Elektrifikované tratě / moduly

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod zdeno » úte 02 lis, 2021 12:31 pm

mam blby dojem,
ze jedina moznost je system Marklin, kdy se nahradi sber proudu lyzinou, sberem z troleje.
Ci to nekdo pouziva je uz uplne jina otazka. :(
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 lis, 2021 2:22 pm

Petr S. píše:Tak ještě jednou - provoz elektrických lokomotiv se sbíráním ze sběrače je možný na kolejišti , kde nedojde k otočení lokomotivy - třeba ve smyčce .

Petře, nepřeháněj :lol: . Nalistoval jsem si v publikaci Die Modell eisenbahn 2/Gerhard Trost/TRANSPRESS/1973 kapitolu - 1.Fahrleitungsbetrieb a prohlédl obrázky se zapojením odběru proudu z troleje. A ha obr.2. a 3. odběr proudu z troleje ve smyčce.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod michal_n_cz » úte 02 lis, 2021 5:21 pm

milan ferdián píše:
Petr S. píše:Tak ještě jednou - provoz elektrických lokomotiv se sbíráním ze sběrače je možný na kolejišti , kde nedojde k otočení lokomotivy - třeba ve smyčce .

Petře, nepřeháněj :lol: . Nalistoval jsem si v publikaci Die Modell eisenbahn 2/Gerhard Trost/TRANSPRESS/1973 kapitolu - 1.Fahrleitungsbetrieb a prohlédl obrázky se zapojením odběru proudu z troleje. A ha obr.2. a 3. odběr proudu z troleje ve smyčce.
-m-


Všechno je možný, každý si to udělá jak chce a jak mu to vyhovuje. Nemusí to být nevýhoda a už vůbec to, že to nejde, naopak vznikne určitá funkcionalita - Zdeno to přirovnal správně k marklinu, to je vlatně taková trolej mezi kolejemi, právě smyček kolik chceš. Pak Trix Express taky střední kolejnice, ale stejnosměr.
Ale dnes v době DCC je to podle mne zbytečná komplikace.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod Petr S. » úte 02 lis, 2021 6:42 pm

milan ferdián píše:
Petr S. píše:Tak ještě jednou - provoz elektrických lokomotiv se sbíráním ze sběrače je možný na kolejišti , kde nedojde k otočení lokomotivy - třeba ve smyčce .

Petře, nepřeháněj :lol: . Nalistoval jsem si v publikaci Die Modell eisenbahn 2/Gerhard Trost/TRANSPRESS/1973 kapitolu - 1.Fahrleitungsbetrieb a prohlédl obrázky se zapojením odběru proudu z troleje. A ha obr.2. a 3. odběr proudu z troleje ve smyčce.
-m-


Ahoj Milane , asi jsem natvrdlej , ale s papírem a tužkou v ruce jsem to nedal . Můžeš to uveřejnit ( bez ohledu na autorská práva ) Fakt by mě to zajímalo .
Díky , Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků