M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 08 led, 2016 6:40 pm

Mcx píše:
MkTT píše:od roku 1948 (s krátkou mezihrou za Pražského jara) kusové zásilky neexistují, skladiště zejí prázdnotou

Netahejte prosím tyto ideologické žvásty do modelařiny, ještě navíc, když nejsou pravdivé. Pravdou je, že "kusové" zásilky na západ od našich hranic zlikvidoval rychlý rozvoj automobilizmu ji na přelomu 60. a 70. let, jeho opožděný a monopolizovaný rozvoj v Československu u ČSAD, případně podnikových přeprav přinesl v 60. a 70. letech velký rozvoj přepravních skříní - ČSD jich mělo více jak 100 tisíc, sběrnou službu ČSAD... a to samozřejmě již jak na západě tak na východě zcela mimo bývalá skladiště - nebylo jich technologicky potřeba.
Tak jak dnes na západ od našich hranic jednotlivé vozové zásilky začaly rychleji ustupovat a u nás je to až důsledek rozvoje soukromých přepravních automobilových firem, schengenským prostorem..... a tak i u nás dnes SŽDC pomalu likviduje poslední zbytky smysluplně využitelných VNVK na malých stanicích. Prostě charakter železniční nákladní dopravy se v toku dějin mění, posuzujme ji historicky bez ideologických ptákovin.


Milý Mcx, já jsem toto nenapsal, tak mne prosím necitujte jako autora.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Mcx » pát 08 led, 2016 6:50 pm

Omluva, já použil citaci ze špatného příspěvku - opraveno
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 08 led, 2016 6:52 pm

Mcx píše:Omluva, já použil citaci ze špatného příspěvku - opraveno

Díky :)
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Morris Zapp » pát 08 led, 2016 6:57 pm

Jaké ideologické žvásty?? Suché konstatování faktů :!:
V roce 1948 předaly ČSD kusovky ČSAD - předpokládám, že to s tehdejším politickým převratem nemělo nic společného, to by se nedalo tak rychle zorganizovat. Ta kratičká renesance za Pražského jara nejspíš politické pozadí měla - což ale nic nemění na faktu, že se skutečně konala (nejspíš ovšem byla zcela neúspěšná).
Jinak s ekonomickým pozadím ústupu nejdříve kusovek, pak i jednovozovek samozřejmě nejsme vepři :wink:
Ale zase z toho čouhá ta politika: kdyby u nás nebyla "centrálně řízená" ekonomika, tak by i ty jednovozovky odešly do historie dřív.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Mcx » pát 08 led, 2016 7:59 pm

Směšujete nesmísitelné a vnášíte ideologii tam, kde není, ale to každá éra přinášela ať již jedním nebo druhým směrem :D
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 12 led, 2016 5:46 pm

Vytiskl jsem si plán z WinTracku a rozmístil koleje a vagóny, abych si vyzkoušel, jak dlouhý vlak se mi vejde do stanice.
Stanice_1.jpg

Rád bych se zeptal zkušenějších kolegů, zda by bylo možné v reálném provozu, aby stál ve stanici vlak takto:
Stanice_2.jpg

Samozřejmě za předpokladu, že manipulační kolej bude jištěna výkolejkami.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 led, 2016 8:40 pm

Petr S. píše:--Čau Mirku , volil bych dlážděnou volnou skládku . Výroba je jednoduchá , kladívko , mosazná trubička , papír , barvičky . Z mosazné trubičky vytvaruješ malými kleštičkami hranaté razničky , určitě 3 , já jich dělal 5 . Pomocí kladívka razničkami vyklepeš ( né prosekneš ! ) dlažební kostky . Kostičku od kostičky nabarvíč barvičkami ( já používám akrylky Pebeo – rychle zasychají a dají se rozmývat ) . Na přiloženém kousku je jich cca 1500 .
Nevýhody – je to pracné .
Výhody – naučíš se nadávat jako dlaždič .
To za to stojí , nebo né ?
Petr S.
Přílohy
P1120571.JPG
P1120570.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 12 led, 2016 8:50 pm

milan ferdián píše:
Petr S. píše:--Čau Mirku , volil bych dlážděnou volnou skládku . Výroba je jednoduchá , kladívko , mosazná trubička , papír , barvičky . Z mosazné trubičky vytvaruješ malými kleštičkami hranaté razničky , určitě 3 , já jich dělal 5 . Pomocí kladívka razničkami vyklepeš ( né prosekneš ! ) dlažební kostky . Kostičku od kostičky nabarvíč barvičkami ( já používám akrylky Pebeo – rychle zasychají a dají se rozmývat ) . Na přiloženém kousku je jich cca 1500 .
Nevýhody – je to pracné .
Výhody – naučíš se nadávat jako dlaždič .
To za to stojí , nebo né ?
Petr S.

Vypadá to úžasně, ale nevím, jestli bych měl tu trpělivost...
Já jsem uvažoval o něčem takovém: http://www.eshop-rychle.cz/model-scene/ ... amenita-TT

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Petr S. » úte 12 led, 2016 9:24 pm

To není o trpělivosti , to je o nápadu . Mezi 458 a 472 kostkou jsem dostal křeč do ruky . Výsledek se dostavil okamžitě - razničky nasunu do silnější , trochu tvarované rukojeti - tak 15 mm . Průměr 3 a 4mm se drží docela blbě .
Ta barva , jakkoliv je divná , je správná . Osobně jsem viděl v Pha Žižkov a v Grafické ul. na Smíchově . Není to žula , je to nějaký křemen , čertví co . S jednou kostkou zatěžuju kyselý zelí v kadečce .
Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod PajaF » stř 13 led, 2016 6:50 am

Ahoj Peto, do jakeho papiru jsi to vysekaval?
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » stř 13 led, 2016 12:26 pm

Petr S. píše: já používám akrylky Pebeo – rychle zasychají a dají se rozmývat

Kde ty barvy sháníš? Koukal jsem na http://pebeo.cz/ a žádné barvy podobné těm, co jsou jejich lahvičky na fotce, jsem nenašel.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Petr S. » stř 13 led, 2016 7:28 pm

No jo , to jsem nenapsal : kašírovaná lepenka , z jedné strany bílá , z druhé šedá , tl1,5 mm , tak , aby se vešla pod hlavu kolejnice v H0 ( pod 1 mm bych nešel ) . Vysekávám z bílé strany .
Nakupuji ( Praha ) : vystoupím na Moráni ( Karlovo náměstí ), projdu Václavskou pasáž , v pekárně si koupím čerstvou housku :lol: , zabočím do leva a po několika krocích přijdu k prodejně OSPAP . Tady nakupuji papír , mají ho dost a různý . O několik kroků dál je prodejna s barvičkama PEBEO a různým jiným uměleckým materiálem , mají ho dost a taky různý . Barvy Pebeo jsou vzadu , v poslední přihrádce , vpravo , cca ve výšce očí .
Čau P.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Petr S. » čtv 14 led, 2016 9:25 pm

Ještě technická poznámka : do trubičky , ze které jsem tvaroval razničku je důležité zapájet Cu nebo Ms drát . Trubičku nechám jen 10- 15 mm od konce razničky . Samotná trubička by nevydržela dlouhodobější klepání .
P.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod milan ferdián » pon 18 led, 2016 10:58 am

A něco od Petra S.
Přílohy
Druhé rozmývání.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod rawen » pon 18 led, 2016 5:40 pm

Pánové promiňte, ale vymalovat by to šlo líp, ne?

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron