Program Grafikon

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » ned 19 lis, 2017 12:11 pm

Bohužel na Grafikon 1.0 už žádné opravy nedělám. Opravuju poslední verzi (teď 2.0), maximálně pokud je závažná chyba, tak ještě jednu další verzi zpět (1.2).

Díky za nabídky k ohodnocení mé práce na programu, ale kdybych za to něco dostal tak by to v mé mysli přestal být koníček :lol:
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Problem s .png

Příspěvekod Pantografak460 » ned 19 lis, 2017 6:20 pm

Png my nešlo ani na verzii 2.0 ani verzii master. No, hladal som po internete a zistil, že tam treba neaku špecialnu šablónu, no nenasiel som nič, ani danny súbor ani navod kde to dat do zložky. Vedeli by ste my pomôcť aspoň s týmto?
Vopred ďakujem.
Pantografak460
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18 lis, 2017 7:49 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » úte 21 lis, 2017 7:23 am

Png vystup ceho? Pokud jde o grafickou reprezentaci grafikonu, tak ta jde primo z GUI, pres druhe tlacitko a ulozit. Jinak je mozne stahnout sablonu z webu (pres menu soubour a import) a nastavit typ vystupu na 1, protoze pocatecni nastaveni je 0, coz je svg.
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Pantografak460 » úte 21 lis, 2017 2:17 pm

Jedná sa o výstuo zošitových cestovných poriadkou. A skúšal som to Import, ale vyslo len okno z napisom otvorit, a tam vyber suboru na otvorenie, nedalo sa nic stiahnut.
Pantografak460
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18 lis, 2017 7:49 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Pantografak460 » úte 21 lis, 2017 2:44 pm

Uz som na to prisiel, i tak dakujem za pomoc.
Pantografak460
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18 lis, 2017 7:49 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » úte 06 bře, 2018 8:49 am

Verze: grafikon-2.1.0
  • možnost upravit strategii pro propojení mezi regiony
  • spojování vlaků - zajišťuje konstantní časový odstup mezi vlaky (při manipulaci s prvním vlakem)
  • možnost uložit nastavení sloupců v editaci vlaku
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod poustva » pát 06 zář, 2019 9:28 pm

prosím o radu s oběhama vozů na mlíko - na jeden vlak jedoucí po trati A-B-C chci v A připojit jeden vůz, v B druhý, v C oba odpojit. Na kartě "oběhy" si udělám škatulku "mleko", v ní oběhy "mlékoA" a "mlékoB", mlékuB nadefinuji vlak v úseku B-C, pro mlékoA na tom samém vlaku mi to dovolí pouze úsek A-B (místo A-C). Dík za radu, co dělám blbě...
Zababov H0e (Jindřichohradecké úzké a trochu lesní železnice) http://home.zcu.cz/~mapa/zababov/
Uživatelský avatar
poustva
 
Příspěvky: 68
Registrován: pát 09 dub, 2010 3:52 pm
Bydliště: Zezplzeň

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » sob 07 zář, 2019 6:03 am

V zakladnim nastaveni prekryti obehu je vypnute. Je to nastaveni pouze pro GUI. Povolit prekryti obehu se da pomoci tlacitka s "montaznim klicem" ktery je mezi seznamy vybranych a nevybranych vlaku a zaskrtnuti moznosti "Umoznit prekryti obehu".
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » pon 09 zář, 2019 4:15 pm

Verze: grafikon-2.1.2
  • podpora Java11 - uprava pouzitych knihoven
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod prcek » pon 09 zář, 2019 5:44 pm

A ja se snazil ty patche backportnout :-) Takhle je to jednodussi, dekuju.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » sob 30 led, 2021 12:44 pm

Posledni verze Grafikonu 3.2.0 - https://github.com/jub77/grafikon/releases

Upozorneni: uz nefunguje Webstart verze, pouze offline na stazeni.

Hlavni zmena od verze 3.x je moznost definovat propojeni mezi stanicnimi a tratovymi kolejemi.
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Horymir » ned 19 zář, 2021 2:07 pm

Prosím o radu k verzi Grafikonu 4.0
Program v záložce Výstupy nabízí:
- Šablony pro výstupy (Mohu si tam napsat co chci, ale asi tam patří něco konkrétního)
- Výstupy (mohu vybrat cestu pro uložení souborů a mohu si vyrobit prázdný html soubor s názvem který jsem nastavil výše jako šablonu)

Ovšem spíše by se mi hodilo vygenerovat sešiťáky.

Předpokládám, že jsem nesplnil nějakou podmínku nezbytnou k exportu, ale už mi docházejí nápady co by to mohlo být.

Vlaky - vyplněno
Oběhy HV - vyplněno
Oběhy souprav - vyplněno
Turnusy - vyplněno
Síť - nastaveno
Oběhy - vyplněno
Nákladní doprava - nepoužito
Konfliktní vlaky - žádné

Díky
VV
Zababov H0e
Uživatelský avatar
Horymir
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 12 črc, 2009 12:52 am
Bydliště: Konec Berounky

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Mcx » ned 19 zář, 2021 6:51 pm

Jednoduché, stačí načíst předpřipravené šablony z webu:
gvd_01.png
gvd_01.png (42.55 KiB) Zobrazeno 5250 krát

a pak vybrat příslušnou šablonu
gvd_02.png
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod Morris Zapp » čtv 13 říj, 2022 3:55 pm

Díky @jub za skvělý sw!

Ocenil jsem novou funkci Předchozí a Následující vlak: vykreslí vodorovnou spojovací čáru na koleji bez nutnosti počítat minuty, paráda! Jenom mi překáží vlastnost, že když pohnu s nějakým takhle provázaným vlakem, tak se pohne i vlak následující a všechny další následující, to je dost nepříjemné.
Poťouchle jsem vytvořil zacyklené kolečko provázaných vlaků a pak s jedním pohnul, jestli tedy vznikne nekonečný cyklus: ale ne, pohnuly se všechny a kolečko se zastavilo u toho vlaku, kterým jsem původně pohnul :wink:
Pokud by tohle šlo v nějaké následující verzi opravit, tedy aby se změna časové polohy nepropisovala do provázaných vlaků, byl bych vděčný.

A ještě se mi stalo, že jsem vlaku změnil druh a změnily se mu tím jízdná doby :shock:
Jaká je tohle závislost?

díky
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Program Grafikon

Příspěvekod jub » pát 14 říj, 2022 8:46 pm

To posunovani byl zamer a po pravde receno i jednodussi reseni. Takze tohle chovani urcite bude zachovano. Mohla by se pridat moznost zmenit chovani uzivatelem (tam by musela pribyt kontrola zda se vlaky neprekryvaji). Ale je to tam dost nehezky zadratovane a zmena by nebyla jednoducha. Pridam to do seznamu co by se mohlo zmenit, ale obavam se ze to asi nebude v dohledne dobe. Ted co v nejblizsi dobe asi pribude je lepsi zobrazeni manipulaci v zalozce s nakladni dopravou (s moznosti zruseni nebo povoleni manipulace ve stanici).

Ohledne zmeny druhu vlaku a jizdni doby - typ vlaku ma kategorii a ta ma nastavene prirazky pro rozjezd/brzdeni. Pokud se zmeni typ vlaku na jiny, ktery ma i jinou kategorii, pak se muze zmenit i jizdni doba.
jub
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 27 črc, 2015 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků