Elektrifikované tratě / moduly

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » stř 26 srp, 2015 12:32 pm

Mcx píše:Tak ti ji pošlu :wink:

Petr Zatrepalek píše:Když jsem před rokem a půl nabízel k zapůjčení knížku "Výstavba a údržba tratí s elektrickou vozbou a liniovou technikou", NADAS 1961, tak zájem nějak nebyl... 8)

Tyto informace mi nějak unikly.Milane a Petře,jestli máte možnost poslat nascenované knížky,budu rád.Je třeba se vzdělávat a jít dál.Předem Vám oběma děkuji. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod Petr S. » stř 26 srp, 2015 1:13 pm

Ad. Lysá :
přes Lysou by se do Milovic vozily tanky a tanky a tanky , občas by odjela zetka se železnou rakví a jezdil by tam expres Drancovák do Moskvy sestavený ze sovětských lůžek - vzor " dlabaný ingot " .
Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod Mcx » stř 26 srp, 2015 4:27 pm

Je to od Vás pěkné jak tu mácháte dvojkolejnými stanicemi, hm... budete k tomu stavět dvojkolejný skryťák? No, já bych určitě začal s jednokolejkou a holt virtuální stanicí, nějaký novější motiv se najde. Stanice typu Bystřice.... no v H0 na délku pěkný drobeček, v podstatě jakákoliv dvojkolejná stanice na 3 kV ss bude na délku drobeček, vždyť to bylo ty nejhlavnější z hlavních tratí.
Já bych si vzal opravdu pro začátek menší sousto - samozřejmě i finančně - neboť to nebude sranda.
Jednokolejné trati a stanice na 15 kV jsou tak nebude problém udělat mezinárodní přechod napájecích soustav 3 kV/15 kV.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod Morris Zapp » stř 26 srp, 2015 5:07 pm

No tak my už v TT jeden dvojkolejný skryťák máme a druhý je ve stavbě, takže můžeme šermovat 8)
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » stř 26 srp, 2015 5:33 pm

Mcx píše:Je to od Vás pěkné jak tu mácháte dvojkolejnými stanicemi, hm... budete k tomu stavět dvojkolejný skryťák? No, já bych určitě začal s jednokolejkou a holt virtuální stanicí, nějaký novější motiv se najde. Stanice typu Bystřice.... no v H0 na délku pěkný drobeček, v podstatě jakákoliv dvojkolejná stanice na 3 kV ss bude na délku drobeček, vždyť to bylo ty nejhlavnější z hlavních tratí.

Uvedené stanice jsou jen ilustrační.
Mcx píše:Já bych si vzal opravdu pro začátek menší sousto - samozřejmě i finančně - neboť to nebude sranda.
Jednokolejné trati a stanice na 15 kV jsou tak nebude problém udělat mezinárodní přechod napájecích soustav 3 kV/15 kV.

No to je menší problém.Když se budu držet dané epochy a podívám se na mapu co bylo elektrifikováno v té době,tak nic moc.Vynechme Lipenku,Bechyňku,TEŽ,Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice,to jsou lokální tratě.Hlavní tahy dáme též stranou.
Až 29.12.1982 byla uvedena do provozu zatrolejovaná jednokolejná trať Letohrad - Ústí nad Orlicí.Kdy byla zatrolejovaná trať Havlíčkův Brod - Jihlava - Veselí nad Lužnicí - České Budějovice jsem se ke svému překvapení na google nedozvěděl.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » stř 26 srp, 2015 5:34 pm

Morris Zapp píše:No tak my už v TT jeden dvojkolejný skryťák máme a druhý je ve stavbě, takže můžeme šermovat 8)

V N-ku máme Úvaly :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod Morris Zapp » stř 26 srp, 2015 5:38 pm

milan ferdián píše:Až 29.12.1982 byla uvedena do provozu zatrolejovaná jednokolejná trať Letohrad - Ústí nad Orlicí.Kdy byla zatrolejovaná trať Havlíčkův Brod - Jihlava - Veselí nad Lužnicí - České Budějovice jsem se ke svému překvapení na google nedozvěděl.
1962 Plzeň - Blovice (v podstatě jako zkušební polygon ZVIL).
Elektrickou jednokolejku máš taky Poříčany - Nymburk, 1961.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod mlha » stř 26 srp, 2015 5:43 pm

Nemyslím si, že někdo začne stavět novou elektrifikovanou stanici, je to pro jednoho člověka velký projekt. Nebylo by lepší zatrolejovat vhodné jednokolejné stanice? Nemáme ani tolik dvoukolejných modulů vhodných k zatrolejování
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » stř 26 srp, 2015 5:45 pm

Morris Zapp píše:Elektrickou jednokolejku máš taky Poříčany - Nymburk, 1961.

Tam v úvahu připadá stanice Sadská a Nymburk-město.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » stř 26 srp, 2015 5:46 pm

mlha píše:Nemyslím si, že někdo začne stavět novou elektrifikovanou stanici, je to pro jednoho člověka velký projekt. Nebylo by lepší zatrolejovat vhodné jednokolejné stanice? Nemáme ani tolik dvoukolejných modulů vhodných k zatrolejování

Však o tom se bavíme.O jednokolejných zatrolejovaných stanicích.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod mlha » stř 26 srp, 2015 6:16 pm

milan ferdián píše:
mlha píše:Nemyslím si, že někdo začne stavět novou elektrifikovanou stanici, je to pro jednoho člověka velký projekt. Nebylo by lepší zatrolejovat vhodné jednokolejné stanice? Nemáme ani tolik dvoukolejných modulů vhodných k zatrolejování

Však o tom se bavíme.O jednokolejných zatrolejovaných stanicích.

Přešli jste hodně rychle od dvoukolejky k jednokolejné trati.... :lol:
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » stř 26 srp, 2015 7:35 pm

mlha píše: Nemáme ani tolik dvoukolejných modulů vhodných k zatrolejování

Nad touto úvahou se pozastavím.V H0 jdou původní moduly elektrifikovat :?: Já totiž zjistil u nás v N-ku,že musí být postaveny zcela nové moduly kvůli trolejovým sloupům.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod Barbucha » stř 26 srp, 2015 7:47 pm

milan ferdián píše:
mlha píše:Nemyslím si, že někdo začne stavět novou elektrifikovanou stanici, je to pro jednoho člověka velký projekt. Nebylo by lepší zatrolejovat vhodné jednokolejné stanice? Nemáme ani tolik dvoukolejných modulů vhodných k zatrolejování

Však o tom se bavíme.O jednokolejných zatrolejovaných stanicích.


A co pěkná "plecháčová" trať Jihlava - Veselí nad Lužnicí - Tábor? Když už, tak pořádný napětí. Stanice Batelov už existuje u Šmoulů, nebo jak se jmenují.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 27 srp, 2015 7:53 am

milan ferdián píše:
mlha píše: Nemáme ani tolik dvoukolejných modulů vhodných k zatrolejování

Nad touto úvahou se pozastavím.V H0 jdou původní moduly elektrifikovat :?: Já totiž zjistil u nás v N-ku,že musí být postaveny zcela nové moduly kvůli trolejovým sloupům.
Kde jsi to zjistil?
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » čtv 27 srp, 2015 8:04 am

Dan Buchtela píše:
milan ferdián píše:
mlha píše: Nemáme ani tolik dvoukolejných modulů vhodných k zatrolejování

Nad touto úvahou se pozastavím.V H0 jdou původní moduly elektrifikovat :?: Já totiž zjistil u nás v N-ku,že musí být postaveny zcela nové moduly kvůli trolejovým sloupům.
Kde jsi to zjistil?

Stačí se podívat na výkres rozhraní rovina :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků