Koncové nádraží na domácí modul

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod rkwa » pát 08 led, 2016 2:56 pm

Já si myslím, že je potřeba si dát na počátku otázku: Pojedu s tím někam ven? Pokud ano, s kým se spojím?
S jakými moduly tam budu chtít jet? Jaké musím dodržet minimální požadavky?
Když to vezmu ze svého pohledu: jsem v Ostramu a všechny stanice, které jsem realizoval (neříkám, že bez chyb, bo žadný učený z nebe nespadl),
jsem stavěl se záměrěm je postavit i doma.
To minimum, co bylo v mém případě nutno dodržet, je normované čelo (jedno na kterém segmentu), minimální poloměr oblouku (trať 1000mm, vlečky 600mm)
(toto platí i na výměny) a zapojení kolejí.První je z důvodu propojení s ostatními moduly, další dva, aby po tom byla schopna jezdit ostatních modelářů
(většinou upravená za účelem získání modelovějšího vzhledu).
Dodržení minimální délky koleje ve stanici lze splnit vložením prodlužovacího dílu (do Kadaně a Nevidova se na modulových setkáních vkládá 60cm dlouhý díl, u Mikulova lze variantně použít 3 nebo 4 díly).
Dál - koncová stanice je hezká, ale bez větších zásahů už to nic jiného nebude. Naše koncová stanice javorník je stavěná jako průjezdná a pokud má být koncová, tak se prostě přidá modul(segment) s zarážedlem.
A ještě jeden poznatek - z důvodu jednoduché přepravy, manipulace a skladování je vhodné vytvářet shodné díly (zrcadlově obrácené).
Jako příklad této dokonalosti bych uvedl odbočku Morava Milana Černohorského, kdy ze dvou jednoduchých beden se složí tvarově zajímavý modul.
Ale hlavně: postav si to, jak uznáš za vhodné ty, protože ty se na to budeš dívat.
rkwa
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob 21 led, 2012 5:38 pm

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod Petr Šimral » pát 08 led, 2016 10:45 pm

Ahoj.

Zeptám se. Co chceš nakládat nebo vykládat na vlečce "fabrika" na té koleji uprostřed dalších kolejí? Není zbytečná?

Vlečka "dřevní kulatina" a VNVK ve směru k trati by měly být kryty výkolejkou.

Při obsazení všech nakládacích míst (kulatina, fabrika, VNVK) je solidním oříškem a s chutí bych si tam zašiboval.

Ahoj Petr
Petr Šimral
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01 zář, 2015 4:44 pm

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod Patrik Novák » sob 09 led, 2016 12:12 am

milan ferdián píše:
HonzaM píše:Škoda že to není N-ko...Vešlo by se tam daleko víc a bylo by to provozně zajímavější. To neexistují žádní N-kaři?

Ne,ti už jsou jen na vymření :D ,zbyli dědulové a noví na skladě taky nejsou :wink: .

je to sice off topic ,
časem se uvidí , holkám (3 a 1,5) jsem pořídil na místní burze N-ka , uvidíme jestli u toho zůstanou
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 led, 2016 7:28 am

Patrik Novák píše:
milan ferdián píše:
HonzaM píše:Škoda že to není N-ko...Vešlo by se tam daleko víc a bylo by to provozně zajímavější. To neexistují žádní N-kaři?

Ne,ti už jsou jen na vymření :D ,zbyli dědulové a noví na skladě taky nejsou :wink: .

je to sice off topic ,
časem se uvidí , holkám (3 a 1,5) jsem pořídil na místní burze N-ka , uvidíme jestli u toho zůstanou

Držím palce a jestli vydrží,tak já budu určitě vděčný i za ty děvčata/modulářky :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod Sandy » sob 09 led, 2016 8:31 am

Morris Zapp píše:Schválně si tu účast někde vyzkoušej, uvidíš, že železniční provoz v modelu je jako sex: v jednom se to dělat dá, ale není to ono :wink:

No, tady bych si dovolil oponovat. Jednou jsem se takové modelářské swinger párty zúčastnil a dodnes ve mně zůstal rozpačitý pocit.... :oops:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 led, 2016 2:00 pm

Sandy píše:
Morris Zapp píše:Schválně si tu účast někde vyzkoušej, uvidíš, že železniční provoz v modelu je jako sex: v jednom se to dělat dá, ale není to ono :wink:

No, tady bych si dovolil oponovat. Jednou jsem se takové modelářské swinger párty zúčastnil a dodnes ve mně zůstal rozpačitý pocit.... :oops:

A u koho jsi byl? :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod Petr S. » sob 09 led, 2016 7:34 pm

Sandy píše:
Morris Zapp píše:Schválně si tu účast někde vyzkoušej, uvidíš, že železniční provoz v modelu je jako sex: v jednom se to dělat dá, ale není to ono :wink:

No, tady bych si dovolil oponovat. Jednou jsem se takové modelářské swinger párty zúčastnil a dodnes ve mně zůstal rozpačitý pocit.... :oops:

Nebyla to " modelkářská ....... " ! ?
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod el_salamo » sob 16 led, 2016 2:19 pm

Petr Šimral píše:Ahoj.

Zeptám se. Co chceš nakládat nebo vykládat na vlečce "fabrika" na té koleji uprostřed dalších kolejí? Není zbytečná?

Vlečka "dřevní kulatina" a VNVK ve směru k trati by měly být kryty výkolejkou.

Při obsazení všech nakládacích míst (kulatina, fabrika, VNVK) je solidním oříškem a s chutí bych si tam zašiboval.

Ahoj Petr


Myslel jsem, že tam budou odstavené prázdné nebo naložené vagony z fabriky... ale to je asi trochu nesmysl a navíc by to chtělo posunovací lokomotivu i s garáží, na kterou není úplně místo...
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod Tomas_C. » pon 09 kvě, 2016 4:15 pm

Adam mě jednoho dne oslovil, a nějaký ten měsíc jsme ladili jeho myšlenky s těmi mými, aby vše alespoň trochu dávalo smysl...
Sám jsem zvědav jak si Adam dál povede...

...nakonec z toho vylezlo toto soumodulí smyšlené koncové staničky:

Náhled_Adam.jpg



a ve finále po sestavení:

P1130669.JPG



a jeden malý detail speciálního čela...klesající vlečka

P1130675.JPG
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod el_salamo » ned 15 kvě, 2016 9:04 am

Adam lepí korek :), rýsuje osy kolejí a přemýšlí, jak narýsovat R1500/2.5°, R900/13° a R1500/2.5. Jinak už jsem narazil na první potenciálně obtížné místo - pod V4 nedám přestavník, překáží tam ten vodorovný nosník.

A moduly od Tomáše musím pochválit - sám jsem si na sestavení netroufal, tak je mám i sestavené a s nohama za dobrou cenu.

s.
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod Luděk » ned 15 kvě, 2016 10:54 am

Bohužel u V4 budeš muset dát přestavník bokem a použít úhlovou páku a táhlo. Rám nešel jinak vyřešit kvůli pevnosti.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod el_salamo » pon 06 čer, 2016 12:33 pm

Plynule pokračuju ve stavbě
    Hotové úlohy
  • Položení korku 3mm
  • Narýsování os, vyznačení poloh výhybek
  • Zkušební stavba výkolejky - po upilování paty kolejnice se výkolejka sice otočí jen o 90-100°, ale projede i moje (zatím) jedinná pára 555.0 (která se tam pohříchu vůbec nevyskytne :) )
  • Nařezání kolejí a zkušební pokládka nasucho

Nyní řeším, kde a jaká budou návěstidla a kde budou výkolejky. Poprosil bych vás o revizi:

Obrázek

1) Stanice je koncová a na lokálce, nicméně má hodně vleček a předpokládá výraznější posun. Ale stejně nevím, jestli jsem to přecijen trochu nepřepískl :). Výtopna je kryta vyčkávacím návestidlem.
2) Nejsem si ani jistý polohou a nutností použít výkolejky. Když tam budou, bude to zajímavější, ale složitější na montáž.

A poslední dotaz - nezkoušel někdo nahradit izolační spojky od Tilligu? Tovární jsou skutečně hodně ošklivé :).

Díky všem... snad se dostanu i k nafocení nějakých fotek.
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod vmucha » pon 06 čer, 2016 2:54 pm

Nechal bych to bez návěstidel. A když už je tam mít, tak vjezdové a sdružené odjezdové. Jinak nic.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod PajaF » pon 06 čer, 2016 4:26 pm

Takhle jak mas tu stanici nakreslenou, tak tam nemusi, a ve skutecnosti by ani nebyla, byt zadna vykolejka!!!
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Koncové nádraží na domácí modul

Příspěvekod el_salamo » pon 06 čer, 2016 5:27 pm

vmucha píše:Nechal bych to bez návěstidel. A když už je tam mít, tak vjezdové a sdružené odjezdové. Jinak nic.


Takže bez a nejvýš ŽČ na vjezdu a ZČBŽ odjezdové sdružené?

PajaF píše:Takhle jak mas tu stanici nakreslenou, tak tam nemusi, a ve skutecnosti by ani nebyla, byt zadna vykolejka!!!


Tím lépe :)

Děkuji za tipy.
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků