M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Myšpulín » ned 03 led, 2016 8:36 pm

No a ještě posuň ty budovy nahoře směrem doleva. Viz můj předchozí příspěvek, který asi zapadl.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » ned 03 led, 2016 11:46 pm

Myšpulín píše:No a ještě posuň ty budovy nahoře směrem doleva. Viz můj předchozí příspěvek, který asi zapadl.

Výpravní budova se mi tam opravdu nevejde, proto jsem jí situoval blíže k zhlaví. Stavět jí v řezu nechci, takže buď jí nechám u zhlaví nebo budu muset zkrátit manipulační kolej jako u varianty B1, která byla uvedena na první straně vlákna.
MDM Nádraží 1.2 var. b1.jpg
Varianta B1
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 led, 2016 9:34 am

Varianta "I" je zajímavá i s ohledem,pokračováním přímých kolejí na dalším dílu.Co se týče umístění staničních budov u zhlaví byla běžná na lokálkách.Stačí se podívat na fotografie.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pon 04 led, 2016 12:50 pm

Díky všem za posouzení návrhu. Pravděpodobně postavím variantu "I". I když do stavby je ještě daleko. Teď mne čeká návrh rámu, abych ho mohl dát truhláři na vyrobení a návrh elektrického zapojení.Co se týká ovládání výhybek, uvažoval jsem původně o analogovém ovládání, ale vzhledem k tomu, že při digitálním ovládání bych mohl ovládací panel připojit do libovolné XpressNet zásuvky, které plánuji umístit na většinu panelů, začíná se mi tato idea zamlouvat víc a víc. Stejně tak digitální ovládání osvětlení.
Co se týká přestavníků, líbí se mi přestavníky od MTB. Má někdo zkušenosti s použitím těchto přestavníků s výhybkami Kuehn a s jejich digitálním ovládáním přes DCC dekodéry?

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Myšpulín » pon 04 led, 2016 3:54 pm

U toho posledního návrhu nevím, jestli nebudeš mít problém s jízdou vozů kolem rampy, bude-li postavena cesta přes výhybku. Jinak budeš muset sklad posunout dál od osy koleje. Ale třeba to nebude vidět. Vymysli odnímací budovu a dej ji přes spoj segmentů.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 05 led, 2016 9:11 am

Myšpulín píše:U toho posledního návrhu nevím, jestli nebudeš mít problém s jízdou vozů kolem rampy, bude-li postavena cesta přes výhybku. Jinak budeš muset sklad posunout dál od osy koleje. Ale třeba to nebude vidět. Vymysli odnímací budovu a dej ji přes spoj segmentů.

Obrázky návrhů jsou bohužel trochu zamíchané a mohou být matoucí. Mnou vybraná varianta je tato:
MDM Nádraží 1.2 var. i.jpg
Varianta "I"

Pokud volnou skládku vytvořím jako plochu z betonových panelů, tak by žádné problémy s průjezdem přes výhybku postavenou do odbočky nastat neměly.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod vmucha » úte 05 led, 2016 9:14 am

Mezi skladištěm a rampou bývala v takových stanicích kolejova váha. Stačilo by sklad posunout kousek doprava.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 05 led, 2016 9:41 am

vmucha píše:Mezi skladištěm a rampou bývala v takových stanicích kolejova váha. Stačilo by sklad posunout kousek doprava.

Jedna z těchto váh by se tam vyskytovat mohla?
http://ttmodelar.eu/index.php?route=pro ... ct_id=2764
http://ttmodelar.eu/index.php?route=pro ... ct_id=3653

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod vmucha » úte 05 led, 2016 10:18 pm

Ano mohla.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Menší stanice složená ze dvou modulů

Příspěvekod MkTT » stř 06 led, 2016 8:35 pm

Vytvořil jsem návrh dalšího "soumodulí" složeného ze dvou modulů 30 cm x 60 cm. Je to malá stanice se skladištěm. Chtěl bych znovu poprosit zkušenější kolegy o radu, jestli takovýto kolejový plán mohl na našich lokálkách existovat.

MDM Malá stanice v1.0.jpg
Varianta A


Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Menší stanice složená ze dvou modulů

Příspěvekod Polabský » stř 06 led, 2016 9:46 pm

MkTT píše:Vytvořil jsem návrh dalšího "soumodulí" složeného ze dvou modulů 30 cm x 60 cm. Je to malá stanice se skladištěm. Chtěl bych znovu poprosit zkušenější kolegy o radu, jestli takovýto kolejový plán mohl na našich lokálkách existovat.

MDM Malá stanice v1.0.jpg


Mirek


Existovat mohlo ledacos ale toto určitě.
Záleží na čase. Dnes by to SŽDC všechno vytrhalo a snažilo by se administrativně dořešit demolici skladiště a samozřejmě i VB.
Mám pocit, že skladištní kolej by naopak mohla historicky klidně procházet okolo VB a mohla by být zaústěná do druhého zhlaví. Ta kolej bude před VB samozřejmě pěkně zaneřáděná a zašlapaná zeminou z okolí.
Taky se po ní moc nejezdilo, jedině když manipulák přivezl více zboží. Nebudou se z ní vypravovat vlaky (zpravidla).
Pro takové řešení lze najít desítky příkladů. Ještě by se nabízel jeden malý šturcík, tak na dva uhláky.
Hezký večer !!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Polabský » stř 06 led, 2016 9:50 pm

MkTT píše:
Myšpulín píše:U toho posledního návrhu nevím, jestli nebudeš mít problém s jízdou vozů kolem rampy, bude-li postavena cesta přes výhybku. Jinak budeš muset sklad posunout dál od osy koleje. Ale třeba to nebude vidět. Vymysli odnímací budovu a dej ji přes spoj segmentů.

Obrázky návrhů jsou bohužel trochu zamíchané a mohou být matoucí. Mnou vybraná varianta je tato:
MDM Nádraží 1.2 var. i.jpg

Pokud volnou skládku vytvořím jako plochu z betonových panelů, tak by žádné problémy s průjezdem přes výhybku postavenou do odbočky nastat neměly.

Mirek


Skladiště v tomto místě ve výhybce je nesmysl. Pokud tam bude odstavený vůz k vykládce, bude blokovat nejen skladištní kolej ale i sousední dopravní :-( .
Hezký večer.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod vmucha » čtv 07 led, 2016 1:23 pm

Takto navržená stanice by mohla být jak již bylo psáno po zásahu sždc :-) Původně by asi vedla dál , výhybkou by byla zapojena do levého zlaví a možná by dál pokračovala krátkou kusou kolejí. Pokud by byla tato varianta, tak by staniční budova musela ýt posunuta dál od koleje.
Nebo by to také mohlo být jak je, s tím, že to není skladištní kolej stanice, ale krátká vlečka třeba ke skladu nějakého družstva, mlýnu...
Existují staniční budovy, kde je jejich součástí skladiště. Konkrétně třeba stanice Chotěšov (koukni na mapu).
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » čtv 07 led, 2016 2:08 pm

vmucha píše:Takto navržená stanice by mohla být jak již bylo psáno po zásahu sždc :-) Původně by asi vedla dál , výhybkou by byla zapojena do levého zlaví a možná by dál pokračovala krátkou kusou kolejí. Pokud by byla tato varianta, tak by staniční budova musela ýt posunuta dál od koleje.
Nebo by to také mohlo být jak je, s tím, že to není skladištní kolej stanice, ale krátká vlečka třeba ke skladu nějakého družstva, mlýnu...
Existují staniční budovy, kde je jejich součástí skladiště. Konkrétně třeba stanice Chotěšov (koukni na mapu).


Vzhledem k tomu, že bych stanci chtěl umístit na přelom III.-IV. epochy, tak asi takovýto kolejový plán nepřichází do úvahy :) .
Budu muset vybrat jinou staniční budovu, než jsem chtěl. Budova podle normálie VI/H se mi tam nevejde, pokud manipulační kolej protáhnu a zapojím do levého zhlaví. A mít skladiště u dopravní koleje také nebude to pravé ořechové...

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 led, 2016 3:54 pm

Jen jsem si opět odskočil od matematiky :D .Správně má být u záchodku skladiště s rampou a vedle volná skládka.

edit:Spousta takových malých dvojkolejných stanic byly ve III.díle jako Hamry (vlečka),Pánský (odbočná+remíza),Žacléř (koncová+remíza),Lípa (mezilehlá),Klobouky (úvraťová),Liteň (tří staniční koleje).Vše bylo popsáno a nakresleno jako "Kazetová kolejiště" v modelové velikosti N/1:160.
Přílohy
MDM Malá stanice v1.0.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků