M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » stř 02 bře, 2016 11:24 pm

A zde je ukázka layoutu modulů umístěných trvale na polici nad postelí.
MDM Layout police.jpg
MDM Layout police


A zde přikládám ukázku varianty layoutu, který by se z modulů dal postavit u mne doma v pokoji. Samozřejmě ne natrvalo.
MDM Layout 1.jpg
MDM Layout 1
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » čtv 03 bře, 2016 8:11 am

Na plánech kolejišť ČSD nacházím skutečně takto napojené vlečky,příklad Bor u Tachova nebo ve Vidnavě.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » čtv 03 bře, 2016 8:51 am

milan ferdián píše:Na plánech kolejišť ČSD nacházím skutečně takto napojené vlečky,příklad Bor u Tachova nebo ve Vidnavě.


Díky moc Milane za informaci.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod dino » čtv 03 bře, 2016 10:08 am

Promiňte, jsem železniční laik a rád bych si udělal jasno, jak se k rohovému modelu s vlečkou má chovat.
Kde v tomto případě napojení vlečky musí být:
a) lichoběžníková tabulka?
b) případně vjezdové návěstidlo?

Je takto připojená vlečka v obvodě stanice?

Děkuji za odpověď
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » čtv 03 bře, 2016 10:17 am

dino píše:Promiňte, jsem železniční laik a rád bych si udělal jasno, jak se k rohovému modelu s vlečkou má chovat.
Kde v tomto případě napojení vlečky musí být:
a) lichoběžníková tabulka?
b) případně vjezdové návěstidlo?

Je takto připojená vlečka v obvodě stanice?

Děkuji za odpověď

Laik nejsi,kecáš :wink: .Lichoběžníková nebo vjezdové návěstidlo samozřejmě bude v případě kolegy MkTT před výhybkou vlečky.Zde je zmiňovaný případ u stanice Bor.
Přílohy
Bor u Tachova_005.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Morris Zapp » stř 09 bře, 2016 2:00 pm

Zase tak úplně samozřejmé to není: v takových Plaňanech je vjezdové návěstidlo od Bošic postaveno úchylně těsně za odbočnou výhybkou (dnes již bývalé) vlečky - takže vlečka je již na širé trati. Viz https://mapy.cz/s/uH35. I když pravdou je, že ta vlečka je obráceně, obsluha by potřebovala ještě nějaký prostor mezi hrotem výhybky a označníkem, takže to návěstidlo by bylo bývalo vyšlo moc daleko - a tam už zase byly další vlečky...
Pro nás modeláře, co jezdíme podle jízdního řádu, má tohle řešení jeden půvab: taková vlečka na širé trati už se neobsluhuje posunem, nýbrž vlečkovým vlakem, takže si pro něj můžeme natáhnout čáru a vytisknout TJŘ :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 29 črc, 2016 8:13 am

Malá aktualizace:
- Přestěhoval jsem nábytek, díky čemuž budu se mi zvětšilo místo na moduly. Mohl jsem tedy prodloužit segment s výtopnou ze 40 na 60 cm. Také bude možné případně vložit do nádraží střední díl s rovnými kolejemi a prodloužit staniční koleje.
- začal jsem lepit podloží na moduly a lepit koleje. Bohužel jsem zjistil, že pryžové desky Gumex o tloušťce 3mm jsou o něco silnější a protože lepím dvě na sebe, tak mi to dělá problémy na čelech modulů - podloží je výše než čelo modulu. Nahradím je tedy u dalších modulů 3 mm korkovými deskami.
Níže přikládám poslední verzi plánku "malé stanice", které teď stavím.
MDM Malá stanice v2.0 var b.jpg
MDM Malá stanice
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » pát 29 črc, 2016 8:46 am

Ahoj Mirku,tak to je skvělé a můžeme se těšit na fotečky.V brzké době se určitě připojím i já k tobě neboť koukám,že je zde okurková sezóna :mrgreen: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 29 črc, 2016 8:54 am

milan ferdián píše:Ahoj Mirku,tak to je skvělé a můžeme se těšit na fotečky.V brzké době se určitě připojím i já k tobě neboť koukám,že je zde okurková sezóna :mrgreen: .
Milan

Momentálně lepím koleje na segment s výtopnou, ale mám ho celý obložený knihami jako zátěží, takže by na fotkách toho moc vidět nebylo...
Zítra odjíždím na dovolenou, ale pokud bude místo v autě, tak si segment vezmu sebou a budu na něm pracovat i v průběhu dovolené. Minimálně chci postavit popelovou a prohlížecí jámu, skládku uhlí a možná i výtopnu.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Bezmozek » sob 30 črc, 2016 7:48 pm

Hezky pěkně, ale přimlouval bych se za prohození výhybek na pravém zhlaví. Takhle máš symetricky všechny koleje stejně dlouhý, po přehození by dolní kolej byla o výhybku delší a na stejnym prostoru vykřižuješ delší vlak. A krátká kolej na motorák nebo Mn postačí :wink:
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » ned 18 zář, 2016 4:07 pm

Bezmozek píše:Hezky pěkně, ale přimlouval bych se za prohození výhybek na pravém zhlaví. Takhle máš symetricky všechny koleje stejně dlouhý, po přehození by dolní kolej byla o výhybku delší a na stejnym prostoru vykřižuješ delší vlak. A krátká kolej na motorák nebo Mn postačí :wink:

Tak jsem to měl uděláno v návrhu dříve, ale bylo mi doporučeno změnit plán a prodloužit manipulační kolej. Koleje stanice ještě přilepené nemám, takže popřemýšlím, jakou verzi použít. Už teď je ale jisté, že mezi oba segmenty stanice vložím třetí segment o délce 30 cm, kterým si prodloužím staniční koleje. Místo na něj po přestěhování nábytku mám.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » ned 18 zář, 2016 4:14 pm

Mírný pokrok v mezích zákona: vyměnil jsem druhou vrstvu gumy i na posledním modulu za korek. Začal jsem také lepit koleje. Zatím je přilepená jen rovná kolej na kraji modulu a vyvrtány otvory pro dráty k výhybce. Zbytek kolejí je položen jen pro představu. Později je vyměním za flexi koleje a přilepím je až po zabudování popelové a prohlížecí jámy. Výtopna ještě není dokončená, chybí přilepit střecha, vrata, některé prvky na fasádu, komíny a udělat vnitřní osvětlení. Nejsem si také jistý, jestli skládka uhlí není k takovéto výtopně příliš velká.
Modul 1.jpg

Modul 2.jpg
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 zář, 2016 5:04 pm

MkTT píše:Nejsem si také jistý, jestli skládka uhlí není k takovéto výtopně příliš velká.

Mirku,klidně může být dvakrát větší.Povinná týdenní zásoba uhlí zabere dost místa.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Vaclav86cz » ned 18 zář, 2016 8:02 pm

Hlavně nezapomeň na popelovou, nebo prohlížecí jámu... Do přidělaných kolejí se to fakt blbě sochá... To mě věř :-)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » ned 18 zář, 2016 8:27 pm

Vaclav86cz píše:Hlavně nezapomeň na popelovou, nebo prohlížecí jámu... Do přidělaných kolejí se to fakt blbě sochá... To mě věř :-)


To věřím :D. Zkouším obě vyrobit z prohlížecí jámy od Auhagenu, ale těm českým betonovým se to moc nepodobá. Leptaná od Třmínka je zase pro mne moc velká. V přepočtu je dlouhá 21 metrů a u výtopny v Mikulášovicích, jež je pro můj model inspirací, byla popelová jáma dlouhá jen 9 metrů. Asi někam zajdu koupit silný karton a vyřežu popelovou jámu z něj. Prohlížecí ve výtopně nechám od Auhagenu, tam moc vidět nebude.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků