M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Petr S. » pon 18 led, 2016 8:33 pm

Myslím , že šlo . Ještě nemám tu zkušenost a rád si nechám poradit . Můžeme se někde sejít . Budu jich malovat ještě 25 358 . :lol:
Moje vysvětlení , proč jsem je maloval takto je na Railnetu .
Zdraví Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 22 led, 2016 10:15 am

Objednal jsem si výrobu několika modulů u truhláře a nyní čekám, až budou hotové. Mezitím uvažuji o tom, jak rozmístit nádražní osvětlení. Budu instalovat lampy JM Detail na dřevěném sloupu s bílou diodou imitující rtuťovou výbojku: http://www.jmdetail.com/nadrazni_lampa_dreveny_sloup.php.
Plánek navrhovaného rozmístění přikládám níže. Budovy jsou pouze "krabice" vytvořené ve velikosti budov, které použiji. Nemám jejich 3D náhledy pro Wintrack k dispozici.

Mirek

MDM Malá stanice v1.0 var d světla.jpg

MDM Malá stanice v1.0 var d světla 3D.jpg
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 26 led, 2016 12:41 pm

Stále čekám na vyrobení modulů a tak zatím stavím výpravní budovu ze stavebnice laser-cut a přemýšlím o plánku dalšího soumodulí. Jedná se o malou zastávku, u které křižuje trať silnice, na které je přejezd vybavený světelnými výstražníky s bílým světlem. Vzhledem k tomu, že můj malý syn miluje přejezdy a pořád se ptá, kdy už bude vyrobený, tak na něm budu pracovat paralelně se stavbou malé stanice.
MDM Zastávka a přejezd v1.0.jpg

Na zastávce bude stát dřevěný přístřešek podle normálie 11/H. U silnice bude stát strážní domek (http://www.atelier-wepe.cz/e-shop/?product=domek-007), z něhož se v minulosti obsluhovaly ručně ovládané závory. Ty byly nahrazené světelnými výstražníky. Nejsem si ale jistý, zda by ve skutečnosti opravdu stál strážní domek takto blízko vedle zastávky. Nebyly by spíše strážní domek a přístřešek zastávky sloučeny do jedné budovy?
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » ned 31 led, 2016 6:18 pm

Připevnil jsem na zeď polici na moduly. Zatím je velká na tři moduly. Pokud nebudou ze strany mé drahé polovičky žádné námitky, tak jí ještě prodloužím o místo na další dva moduly :mrgreen:.
Police.jpg
Police na moduly

Budovy na fotografii ještě nejsou dokončené, střecha u skladiště je jen volně položená.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » stř 24 úno, 2016 2:25 pm

Začala mi doba dřevěná.
IMG_8050.jpg
Moduly

Na modulech je položené gumové podloží popsané na stránkách Moduly Brno http://www.modulybrno.cz/guma. Navrch přidám ještě jednu vrstvu, vyříznutou podle kolejí, která bude imitovat kolejové podloží.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » stř 24 úno, 2016 4:05 pm

Hele,to mi nedělej,opět budu mít depku a ten dar co jsem dnes dostal na léčení,bych chtěl aby mi dlouho vydržel. :D Neměla být ta guma jen pod kolejemi?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » stř 24 úno, 2016 4:30 pm

milan ferdián píše: Neměla být ta guma jen pod kolejemi?

Já jí dal schválně všude kvůli tlumení hluku. Další vrstva gumy bude kolejové podloží, ale tu jsem ještě nepoložil.
Beru to jako prototyp, takže když se to neosvědčí, tak se další moduly postaví jinak. Stavím malou stanici podle tohoto plánku:
MDM Malá stanice v1.0 var e.jpg
MDM Malá stanice varianta e

Navíc také stavím jeden krátky modul s kusou kolejí a jeden traťový.
Jediné, co mi ještě schází jsou záchodky (čekám na dodání od KB model) a jinak mám vše potřebné pro stavbu už doma včetně DCC modulů, přestavníků, nádražního osvětlení, atd.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » stř 24 úno, 2016 4:32 pm

No dobře a jak budeš pokládat foliáž nebo příjezdová komunikace,volná skládka?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » čtv 25 úno, 2016 8:57 am

milan ferdián píše:No dobře a jak budeš pokládat foliáž nebo příjezdová komunikace,volná skládka?

Další vrstvu gumy položím pouze pod koleje a tím vznikne násep. Příjezdovou komunikaci, volnou skládku a foliáž budu pokládat na první vrstvu gumy, která je v rovině s hranou modulu. Doufám, že to zní aspoň trochu srozumitelně...

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Dusan » čtv 25 úno, 2016 9:46 am

Pěkný základ. Ten přístavek vlevo, na něm bude co, nebo proč je zvlášť ?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » čtv 25 úno, 2016 10:18 am

Dusan píše:Ten přístavek vlevo, na něm bude co, nebo proč je zvlášť ?

Ten přístavek vlevo je univerzální kusá kolej, pomocí které mohu měnit layout stanice z koncové (když je nainstalován) na průjezdnou (když ho odmontuji).
Pokud budu mít stanici na polici, tak bude vždycky přístavek namontován a stanice bude koncová. Když si budu chtít postavit layout v místnosti, tak mohu tento přístavek odmontovat a místo něj připojit traťový modul a stanice se stane průjezdnou. Na obrázku jsou vidět jen tři moduly, ale doma jich mám víc a další budu přidělávat. Zatím jsou všechny ve stejném stádiu rozpracovanosti.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Dusan » čtv 25 úno, 2016 2:47 pm

Dík za vysvětlení, dobrej nápad. Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod czhunter » sob 27 úno, 2016 1:36 pm

MkTT píše:Ten přístavek vlevo je univerzální kusá kolej, pomocí které mohu měnit layout stanice z koncové (když je nainstalován) na průjezdnou (když ho odmontuji).

A máš ho dost dlouhý? (ten přístavek)

Musí se ti tam vlézt nejdelší lokomotiva (nebo dokonce motorvý vůz), kousek volné koleje, zarážedlo a opět kousek volného místa, abys neměl zarážedlo na hraně modulu.
Když jsem si to v TT konstruoval, vyšlo mi, že nejmíň je na "univerzálním koncový modul cca 30 cm (lépe 40).

Tvůj se mi zdá kratší. Ale možná to zkresluje nebo to máš spočítané jinak.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » sob 27 úno, 2016 2:28 pm

czhunter píše:A máš ho dost dlouhý? (ten přístavek)

Musí se ti tam vlézt nejdelší lokomotiva (nebo dokonce motorvý vůz), kousek volné koleje, zarážedlo a opět kousek volného místa, abys neměl zarážedlo na hraně modulu.
Když jsem si to v TT konstruoval, vyšlo mi, že nejmíň je na "univerzálním koncový modul cca 30 cm (lépe 40).

Tvůj se mi zdá kratší. Ale možná to zkresluje nebo to máš spočítané jinak.


Bohužel ho mám dlouhý jen 10 cm (ten přístavek).
Větší se mi mezi modul nádraží a skříň nevejde. Je to docela málo, ale pokud budu mít nádraží na polici, tak budu jezdit maximálně rosničkou nebo malou parní tendrovkou. Pro potřeby postavení layoutu v pokoji si vyrobím větší.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » stř 02 bře, 2016 11:03 pm

Přes víkend jsme doma trochu přestavovali nábytek, takže jsem musel poněkud pozměnit plány stavby domácí modulovky. Naštěstí jsou to změny k lepšímu. Na polici budu mít o 40 cm víc místa :-).
Když už jsem měnil plány, tak jsem se rozhodl, že posunu osu koleje tratě, takže nebude ve středu modulu. Sice jsem se tomu dříve zarputile bránil, ale poslední Milanovo studie lokálkových TT modulů v jeho tématu M.D.L mne přesvědčila o tom, že posun osy pro mou šířku modulu rozhodně má smysl a eliminuje to mnohá omezení, s kterými jsem se musel potýkat.
Zde jsou tedy nové verze mých domácích modulů:
MDM Malá stanice v2.0 var a.jpg
MDM Malá stanice v2.0 var. a

Pro tuto stanici jsem mám zatím navržené dvě verze koncového segmentu s výtopnou. U první verze by se prodloužila kusá kolej od volné skládky a zde by mohly být odstavené vagony s uhlím pro zbrojení parních lokomotiv. U druhé verze by se kusá kolej neprodlužovala a zbrojení uhlím by bylo na samostatné koleji vedle výtopny.
Také jsem navrhl dvě verze segmentu s obloukem. U první verze je na něm umístěna odbočka pro případné připojení dalších modulů, u druhé verze je na něm rampa, kde se provádí nakládka dřeva. Nejsem si ale jistý, zda takovéto zaústění vlečky bylo u ČSD na lokálkách možné.

MDM Zastávka s nákladištěm 1.0.jpg
MDM Zastávka s nákladištěm v1.0

Pro modul této zastávky s nákladištěm mne velmi inspiroval Milanův modul Soběšín. V podstatě to je jeho neumělá kopie.

MDM Zastávka a přejezd v2.0.jpg
MDM Zastávka a přejezd v2.0

Zastávka s přejezdem zůstala téměř beze změny. Pouze jsem posunul osu koleje.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků