stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: zastávka/nákladiště Nová Ves pod Pleší (H0)

Příspěvekod OndraFíra » pon 29 úno, 2016 12:17 pm

Vaclav86cz píše:Pěkný motiv.
Malé nákladiště a k temu zastávka... To jsou motivy které já mám rád.
Ostatně moje Prudká nákladiště je toho důkazem :-)
Ohledně nakládky a vykládky:
Pokud nemáš k dispozici co se tam nakládalo a vykládalo, tak můžeš použít takové klasické řešení, které u venkovských nákladišť bylo obvyklé.
Nakládka dřeva, Nakládka zemědělských plodin, Nakládka/Vykládka zvířat, to stejné v podobě zemědělské techniky. Na některých nádražích byly malé uhelné sklady v podobě uhlí na hromadě. K tomu je ale potřeba volná skládka. No a potom různé blbosti, které se mohli jednorázově dovézt... Vše ale většinou do místních "velkých" podniků, protože daná skutečná předloha není velká, tak nepředpokládej, že by to byl obrovskej provoz s velkým obratem vozů. Tipuju to tak na 3 - 4 vozy za den...
No a teď se zeptám na některá technická řešení.
Proč je to postaveno na vysokých čelech? Podle fotek není kolem žádný extra velký spád, aby bylo potřeba modelovat krajinu tak nízko a ani se nenachází žádný most. Vysoká čela, pokud nestavíš něco co je opravdu potřebuje pak omezují přepravní možnosti, neb vezeš sebou prostor, který je nevyužit.
Jak budeš řešit přestavníky k vyhybkám. Možná by stálo za-to to mít připraveno již před pokládkou kolejí a pokud nemáš, tak rozhodně před zaštěrkováním (americká želva se naprosto v pohodě vleze pod modul s nízkým čelem). Pak se to řeší hodně blbě a většinou musíš něco zničit, aby jsi to mohl vyřešit. To stejné u výkolejek. Vidím, že je máš naznačeny kde budou, ale z vlastní praxe bych je tam měl již nasazené a vyřešené jejich pohon, pokud je budeš pohánět. Ona je to pěkná drbačka když je máš volně natož pak když jsou namontovány. A to mě věř, že přidělat a zapojit výkolejku tak aby byla funkční na již položené koleje je pěkněj sex... To jsem dělal jednou a poučil se... :-) Dále by mě zajímalo jak máš vyřešeny nohy. Taky se blbě přidělávají, když už je vše hotovo...
Ten poslední odstavec neber jako rejpání, ale spíše náměty co řešit před krajinou.
Jinak ti držím palce ať se ti stavba povede a doufám, že někdy uvidím naživo při nějakém modulovém setkání.


Děkuji za rady a postřehy :)

K té nakládce. Ve vsi bylo JZD, takže určitě počítám s různými zemědělskými plodinami, hnojivem, sazenicemi atd, případně zemědělskou technikou. Naopak dřevo se tam snad asi nenakládalo, to se nakládalo hlavně v nedaleké Dobříši. Ale nevylučuji to. A ani volná skládka pro uhlí se zde nenachází, hned za rampou manipulační kolej uhýbá zpět k výhybce do tratě. Nicméně s velkým provozem nákladiště jsem stejně nepočítal, i ty 3-4 vozy za den mi přijde moc :)

ad vysoká čela. Tady uznávám, že jsou opravdu zbytečná. Je to můj první modul a nebyl jsem si jistý, a navíc jsem chtěl zkonstruovat ovládání výhybek ručně (podobně jako jsem viděl zde na fotkách u modulu Lokte), a nebyl jsem si jistý, kolik to zabere místa. Každopádně je to poučení pro příště, proto jsem taky začínal s tímto modulem, abych se naučil a poučil :)

ad přestavníky a zapojení. Částečně jsem už odpověděl v minulém odstavci. Původně jsem plánoval ruční přestavování, teď už si nejsem tak jistý a nakonec tam možná dám ty želvy. Z fotek to není moc patrné ale pro zapojení přestavníků i výkolejek už jsou tam samozřejmě připravené naměřené otvory, tak by to snad tak problém být neměl. Jinak souhlasím a rozhodně se do krajiny nepouštím, dokud nebude modul elektricky funkční a vše dodělané a zapojené.
Teď jsem se bohužel zasekl na přejezdu na hraštické straně zastávky, byly tam výstražníky VÚD, a nějak se mi nedaří kloudně zprovoznit přejezd aby fungoval. Vše funguje jen do určité vzdálenosti, ale jakmile připojím víc kolejových úseků do detektoru (výhybky, kolej v zastávce, atd) abych vytvořil reálně dlouhý přibližovací úsek, tak se mi začnou samovolně obsazovat detektory obsazení a přejezd padá samovolně do výstrahy. Lámu si hlavu co s tím.

ad nohy - jsou ve výrobě dle plánů kamaráda, co už má se stavbou modulů zkušenosti a neměl by to být problém (dle jeho slov).
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: zastávka/nákladiště Nová Ves pod Pleší (H0)

Příspěvekod michal_n_cz » pon 29 úno, 2016 1:02 pm

OndraFíra píše:Meiln Gleis od Weinerta. Sice dražší, ale za ten vzhled to myslím si stojí 8)

Právě že vůbec dražší není - samostatné pražcové rošty stojí stejně jak Elite od Tilliga - ale dá se koupit jen balení 40ks - už mám na zkoušku jednu krabičku s kolegou napůl
A hotové vyhýbky jsou cenově skoro taky stejně jak Tillig EW5 a EW6. Co teď chci objednat je jen rošt na vyhýbky - protože tej je jen za cca 11-12 EUR - to ani tillig neprodává. Jen mi zatím není úplně jasný proč jsou entra rošty pro Y levou a pravou, nebo jestli to je stejný a jen na oko to má 2 katal. čísla.

Obrázek
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: zastávka/nákladiště Nová Ves pod Pleší (H0)

Příspěvekod OndraFíra » pon 29 úno, 2016 3:23 pm

michal_n_cz píše:Právě že vůbec dražší není - samostatné pražcové rošty stojí stejně jak Elite od Tilliga - ale dá se koupit jen balení 40ks - už mám na zkoušku jednu krabičku s kolegou napůl
A hotové vyhýbky jsou cenově skoro taky stejně jak Tillig EW5 a EW6. Co teď chci objednat je jen rošt na vyhýbky - protože tej je jen za cca 11-12 EUR - to ani tillig neprodává. Jen mi zatím není úplně jasný proč jsou entra rošty pro Y levou a pravou, nebo jestli to je stejný a jen na oko to má 2 katal. čísla.


Já jsem kupoval výhybky hotové, ale je pravda, že pro větší stanici bych asi taky zvolil stavebnici, na tom se dá ušetřit. Ale nevěděl jsem tedy, že se pražcové rošty dají koupit jen po balení 40ks, to zas mé plány trochu komplikuje :D

Ohledně těch roštů nevím, je možné že je má trochu odlišné pro každý typ, ale jen hádám. Jak sem psal, já je pořídil již sestavené.
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod OndraFíra » pon 03 pro, 2018 8:12 pm

Po dlouhé pauze jsem konečně (téměř) dokončil modul stanice Nová Ves pod Pleší.

Za tu dobu se událo několik změn, nejvýraznější z nich je asi přeorientování se na II. epochu a s tím spojené úpravy na celém projektu.
Ze zastávky se stala stanička, zrušil jsem přejezd s výstražníky VÚD, výhybky jsou přestavovány mechanicky a zamykány na klíč. Také budovy jsem se snažil udělat tak, aby co nejvíce odpovídaly originální stanici. Zavítal jsem z toho důvodu i do archivů a hledal plány kůlen a chlívků, které jsem neměl.
Ještě zbývají dodělávky například cedulí "Východ, Pozor na vlak, atd.", které zatím nejsou vyleptané. Stejně tak jako dotažení krajiny, přidání keřů apod. A samozřejmě patina a zašpinění budov, aby tak nesvítily. Sloupy nadzemního vedení na fotkách jsou taky jen dočasné (na setkání stanice nebyla zrovna na lokálce, tak tam větší seděly), přijdou tam lokálkové z druhé epochy, jen se 2 izolátory pro telefonní vedení. A pravděpodobně ještě vyměním výkolejky za ty od Weinerta, přeci jen vypadají o dost lépe. Také tabule na zavěšování klíčů je zatím provizorní a přijde udělat pořádně.

Minulý víkend měla stanice premiéru na setkání Fremo II. epochy v Dreiskau-Muckern a myslím, že se líbila a ostudu nedělala.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 04 pro, 2018 1:19 pm

Lucy píše:
OndraFíra píše:Minulý víkend měla stanice premiéru na setkání Fremo II. epochy v Dreiskau-Muckern a myslím, že se líbila a ostudu nedělala.

Odkaz,rajče,více fotografií ze setkání,nebylo by?

Bylo, ale musíš počkat.
Ono to totiž zabere trochu času, než protřídíš a doupravuješ fotky.
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod Dusan » úte 04 pro, 2018 3:12 pm

Moc pěkná stanice a v mé oblíbené epoše :-) Zrovna řeším přejezd u svého kolejištátka, nohl bych poprosit bližší fotku, případně rozměr "přejezdových křížů"? Děkuji
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod OndraFíra » úte 04 pro, 2018 5:54 pm

Dusan píše:Moc pěkná stanice a v mé oblíbené epoše :-) Zrovna řeším přejezd u svého kolejištátka, nohl bych poprosit bližší fotku, případně rozměr "přejezdových křížů"? Děkuji


Děkuji.

Kříže jsem dělal podle normálie odtud: viewtopic.php?f=11&t=4380&start=180#p208501

Ale přijdou vyměnit za tabulky s nápisem Pozor na vlak, až budou vyleptané.
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod Adam96 » úte 04 pro, 2018 7:54 pm

Špica galoš!! Moc krásná práce, tohle patří do tématu špičková kolejiště :!: :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod Dusan » stř 05 pro, 2018 1:12 pm

OndraFíra píše:
Dusan píše:Moc pěkná stanice a v mé oblíbené epoše :-) Zrovna řeším přejezd u svého kolejištátka, nohl bych poprosit bližší fotku, případně rozměr "přejezdových křížů"? Děkuji


Děkuji.

Kříže jsem dělal podle normálie odtud: viewtopic.php?f=11&t=4380&start=180#p208501

Ale přijdou vyměnit za tabulky s nápisem Pozor na vlak, až budou vyleptané.

Díky za nasměrování....Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod Vaclav86cz » stř 05 pro, 2018 11:37 pm

Fotky z II. epochového setkání nejen stanice Nové Vsi pod Pleší
https://www.rajce.net/a15709131
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod kokr » čtv 13 pro, 2018 8:20 pm

Nevíte jak vznikl ten krásný model lokomotivy 414 na předchozích fotkách? Model zastávky je super.
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod marwin » pon 17 pro, 2018 1:08 pm

kokr píše:Nevíte jak vznikl ten krásný model lokomotivy 414 na předchozích fotkách? Model zastávky je super.


Model je od Micro-Feinmechanik. Na setkání jezdily dva, jak dokazuje fotka z Lokte.

Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: stanice Nová Ves pod Pleší (H0) II.epocha

Příspěvekod OndraFíra » pát 08 pro, 2023 5:22 pm

Po několika letech oživím téma několika fotografiemi z nedávných Fremo setkání, kterých se Nová Ves zúčastnila.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků