MODULY ÚSTÍ

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod Mcx » pát 02 úno, 2018 1:10 pm

A já bláhově myslel, že chlapci v UnL dělají moduly :o . No, na moduly jsme občas na některé použili Luxol a nikdy nic více. A za 14 let je vše ok na desítkách modulů, ať již natřených Luxolem či nenatřených, ale je fakt, skladovat je venku pod pergolou nelze :wink:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod MartinP » pát 02 úno, 2018 8:11 pm

Dle mého názoru se povrchová úprava modulů zbytečně přecenuje a dělá se z toho věda. Pokud máte modul postavený z kvalitního ,mrtvého materiálu a modul je skladovaný v suchu tak je nátěr nepodstatný a má jen estetickou funkci . Moduly mám 13 roků natřené pouze balakrylem, s vyjímkou čel a žádný problém. Některé nedodělané moduly nejsou natřené vůbec, uskladněné v suchu v garáži a na půdě, nedávno kontrolované a bez problému .
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod ladiznet » sob 03 úno, 2018 6:37 am

Děkujeme všem za reakce.

Vniřní část modulů máme natřenou na bílo (dvě vrstvy) balakrylem, vnější část modulů a nohy natřeme lakem na podlady.
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 692
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod Mcx » sob 03 úno, 2018 9:54 am

Tím modulům neublížíte, ale není to potřeba, je to svým způsobem zbytečná práce. Navíc co to je modul zvenku? - bok modulu?, ten by měl mít sjednocující barvu (modul je řez terénem) - u nás hnědou, další používají šedou, zelenou - je to estetická sjednocující záležitost, můj názor - spíše v barvě země. Určitě ne lakované dřevo - to není nábytek.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod ladiznet » sob 03 úno, 2018 12:46 pm

Mcx : díky za tip, budeme se zabývat s kolegy a probereme tuto variantu!
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 692
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod dfrolek » úte 06 úno, 2018 6:37 pm

Na svých segmentech jsem čela polepoval dýhou "Coto", tu jsem pak mořil na tmavě hnědou a lakoval.. Zastávám názor, že k pěknému obrazu patří hezký rám.. Pravda, jednobarevný nátěr je minimalistický, dá vyniknout obsahu. V mém případě segmenty měly být i kusem solitéru, mělo to své opodstatnění. Vypadalo to celkem pěkně. Taktéž když jsem stavěl modul ze sololitu ( znalci prominou), jako pohledovou stranu jsem použil stranu s mřížkovaným rastrem, tu jsem pak jenom nalakoval. Opět jsem byl se vzhledem spokojený.
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod Mcx » stř 07 úno, 2018 5:11 am

Je tu ještě jeden aspekt úpravy - natření boku modulů. Při přepravách modulů na setkání vždy dojde sem tam k odření či jinému poškození boku modulu a zde je ta praktická stránka - barva se nejlépe opravuje, s lakem je to složitější, zejména pokud je nutno tmelit, což občas je.
Takže pokud modul chci na doma do obýváku ano, ale modul který jezdí na setkání, není nad barvu.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod Polabský » stř 07 úno, 2018 10:25 pm

Mcx píše:Je tu ještě jeden aspekt úpravy - natření boku modulů. Při přepravách modulů na setkání vždy dojde sem tam k odření či jinému poškození boku modulu a zde je ta praktická stránka - barva se nejlépe opravuje, s lakem je to složitější, zejména pokud je nutno tmelit, což občas je.
Takže pokud modul chci na doma do obýváku ano, ale modul který jezdí na setkání, není nad barvu.



Nějak mi to připomenulo našeho velice specifického garážmistra:" Na barvu, tak na barvu to auto ku+va nejezdí"!! a nikdo ho nedonutil k péči o vzhled vozidel firmy. A fčíl mudruj
Hezký večer
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod Vaclav86cz » čtv 08 úno, 2018 8:41 pm

Pěkně vytržený kontext...
Akorát Mcx napsal své bohaté zkušenosti z modulovky a nikoliv jedině barva je to správné...
Tak třeba to Polabský příště pochopí a přinese o něco přínosnější příspěvek...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod teleke z tölökö » pát 09 úno, 2018 2:31 am

Jak už bylo napsáno, na barvu to fakt nejezdí. Na druhou stranu, povrchová úprava je vhodná, obzvlášť u modulu, který se stěhuje, někdy navzdory nepřízni počasí. Na bocích je to čistě estetická věc, na mých modulech mám neutrální černou a ta má snad jedinou nevýhodu - je ta tom dost vidět svinčík, do kterého se to položí (sice má být v tělocvičně čisto, ale na konci setkání už tak moc není).

Ovšem, větší pozornost je potřeba věnovat volbě nátěrové hmoty na čela. Existujou nátěry, které lepí i po velmi dlouhé době (ono se to k sobě šroubuje na sílu). Docela komplikace, setkání skončilo a vypadá to, že moduly, sice různých majitelů, ale že pojedou domů spolu. A stačí, že je lepí jen jedna strana. V tomto ohledu je IMHO nejlepší tabulová barva a ta se dělá zelená a černá (tu jsem použil).
Uživatelský avatar
teleke z tölökö
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 01 lis, 2016 8:29 am

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod Ferda » úte 27 úno, 2018 2:45 pm

Na čela patří fóliovaná překližka a žádná barva.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod ladiznet » ned 01 dub, 2018 6:43 pm

Dnes proběhly první inspekční jízdy po kolejišti Hora sv. Šebestiána.

Obrázek
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 692
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod ladiznet » sob 14 dub, 2018 10:11 pm

Začali jsme s pozicováním staveb. Na fotce je v popředí rozestavěné skladiště a naproti budova pro traťové dělníky. Staniční budovu budeme mít příští týden postavenou nejnovější verzi od Stav-model.

Obrázek
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 692
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod hank » úte 17 dub, 2018 3:35 pm

ladiznet píše:Staniční budovu budeme mít příští týden postavenou nejnovější verzi od Stav-model.


Můžeš sem prosím dát více informací o výrobci Stav-model?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: MODULY ÚSTÍ

Příspěvekod igino » úte 17 dub, 2018 4:43 pm

hank píše:
ladiznet píše:Staniční budovu budeme mít příští týden postavenou nejnovější verzi od Stav-model.


Můžeš sem prosím dát více informací o výrobci Stav-model?


Kontakt na výrobcu : Stav Model - Martin Vykročil - plastyk3@seznam.cz
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků