je to problem.
---
Jinak jako strunu doporucuji obycejnou kancelarskou sponku, ktera je v ruznych velikostech, tloustce a pruznosti.
Tam nejak nehrozi, ze pridete o dlouholete uspory ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3001
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Struna do serva

Příspěvekod belgarat » sob 17 úno, 2018 5:22 pm

No, uz jsem potkal i cinske pakove vytvory co mely blbe vyfrezovane (odlite) drazky a protacely se ... ale s tim tezko co nadelam.

Ano - laborovani vede (casem) k cili. Mne zajimalo jestli nekdo neprisel na nejakou prijemnou fintu jak to laborovani zkratit :)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Struna do serva

Příspěvekod rawen » sob 17 úno, 2018 6:09 pm

Já Zdenovu radu pochopil tak, že máš sundat (=vybrat) páčku ze serva, nasadit do ní strunu, prostrčit zespodu do vexle, nasadit páčku na servo a zkrátit strunu.
Dělám to stejně... (Teda dělal jsem, je to jednorázová operace, kterou za celou dobu provozu Trnávky nebylo potřeba opakovat.)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Struna do serva

Příspěvekod mpinta » sob 17 úno, 2018 7:22 pm

struna.pdf
(71.19 KiB) 360 krát
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Struna do serva

Příspěvekod zdeno » sob 17 úno, 2018 8:27 pm

rawen píše:Já Zdenovu radu pochopil tak, že máš sundat (=vybrat) páčku ze serva, nasadit do ní strunu, prostrčit zespodu do vexle, nasadit páčku na servo a zkrátit strunu.
Dělám to stejně... (Teda dělal jsem, je to jednorázová operace, kterou za celou dobu provozu Trnávky nebylo potřeba opakovat.)

Dekuji Radku, ja to myslel presne stejne, ale uplne blbe jsem to napisal.
Proste se nachysta rameno serva s pripravenou strunou (sponkovym dratkem) a zastrci se zespodu do dirky prestavniku.
Potom se usadi rameno serva a odstipne precnivajici kousek struny nad tahlem prestavniku.
Je jasne, ze ta struna nesmi byt kratsi, spise delsi, aby bylo co odstipnout. ;-)
---
Jinak je docela problem nastavit dorazy serva tak, aby to dotlacilo a pritom to nebylo nasilu pritlacene.
Ono se potom stava, ze servo vrci, protoze se nedokaze dotlacit a vraci se. Tim jsem myslel to laborovani. ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3001
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Struna do serva

Příspěvekod BohousP » ned 18 úno, 2018 9:42 am

Někdy je lepší nedávat servo přímo pod výhybky, ale kousek bokem a udělat táhlo ohnuté do tvaru Z. To je potom pružné a eliminuje tvrdost dorazů. Obrázky tu už byly viewtopic.php?f=10&t=4310&p=75745&hilit=+t%C3%A1hlo+servo#p82511.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník