Tramvajový provoz v ČR/SR

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod MAREKHO » stř 29 črc, 2015 10:35 pm

Most....,Litvínov....,tam je krásně...,to vím,v Litvínově mi ukradli auto... :D
(Peugeot -boxer-9osob)... :roll:
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod MAREKHO » stř 29 črc, 2015 10:53 pm

Tak jsem našel pouze jedno album-90 fotek- ,můžete shléhnout,těch montážnických tam moc není,ale přece..
Zajímavá je návštěva mini-pivovaru Vendelín- začínal-dnes docela frčí a nestíhá..,dělá kvasnicový..
Ve svazích jsme kladli zatravňovací panely-je to vidět, a po víkendu byly FUČ- hm..,národní hra... :roll:

Fotky jsou na konci Liberce- u lomu, následuje jízda lesem-Zelené údolí, Jablonec n. Nisou

http://marekho.rajce.idnes.cz/LIBEREC-2006/
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod BaWiS » pát 31 črc, 2015 2:13 pm

Tak na ten seriál v železničáři si pamatuju, a několik článků z něj mám i doma. Jako podle to moc velký přínos pro modeláře nemělo, plno omáčky, a málo konkrétního nebo konstruktivního. Ale o tom jako nechcu rozvést debatu. Pak vím, že byly i články v Městské dopravě, kde např. ukazovali, jak na tvorbu tratě letováním kolejnic na cupretix.

Pokud chci dělat naši tramvajovou modelařinu, tak asi nejdůležitější informací, budou schémata, výkresy o vozidlech, bo ty (vozy) prostě nejsou. A pak si je sám vyrobit :/ (Vozy sice dělá Barnet, ale jen ty pražské.) Osobně a z praktického hlediska bych to viděl na zobrazování nákladního tram provozu, někde na okrajových, meziměstských trasách, kde tramvajová trat bude připojena k železnici a nákladní tramvaj bude odvážet zboží k podnikům, které bude mít na trati do města a v něm. A trať budou křižovat osobní vozy během dne.
Jako inspirace ze skutečného provozu určitě budou jablonecké dráhy, Košice, Ostrava, asi i Brno, kde všude jezdily nákladní tramvaje. Ale chtělo by to více informací o nákladním provozu, jak probíhal atd. I v atlasu tramvají, je toho celkem málo, ale aspon tam jsou nárysy mot. vozů, i nákladních (i vagonů).

Třeba o německých provozech je toho spousty, taky se i seriově vyráběji vozy. A hodně toho je v časopisu Strassenbahn.

Do takové modulovky bych šel, ale největším problémem pro mě budou motorové vozy.

Protože jsme v sekci moduly, tak mám špíše na mysli modulovku III.-IV. epochu českou.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod hank » sob 01 srp, 2015 4:54 pm

BaWis: Pokud jde o nákladní tramvajovou dopravu, ještě jsi zapomněl na Ústí...

Těch podkladů není zas tak málo, podívej se sem:

http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/ind ... ts=0;32;33

Především obě bichle Corony o libereckých a jabloneckých tramvajích jsou plné využitelných plánků. A na netu se dá taky leccos najít.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod BaWiS » sob 01 srp, 2015 9:10 pm

Jo, na Ústí jsem fakt zapomněl :) V pondělí si jdu pro ty knížky o jabloneckých a libereckých tramvajích, tak jsem zvědav, co se dočtu :) Kdyžtak doporučím. Možná i v Storočie košických električek 1913-2013, bude něco o nákladní dopravě. Snad to vě věděcké budou mít :)
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod BaWiS » ned 02 srp, 2015 6:22 pm

Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod Jarda H. » ned 02 srp, 2015 7:38 pm

BaWiS píše:http://www.muzeumzatec.cz/tramvaje-v-zatci.html


... nikdy se z těch námětů nic nerealizovalo ! K provozování tramvají v Žatci nikdy nedošlo. Takže tady ve vláknu to vidím spíš jen jako zajímavost :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod BaWiS » stř 05 srp, 2015 8:30 am

Jarda H. píše:
BaWiS píše:http://www.muzeumzatec.cz/tramvaje-v-zatci.html


... nikdy se z těch námětů nic nerealizovalo ! K provozování tramvají v Žatci nikdy nedošlo. Takže tady ve vláknu to vidím spíš jen jako zajímavost :lol:


No v tom článku to tam zřeletně píšou, že se to nerealizovalo, to snad uvidí každý a nevidím důvod, proč to tu nedat, a výcuc k tomu se mi fakt nechtělo psát, k tomu je ten článek.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod BaWiS » stř 05 srp, 2015 8:34 am

hank píše:...
Především obě bichle Corony o libereckých a jabloneckých tramvajích jsou plné využitelných plánků. ...

Souhlas :) Ta jablonecká je toho fakt plná, pěkné a obsáhlé články o nákladní přepravě :)

V ní přímo píšou, že největší nákladní tram provozy byly v Jablonci a v Ústí.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod hank » stř 05 srp, 2015 5:57 pm

BaWiS: Specifikem Ústí byl labský přístav. Za císařpána byl největší v monarchii, s větším obratem zboží než měl největší námořní přístav - jaderský Terst. A kolejové systémy Ústecko-teplické dráhy i tramvajové sítě vedly do přístavu, takže máš hned tři dopravní systémy, mezi kterými se mohlo vzájemně předávat zboží.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod BaWiS » pát 07 srp, 2015 11:41 am

hank: waw, to je fakt zajímavé :) Zkusím o tom pohledat nějaké informace. Tohle jsem vůbec nevěděl.

A je tu někdo, kdo jezdí na modulová setkání a měl by eventuelně zájem dělat takovou modulovku, nebo kdo by s tím začal?
Že bysme probrali představy, jaký provoz, období, naše možnosti, atd...?
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod hank » pát 07 srp, 2015 2:26 pm

BaWiS: Bohužel nemám k dispozici literaturu o ústeckých tramvajích, ale vím, že určitě občas něco vychází, spousta informací o návaznosti kolejové a říční dopravy v Ústí včetně nádherných fotek z ruční překládky uhlí z vagónů na šífy je v publikaci ing. Zeithammera o lokomotivách ATE. V Děčíně je klub vysloužilých šífařů labské plavby (většinou bývalých zaměstnanců ČSPLO, přesný název teď nemám po ruce, ale mají i webové stránky, tak si to zkus vygůglit), který spolu s děčínským muzeem (kde se to dá i objednat) vydává občasník k historii labské (a taky vltavské) lodní dopravy. A o říční dopravě na českých řekách psal i ing. Zdeněk Bauer.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod BaWiS » sob 22 srp, 2015 9:51 am

Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod milan ferdián » sob 22 srp, 2015 10:15 am

BaWiS píše:A je tu někdo, kdo jezdí na modulová setkání a měl by eventuelně zájem dělat takovou modulovku, nebo kdo by s tím začal?

Co vím,tak v našich končinách,nikdo.Já chystám do budoucna M.D.L.,ale to je N-ko a ty jsi TT-ečkař.Zkus kontaktovat tramvajáky,pár jich v republice v TT je.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tramvajový provoz v ČR/SR

Příspěvekod BaWiS » ned 23 srp, 2015 11:08 pm

milan ferdián píše:...
Co vím,tak v našich končinách,nikdo.Já chystám do budoucna M.D.L.,ale to je N-ko a ty jsi TT-ečkař.Zkus kontaktovat tramvajáky,pár jich v republice v TT je.

Jo, to se ví, že bys chtěl dělat MDL v N-ku. Já měl na mysli H0.


http://public.fotki.com/airfilter/187/e ... lcar-muki/
(ano, vím že to není čs., ale jen tak pro zajímavost maďary)
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků