M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod vmucha » ned 03 led, 2016 9:03 am

Měl jsem na mysli mít staniční budovu u vjezdového zhlaví. Tu kusou dát na druhou stranu ke konci stanice. Píši z mobilu, tak nemám možnost to nakreslit, ale snad je to teď srozumitelnější.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 led, 2016 9:32 am

vmucha píše:Měl jsem na mysli mít staniční budovu u vjezdového zhlaví. Tu kusou dát na druhou stranu ke konci stanice. Píši z mobilu, tak nemám možnost to nakreslit, ale snad je to teď srozumitelnější.

Měl jsi na mysli tuto variantu?
Přílohy
MDM Nádraží 1.2 var. c.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Myšpulín » ned 03 led, 2016 10:31 am

Nejsem odborník, proto jen můj názor. Za základ beru předchozí návrh od Milana. Volnou plochu spojit s uhelnou skládkou. Skladiště posunout na místo skládky a na místo skladiště dát výpravní budovu. Pokud se nevejde šířkou, což je asi ten důvod, že se cpe na kraje, bych použil jen přední část ve formě plastické makety nebo v otevřeném řezu (tj. vymodelovat i vnitřek a nechat zezadu volný pohled do místností).

Jako další možnost by byla i prodloužit kolej před výpravní budovou až na zhlaví a napojit další obloukovou výhybkou, pokud se to vejde.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod mlha » ned 03 led, 2016 10:46 am

proč modulovka, zatím to spíš připomíná segmentové kolejiště. Ano, máš něco rozkresleného jako moduly, ale budeš někdy vlastní layout přestavovat, když máš, jak píšeš doma omezený prostor?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 led, 2016 10:59 am

mlha píše:proč modulovka, zatím to spíš připomíná segmentové kolejiště. Ano, máš něco rozkresleného jako moduly, ale budeš někdy vlastní layout přestavovat, když máš, jak píšeš doma omezený prostor?

Protože se probírájí varianty stanice a ta se skládá jak Vizovice ze segmentu/dílu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod mlha » ned 03 led, 2016 11:13 am

milan ferdián píše:
mlha píše:proč modulovka, zatím to spíš připomíná segmentové kolejiště. Ano, máš něco rozkresleného jako moduly, ale budeš někdy vlastní layout přestavovat, když máš, jak píšeš doma omezený prostor?

Protože se probírájí varianty stanice a ta se skládá jak Vizovice ze segmentu/dílu.

pokud vím, stanice se bere jako jeden modul, ukončený normovaným přechodovým rozhraním
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 led, 2016 11:20 am

mlha píše:
milan ferdián píše:
mlha píše:proč modulovka, zatím to spíš připomíná segmentové kolejiště. Ano, máš něco rozkresleného jako moduly, ale budeš někdy vlastní layout přestavovat, když máš, jak píšeš doma omezený prostor?

Protože se probírájí varianty stanice a ta se skládá jak Vizovice ze segmentu/dílu.

pokud vím, stanice se bere jako jeden modul, ukončený normovaným přechodovým rozhraním

No však ano,ale ne tím vaším rozhraním.Já mám též na M.D.L. své jednotné rozhraní.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod mlha » ned 03 led, 2016 11:29 am

Milane, tady ale vůbec nejde o rozhraní stanice. Je jasné, že pokud tomuto vláknu někdo dá název moje domácí modulovka, tak se to tak jmenovat bude, ale plán kolejiště mě spíš připomíná segmenty...
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 led, 2016 11:33 am

mlha píše:Milane, tady ale vůbec nejde o rozhraní stanice. Je jasné, že pokud tomuto vláknu někdo dá název moje domácí modulovka, tak se to tak jmenovat bude, ale plán kolejiště mě spíš připomíná segmenty...

Moduly má kolega na první stránce v úvodu.Co je na nich chybné?Má přímý a obloukový modul.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod mlha » ned 03 led, 2016 11:39 am

Ptal jsem se, jestli plánované kolejiště bude někdy přestavovat, píše, že má omezené prostory. Na setkání to bez žolíka taky nebude...., proto píšu, že se jedná o segmenty
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » ned 03 led, 2016 12:05 pm

mlha píše:Ptal jsem se, jestli plánované kolejiště bude někdy přestavovat, píše, že má omezené prostory. Na setkání to bez žolíka taky nebude...., proto píšu, že se jedná o segmenty


To, co je na schématu z Wintracku, je pouze jedno z plánovaných soumodulí, které plánuji postavit. Rozhraní pro připojení k dalším modulům bude umístěné podle obrázku níže. Toto soumodulí budu mít jako celek umístěné v bytě na viditelném místě jako diorama. V připadě potřeby ho sundám z police, namontuji nohy, připojím k ostatním modulů, které vyndám ze skříně a mám postavený layout. Schéma celkového layoutu jsem nikde neuváděl, protože může být díky zaměnitelnosti modulů rúzný.
MDM Nádraží 1.2 var. g_upr.jpg

Jak jsem psal na začátku vlákna, plánuji také postavit další dvě soumodulí a to zastávku s žel. přejezdem a zastávku s nákladištěm. Jejich schéma jsem nikde neuváděl. Samozřejmě také plánuji postavit samostatné obloukové a rovné moduly.
Co se týká časové posloupnosti, tak první zřejmě postavím zastávku s železničním přejezdem, obloukový modul, a teprve potom se vrhnu na stavbu soumodulí železniční stanice.
Plánuji také svou normu elektrického propojení modulů.
Na setkání jezdit neplánuji, protože je mi jasné, že kvůli zvolenému kolejivu, poloměrům oblouků a jinému rozhraní to není možné.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod mlha » ned 03 led, 2016 12:14 pm

MkTT píše:
mlha píše:Ptal jsem se, jestli plánované kolejiště bude někdy přestavovat, píše, že má omezené prostory. Na setkání to bez žolíka taky nebude...., proto píšu, že se jedná o segmenty


To, co je na schématu z Wintracku, je pouze jedno z plánovaných soumodulí, které plánuji postavit. Rozhraní pro připojení k dalším modulům bude umístěné podle obrázku níže. Toto soumodulí budu mít jako celek umístěné v bytě na viditelném místě jako diorama. V připadě potřeby ho sundám z police, namontuji nohy, připojím k ostatním modulů, které vyndám ze skříně a mám postavený layout. Schéma celkového layoutu jsem nikde neuváděl, protože může být díky zaměnitelnosti modulů rúzný.
MDM Nádraží 1.2 var. g_upr.jpg

Jak jsem psal na začátku vlákna, plánuji také postavit další dvě soumodulí a to zastávku s žel. přejezdem a zastávku s nákladištěm. Jejich schéma jsem nikde neuváděl. Samozřejmě také plánuji postavit samostatné obloukové a rovné moduly.
Co se týká časové posloupnosti, tak první zřejmě postavím zastávku s železničním přejezdem, obloukový modul, a teprve potom se vrhnu na stavbu soumodulí železniční stanice.
Plánuji také svou normu elektrického propojení modulů.
Na setkání jezdit neplánuji, protože je mi jasné, že kvůli zvolenému kolejivu, poloměrům oblouků a jinému rozhraní to není možné.

Mirek

Díky za objasnění,
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Tempotaxi » ned 03 led, 2016 6:21 pm

Ten poslední návrh stanice se mně opravdu moc nelíbí, kde výpravní budova je u zhlaví. Je, ale pravda taková, že podobné stanice jsou i ve skutečnosti, jako třeba Praha Ruzyně. Spíše bych se přikláněl postavit výpravnu místo skladiště a kolem nechat jen volnou skládku. Je plno malých stanic, kde žádné skladiště není postaveno (třeba velká žst. Hostivice). Ale každý to vidí jinak a má jinou představu o svém kolejišti. Zda se jedná o modul nebo segment je opravdu zbytečná tahanice nebo se druh podloží kolejí se neurčuje podle zvoleného rozměru. Malí prostor, malé oblouky a to určuje i šířku zvoleného modulu. S tím nemusím souhlasit, ale s tím také nic nemůžu dělat. Každý staví jen a jen podle sebe. Ale přesto se chce znát názor ostatních modelářů. Modelář se chce jen ujistit, že nepostaví fikci.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4305
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod vmucha » ned 03 led, 2016 6:49 pm

milan ferdián píše:
vmucha píše:Měl jsem na mysli mít staniční budovu u vjezdového zhlaví. Tu kusou dát na druhou stranu ke konci stanice. Píši z mobilu, tak nemám možnost to nakreslit, ale snad je to teď srozumitelnější.

Měl jsi na mysli tuto variantu?


Ano.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » ned 03 led, 2016 7:35 pm

NA základě připomínek jsem vytvořil ještě další dvě varianty.
Varianta H má pouze výpravní budovu prohozenou s uhelnou skládkou. Staniční koleje jsou beze změny.
MDM Nádraží 1.2 var. h.jpg
Varianta H

Varianta I má ještě navíc prodlouženou manipulační kolej a napojenou do zhlaví obloukovou výhybkou. Sice je tam už těch obloukových výhybek hodně, ale tato varianta má jednu velkou výhodu - na modulu se skladištěm jsou pouze rovné koleje a žádné výhybky. To by mi značně zjednodušilo stavbu.
MDM Nádraží 1.2 var. i.jpg
Varianta I

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků