Program Grafikon

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Program Grafikon

Příspěvekod dino » úte 05 dub, 2016 4:15 am

Dobrý den Jakube,
Poslední verze grafikonu, pokud nevyplním pole Popis na kartě vlaku, tak mi vypisuje Null.
Děje se tak jak na obrazovce vlaku, tak i při vygenerování HTML výstupu.
Pokud vyplním popis pole jménem rychlíku je vše v pořádku a zobrazí se např. Brněnský drak.
Prosím, mrkněte na to, jestli se to chová stejně i u vás. V opačném případě zašlu vzorky a verze JRE.
Diky
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Franta Krása » úte 05 dub, 2016 6:34 am

Stává se to při použití souborů vytvořených na starších verzích Grafikonu.
Stačí si vytvořit soubor Nový a importovat tam ze starších souborů vše potřebné. Pak by měla poznámka "null" zmizet.
F.
Nkové moduly, FREMO, DCC, III-IV, http://1-160.webnode.cz
Uživatelský avatar
Franta Krása
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 24 bře, 2013 8:21 am
Bydliště: Praha

Re: Program Grafikon

Příspěvekod dino » úte 05 dub, 2016 6:50 am

Hmm, tak díky Franto. Přesně tuto chybu jsem udělal.
Vzal jsem si starou šablonu se stanicemi, vlečkami, zastávkami a udělal si v ní novou sít. Nepoužité stanice odmazal. :( A následně uložil pod novým jménem souboru.
Udělal jsem si celý grafikon a teď mi z toho leze NULL.
Mohu to obejít, že vložím mezeru do pole POPIS. Nebo dám vlakům jména. Nechce se mi to dělat celé znova.
Jen nevím, jestli by teď na dnešním dokončeném grafikonu zafunguje import, jak píšeš ty. Resp. jestli to půjde v této fázi finalizace. Musím vyzkoušet doma.

Příště si tu hrstku stanic udělám nově. :)
Díky
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Franta Krása » úte 05 dub, 2016 7:58 am

Vytvoř si Nový soubor, naimportuj tam stanice, tratě, trasy, typy vlaků, hnací vozidla, vlaky, oběhy atd. (prostě vše potřebné), z původního, který Ti píše null.
Mělo by to vše fungovat bez problémů.
Komplet starý Základ si pak taktéž naimportuj do nějakého Nového souboru a máš to vše bez ztrát.
F.
Nkové moduly, FREMO, DCC, III-IV, http://1-160.webnode.cz
Uživatelský avatar
Franta Krása
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 24 bře, 2013 8:21 am
Bydliště: Praha

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » úte 05 dub, 2016 8:11 am

Pro analýzu potřebuju vždy ten gtm soubor a přesnou verzi grafikonu (Nápověda-> O programu). Jinak pokud mě paměť neklame tak by to mohl být problém s šablonami názvů vlaků - stačí nastavit typ na GROOVY a zkopírovat texty z nově vytvořeného grafikonu - tam by měly být opravené.
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod dino » stř 06 dub, 2016 9:03 am

Díky Františkovi za rady. Zafungoval import.
D.
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » čtv 21 dub, 2016 11:09 am

Zveřejněna verze 1.2.0-alfa (grafikon-1.2.0-alfa-201604202349+f9f589d5c7c7)

Upozornění: zatím ještě časté změny (možná nestabilita) a uložené gtm není použitelné ve verzi 1.1.x

Změněná nákladní doprava.
Přidána možnost specifikovat nástup na vlak dřív než vyjíždí (turnusy). Přepíše se do SJŘ - v přiloženém souboru jsou dvě šablony
- trains_per_cycle_pdf_technological
- trains_per_cycle_pdf_setup
,které vypisují tato data na 1) titulní stránku 2) do seznamu vlaků a 3) do jednotlivých jízdních řádů. Liší se zda berou data z informace u turnuse nebo z technologických časů.

Online spuštění: http://jub.parostroj.net/grafikon/dev/grafikon.jnlp
Offline ke stažení: https://bitbucket.org/jub77/grafikon/downloads
Přílohy
hluk-test1-12.zip
(140.29 KiB) 214 krát
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod dino » sob 23 dub, 2016 6:50 am

Jakube,
v minulosti si dělal pro mě speciální uživatelskou šablonu TURNUSY_S_NAZVEM tj. na sešiťáku mít uveden i turnus - viz http://www.zababov.cz/diskuze/viewtopic ... t=20#p8280

Šablonu jsem importoval do poslední verze grafikonu (3 dny stará 20160420)
Bohužel některé šablony(včetně té mé) mi vrací exception error.
Díky moc za pomoc
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Franta Krása » sob 23 dub, 2016 6:36 pm

Zkusil jsi si nakopírovat šablony od Jakuba výše?
Tam je "trains_per_cycle_pdf_name" a to je zapíše pod číslo vlaku. Tedy jestli je to ono?
Zkoušel jsem to a funguje, včetně kopírování oběhů vozidel do turnusů pomocí scriptu v hlavním menu.
F.
Nkové moduly, FREMO, DCC, III-IV, http://1-160.webnode.cz
Uživatelský avatar
Franta Krása
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 24 bře, 2013 8:21 am
Bydliště: Praha

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Franta Krása » sob 23 dub, 2016 6:40 pm

Já bych měl také malou prosbu. Šlo by do Staničních jízdních řádů upravit, aby se při průjezdu vlaku propsalo místo příjezdu "pr"?
Není to žádná velká nutnost, jen trochu vylepšení komfortu.
Nkové moduly, FREMO, DCC, III-IV, http://1-160.webnode.cz
Uživatelský avatar
Franta Krása
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 24 bře, 2013 8:21 am
Bydliště: Praha

Re: Program Grafikon

Příspěvekod dino » ned 24 dub, 2016 3:50 am

Franta Krása píše:Zkusil jsi si nakopírovat šablony od Jakuba výše?
Tam je "trains_per_cycle_pdf_name" a to je zapíše pod číslo vlaku. Tedy jestli je to ono?
Zkoušel jsem to a funguje, včetně kopírování oběhů vozidel do turnusů pomocí scriptu v hlavním menu.
F.

Ahoj,
tak import Hluku(.gtm) se povedl. A následně se povedly i samotné výstupy (včetně pdf).
No comment. Strávím asi hodinu, než najdu starší gtm od Jakuba, pak to testuji a přemýšlím, kde může být chyba. A přitom stačilo importovat si Jakubův poslední Hluk.
Franto díky. Díky i Jakubovi za skvělý SW, jen ti uživatelé jsou hrozní. :-)
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Morris Zapp » stř 25 kvě, 2016 6:10 am

Ahoj,

mám trochu problém (verze 1.1.2):
- potřebuju mírně prodloužit jízdní dobu mezi dvěma stanicemi; když do sloupce "přirážka" dám jedničku, skočí mi to o tři minuty, desetinné číslo tam dát nejde. Jenomže potřebuju minuty dvě a nevím, jak na to...
- mám vlak s technickou rychlostí 90 km/h ( M 262.0 + Balm) na trati s traťovou rychlostí 70 km/h, program správně počítá jízdní doby na 70 km/h. Jenomže jsem mu do závěsu v části trati dal M 131.1, takže potřebuju srazit stanovenou rychlost na 60 km/h. To sice lze, ruční úpravou sloupce "stanovená rychlost", ale jízdní doby se pořád počítají na 70 km/h a neumím to zeditovat. Co dělám blbě?


dík
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » stř 25 kvě, 2016 10:46 am

To není problém verze 1.1.2 ale verze skriptu pro výpočet jízdní doby. Stačí ho zkopírovat z nově vytvořeného grafikonu ve verzi 1.1.2 a mělo by to být v pořádku. Jinak jak jsem psal, když se nepřiloží problematický soubor ke zprávě, tak se problémy těžko řeší...
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Morris Zapp » stř 25 kvě, 2016 12:18 pm

Dík,

no, nechtěl jsem tady exhibovat s celým GVD... Tak tady je, problém se týká např. vlaku 5115 (nejspíš i všech ostatních, ale zrovna u tohohle to potřebuju řešit).


Dík moc.
Přílohy
msvat2016IIv4.zip
(163.3 KiB) 197 krát
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » stř 25 kvě, 2016 1:39 pm

Jak jsem psal, problém je ve skriptu pro výpočet času, v jedné z předchozích verzích jsem měl chybu. Ten soubor byl vytvořen v té verzi. Vytvoř si nový grafikon ve verzi 1.1.2. Zkopíruj skript do schránky (Grafikon>Nastaveni), otevři původní grafikon a vlož ten skript z nově vytvořeného grafikonu do toho starého.

Řádek
time += interval.addedTime

by se měl nacházet za řádkem

time += compute(s3, s2, s4, lo, diagram, interval, "T")

Jakub
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků