M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » čtv 07 led, 2016 4:43 pm

milan ferdián píše:Jen jsem si opět odskočil od matematiky :D .Správně má být u záchodku skladiště s rampou a vedle volná skládka.

edit:Spousta takových malých dvojkolejných stanic byly ve III.díle jako Hamry (vlečka),Pánský (odbočná+remíza),Žacléř (koncová+remíza),Lípa (mezilehlá),Klobouky (úvraťová),Liteň (tří staniční koleje).Vše bylo popsáno a nakresleno jako "Kazetová kolejiště" v modelové velikosti N/1:160.


Díky Milane, že mne nenapadlo se do té knihy podívat, když jsem ve Wintracku kreslil plánek této malé stanice... A to jsem jí četl v posledních měsících hodně často.
Koukám, že Pánský a Klobouky mají dokonce skladiště u kusé koleje umístěné stejným způsobem, jako v mém původním plánku.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Myšpulín » čtv 07 led, 2016 6:10 pm

A musíš mít kolej přesně uprostřed čela? Co ji trochu posunout (zde směrem dopředu - dolů). Tím se ti uvolní vzadu trochu místa. U našeho kazetového kolejiště v kroužku to máme taky posunuto.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » čtv 07 led, 2016 8:32 pm

Myšpulín píše:A musíš mít kolej přesně uprostřed čela? Co ji trochu posunout (zde směrem dopředu - dolů). Tím se ti uvolní vzadu trochu místa. U našeho kazetového kolejiště v kroužku to máme taky posunuto.

Raději bych měl kolej uprostřed čela, pokud to bude možné.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod PaMi » čtv 07 led, 2016 8:48 pm

Jenom pro inspiraci: právě dokončujeme modulovou koncovou stanici na dvou modulech 40x90 cm
Popis stavby je zde: http://moduly.vlakytt.cz/index.php?opti ... Itemid=113
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » čtv 07 led, 2016 9:42 pm

PaMi píše:Jenom pro inspiraci: právě dokončujeme modulovou koncovou stanici na dvou modulech 40x90 cm
Popis stavby je zde: http://moduly.vlakytt.cz/index.php?opti ... Itemid=113

Díky za odkaz, rád se podívám.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 08 led, 2016 8:22 am

Vytvořil jsem další variantu malé stanice, upravenou podle Milanova doporučení. Prohodil jsem umístění skladiště a výpravní budovy, protože stavebnici budovy LVI/H mám už doma koupenou. Pokud bych měl budovu na levém zhlaví, musel bych ještě koupit budovu LVIb/H.
MDM Malá stanice v1.0 var c.jpg
Malá stanice varianta C

Měl bych ještě dotaz k volné skládce: jak vlastně vypadá? Je to pouze plocha pokrytá betonovými panely nebo je to vyvýšená rampa, která pokračuje od skladiště?

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 led, 2016 10:32 am

Volná skládka je plocha na vykládku a nakládku v úrovní kolejí.Plocha byla většinou vydlážděna kostkami nebo asfaltem.Panely bych tam nepokládal.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Polabský » pát 08 led, 2016 11:21 am

MkTT píše:Vytvořil jsem další variantu malé stanice, upravenou podle Milanova doporučení. Prohodil jsem umístění skladiště a výpravní budovy, protože stavebnici budovy LVI/H mám už doma koupenou. Pokud bych měl budovu na levém zhlaví, musel bych ještě koupit budovu LVIb/H.
MDM Malá stanice v1.0 var c.jpg

Měl bych ještě dotaz k volné skládce: jak vlastně vypadá? Je to pouze plocha pokrytá betonovými panely nebo je to vyvýšená rampa, která pokračuje od skladiště?

Mirek


Hezký den,
stejně bych se přimlouval za jeden krátký šturcík asi v pokračování manipulační koleje.
Ve III ep. tam bude občas stát nějaký nákladní vůz, či případně vůz ze stavebního vlaku, jako zázemí pro prováděnou opravu tratě, či nedalekého mostu :D .
No a ve IV ep. to bude "neužívat" traťovka, občas tam bude stát MUV-ka a chlapi budou v hospodě a jinak tam bude odhozený nějaký plošiňák SV, případně rezatý přívěšáček k Tatřičce - Vm- ce, nebo přívěšák k MUVce.
Ale určitě tam bude bordel z pražců, kolejnic a dříví na kšeft z prořezávání tratě.
No rozbásnil jsem se jak M.F., kterého tímto zdravím.
:D Všem !!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Vladimír_B » pát 08 led, 2016 11:30 am

M.F.: ano i ne :D
Pol.: napadá mě stanice na hlavní trati nižšího řádu o 3 dk a 1 mk bez jediného šturcu, šturcy byli jedině na montážní základně v té stanici, tedy na vlečce... :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Pavel-HP » pát 08 led, 2016 2:12 pm

MkTT píše:Vytvořil jsem další variantu malé stanice, upravenou podle Milanova doporučení. Prohodil jsem umístění skladiště a výpravní budovy, protože stavebnici budovy LVI/H mám už doma koupenou. Pokud bych měl budovu na levém zhlaví, musel bych ještě koupit budovu LVIb/H.
MDM Malá stanice v1.0 var c.jpg

Měl bych ještě dotaz k volné skládce: jak vlastně vypadá? Je to pouze plocha pokrytá betonovými panely nebo je to vyvýšená rampa, která pokračuje od skladiště?

Mirek


Pokud jsi polovinu volné skládky v tomto odkazu : http://moduly.vlakytt.cz/index.php?opti ... Itemid=113 : nenašel ... tak to je blbý. :evil:
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 08 led, 2016 2:27 pm

Pavel-HP píše:Pokud jsi polovinu volné skládky v tomto odkazu : http://moduly.vlakytt.cz/index.php?opti ... Itemid=113 : nenašel ... tak to je blbý. :evil:


Ve schematu ano, na fotkách jsem si jí nevšiml. :oops:
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Pavel-HP » pát 08 led, 2016 2:38 pm

MkTT píše:
Pavel-HP píše:Pokud jsi polovinu volné skládky v tomto odkazu : http://moduly.vlakytt.cz/index.php?opti ... Itemid=113 : nenašel ... tak to je blbý. :evil:


Ve schematu ano, na fotkách jsem si jí nevšiml. :oops:




Následně přišly osadit budovy. Na rampě pro kusové zásilky (první obrázek) je dřevěný sklad a malá kůlna - garáž. Na dalším obrázku jsou již vidět další stavby - kolejová váha, váha pro nákladní automobily nebo obrysnice.

Rampa pro kusové zásilky Nákladový prostor
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Morris Zapp » pát 08 led, 2016 3:05 pm

MkTT píše:Vytvořil jsem další variantu malé stanice, upravenou podle Milanova doporučení. (...)
Měl bych ještě dotaz k volné skládce: jak vlastně vypadá? Je to pouze plocha pokrytá betonovými panely nebo je to vyvýšená rampa, která pokračuje od skladiště?
Prostudováním skutečných vzorů zjistíš, že obvykle je VNVK z těch dvou "bočních" kolejí ta delší (s důrazem na slovo "obvykle", určitě někdo dokáže vyštrachat příklad, kde je to obráceně).
K té volné skládce už jsi odpověď dostal, já bych k tomu přidal to, že rampa a skladiště k volné skládce "ideově" nepatří: volná skládka je určena k manipulaci s vozovými zásilkami, kdežto rampa a skladiště sloužily zásilkám kusovým - které v době, kdy se ty lokálky stavěly, tvořily obvykle převážnou většinu příjmů té dráhy (nebyla-li to dráha uhelná nebo řepařská); od roku 1948 (s krátkou mezihrou za Pražského jara) kusové zásilky neexistují, skladiště zejí prázdnotou.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 08 led, 2016 4:34 pm

Morris Zapp píše:Prostudováním skutečných vzorů zjistíš, že obvykle je VNVK z těch dvou "bočních" kolejí ta delší (s důrazem na slovo "obvykle", určitě někdo dokáže vyštrachat příklad, kde je to obráceně).
K té volné skládce už jsi odpověď dostal, já bych k tomu přidal to, že rampa a skladiště k volné skládce "ideově" nepatří: volná skládka je určena k manipulaci s vozovými zásilkami, kdežto rampa a skladiště sloužily zásilkám kusovým - které v době, kdy se ty lokálky stavěly, tvořily obvykle převážnou většinu příjmů té dráhy (nebyla-li to dráha uhelná nebo řepařská); od roku 1948 (s krátkou mezihrou za Pražského jara) kusové zásilky neexistují, skladiště zejí prázdnotou.

Ještě bych mohl schéma upravit takto:
MDM Malá stanice v1.0 var d.jpg
Malá stanice varianta D

Potom budou mít všechny tři koleje přibližně stejnou délku. Bohužel ale nebudu moci udělat kusou kolej; už se nevejde.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Mcx » pát 08 led, 2016 6:36 pm

Morris Zapp píše:od roku 1948 (s krátkou mezihrou za Pražského jara) kusové zásilky neexistují, skladiště zejí prázdnotou

Netahejte prosím tyto ideologické žvásty do modelařiny, ještě navíc, když nejsou pravdivé. Pravdou je, že "kusové" zásilky na západ od našich hranic zlikvidoval rychlý rozvoj automobilizmu ji na přelomu 60. a 70. let, jeho opožděný a monopolizovaný rozvoj v Československu u ČSAD, případně podnikových přeprav přinesl v 60. a 70. letech velký rozvoj přepravních skříní - ČSD jich mělo více jak 100 tisíc, sběrnou službu ČSAD... a to samozřejmě již jak na západě tak na východě zcela mimo bývalá skladiště - nebylo jich technologicky potřeba.
Tak jak dnes na západ od našich hranic jednotlivé vozové zásilky začaly rychleji ustupovat a u nás je to až důsledek rozvoje soukromých přepravních automobilových firem, schengenským prostorem..... a tak i u nás dnes SŽDC pomalu likviduje poslední zbytky smysluplně využitelných VNVK na malých stanicích. Prostě charakter železniční nákladní dopravy se v toku dějin mění, posuzujme ji historicky bez ideologických ptákovin.
Naposledy upravil Mcx dne pát 08 led, 2016 6:49 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků