MODUL snadno a rychle

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODUL snadno a rychle

Příspěvekod Makate » pát 09 říj, 2015 6:26 pm

Ahoj Tome,
jako vždy super práce!
Měl bych na tebe dotaz,jak se ti pracuje se statikou Mini Natur?U nás v kruhu(Mžm Mohelnice) a asi nejenom my s tím bojujem jak němci u Stalingradu!!!!(celkem průser)dělá to žmolky,nestojí to,používáme GrasMaster Noch 2.0,ale asi je to slabé,protože statiku Noch,Polék to dělá v poho jen MiniNatur,s tím vedem otevřenou válku.
Už se těšíme k vám do Chrudimi na výstavu,
dík Majkl
Makate
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07 zář, 2015 6:51 am

Re: MODUL snadno a rychle

Příspěvekod TomBart » sob 10 říj, 2015 7:14 pm

Makate píše:Ahoj Tome,
jako vždy super práce!
Měl bych na tebe dotaz,jak se ti pracuje se statikou Mini Natur?
dík Majkl


se statikou MN problém nemám. Spíš s Polákem tím, co barví (barvil) doma. Mám doma zásoby pár let a jsou z toho ty žmolky, ale jde to docela rozdrobit a přes husté síto to propadne. Naposledy vím, že si nechával rovnou barvit tu béžovou a jednu zelenou, asi mechová. Ale dřív jsem kupoval floky 6 mm, ty prakticky používáme jen na stromky. Doma jen 4,5 a 2 mm
Ale vlákna MN používám spíš na "dotónování". Základ je pro mne Polák. Abych řekl pravdu, tak mi dost vadí umělý a zářivý vzhled MN. Ted mám doma časopisy od Brandla, který používá jen MN a přijde mi to strašně umělé, zářivé, nepřirozené. Ale zase postupem času musím přiznat, že ať chci nebo ne, tak na kolejiště sedne prach a ze zářivých barev se stane barva normální a z normálních (polákových) se stane barva mdlá. Vlákna MN jsou výce výrazná a používám je skutečně až jako poslední. Vždy z toho mám trochu strach, ale když to aplikuji, tak aspoň rozrazím různé plochy a přijde mi to pak OK.

Ale jak všichni asi pochopili, nejsem zastánce drnů a nejsem zastánce celoplošného flokování. Když se kouknu ven, tak je vidět moc různých kultůr travin a je mezi nimi vidět dost rozdíl. Myslím, že jako pomalu čára, kde končí jedna louka a začíná druhá. Proto flokování takového malého kousku trvalo pomalu deset dní a vlákna MN se docela dobře hodí právě na to rozrážení celistvosti. Navíc mi přijde, že jsou dost drahé a pro mne nejsou zase tak dostupné, ale už si kolikrát řikám, že až pojedu přes Brno, že se u Martina musím zastavit
:wink:
Makate píše:Už se těšíme k vám do Chrudimi na výstavu,
dík Majkl

Už je termín, konec ledna, pro modeláře předtím. Zavčasu pošlu plakát, kdyby ne, tak se ozvi přes email
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků