Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod VojtikJ » úte 08 pro, 2015 6:15 pm

kdybych to věděl tak to vůbec neřeším :D
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod MiG » úte 08 pro, 2015 6:18 pm

Tak si sežeňte takovouto knihu (nazvem a autorem) http://aukro.cz/provoz-modelovych-zeleznic-vlak-csd-koleje-piko-i5840715821.html. Ne tuto, ale rok vydání 1973.
Kapitoly 3.20 až 3.24 by vás třeba uspokojily. :-)

Není tam popis pultu skutečné stanice, ale je tam popis, jak by se dala reléově řídit stanice při analogovém provozu.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod mnitka » úte 08 pro, 2015 6:31 pm

VojtikJ píše:kdybych to věděl tak to vůbec neřeším :D

No a to je právě ono, celé zabezpečení skutečné stanice Hronov je pro modelové zpracování velmi složité a náročné na realizaci. A navíc do toho jen posun řízený z pomocných stavědel na zhlavích.
Mnohem jednodušší by bylo obsloužit stanici celou z jednoho místa pomocí jakési zjednodušené reléovky bez kolejových obvodů (stejně celou modelovou stanici přehlédnete očima a navíc to projekt zlevní)
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod VojtikJ » úte 08 pro, 2015 6:41 pm

ona se stanice dá ovládat z jednoho místa i v reálu jen výpravčí neví zda je výhybka uvolněna to mu musí říci, nebo to může předat místnímu výhybkáři ;)
no doma za roh nevidím teda :D trošku složitější prostor. Proč by si obsluha vlaku nemohla házet výhybky sama? mě je jedno co si budou dělat na manipulačních kolejích... já jim jen dám souhlas že mi je můžou opustit nebo že můžou v klidu jet na 2kolej přičemž bych mohl stavět vlakovou cestu na 1,3... ňák to určo půjde vymyslet
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod mnitka » úte 08 pro, 2015 7:01 pm

NOOOO, ale v místním předpise pro obsluhu SZZ se píše doslovně "posun je řízen jen z pomocných stavědel Pst. 1 a Pst. 2" dále pak se píše " při předání obsluhy na Pst. jsou vyloučeny všechny vlakové cesty na vlastním zhlaví a vjezdové vlakové cesty na zhlaví opačném"

Zjednodušeně, pokud posunujete je dovolen jen odjezd na opačném zhlaví :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod VojtikJ » úte 08 pro, 2015 8:06 pm

Proč z toho cítím jak kdybych tam v životě nebyl a nevím jak se tam pracuje?
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod rawen » úte 08 pro, 2015 8:18 pm

Vojto, napíšu to ještě jinak - pokud ti jde o ježdění na modulovce, pak na způsobu ovládání stanice až tak moc nezáleží. Důležité je, aby vybrané řešení co nejspolehlivěji fungovalo. Pokud ti jde vyloženě o "hraní na výpravčího", můžeš stavbou toho panelu a jeho zreálňováním strávit neskutečné množství času. (A stejně tak v něm utápět peníze.)
A čas je tvůj nepřítel... takže si urči postup prací na Hronově a přiřaď prioritu jednotlivým krokům. Mám-li odhadnout podle sebe (a moji maličkou Trnávku znáš), tak tě jako moduláře bude pult trápit nejdříve za rok. Do té doby nebude co ovládat...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod mnitka » úte 08 pro, 2015 8:22 pm

To já tam v životě nebyl. Čerpám ze služebních pomůcek, které jsem Vám odcitoval a v těch se píše jak se to má dělat.
Nevím zda jste zaměstnán ve stanici Hronov a tedy zda jste tím kdo to má v krvi. Chtěl jsem jen vysvětlit některé do modelu těžce preveditelne detaily.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod VojtikJ » úte 08 pro, 2015 8:25 pm

Zaměstnancem tam nejsem.. na koleje koukám trošku z výšky.
Čili jen sebevrah by stavěl vlakovou cestu když se mu posunuje po stanici.
S odjezdem z opačné strany než je posun nevidím problém.
Jen nevím jak to je s výhybkou 8 na 2k. To mě trošku uniká..
Alw když říkáte že se musí tak se musí předat na pomocná stavědla... a nemusí :D

Radku: ono když se to udělá dobře tak to ušetří víc než dost času ;) Postavení vlakové jednoduché a když budu stavět posunovou tak mám bezpečnost zařízenou. Jen se to musí povíst.
Když to vyřeším teď tak vím do jakých přestavníků jít... furt váhám do čeho vlastně jít :(
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod fulda » úte 08 pro, 2015 8:46 pm

RadekH0 píše:Mě by zase více lákalo zhotovení pultu podle reálného vzhledu. Zabudování tlačítek a udělání čar podle stanice není problém, ale jak docílit reálného postupného obsazování a ztvárnění postavené cesty. Tím mám namysli ty průsvitky co jsou na panelech.


VojtikJ píše:RadekH0: což o to ztvárnění postupného rozsvěcování dle obsazenosti není problém, jen to je pěkná dráteřina :D čím víc světel tím víc drátů.
rozsvícení postavené vlakové cesty... no to už je na mě trošku víc...


Myslíte to co mám na svém blikavém panelu? Není to tak hrozné, je tam cca 30 svorek a pak cca 200 ledek, které jsou ale postavené za sebou, takže prostrčím ledku, roztáhnu nohy od jedné ke druhé a zapájím. Dělal jsem to dva víkendy a to nejsem žádnej stachanovec.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod VojtikJ » úte 08 pro, 2015 8:53 pm

teď nevím ani co myslíš :( ale asi jo... ale to se ti rozsvítí vlaková cesta, ale zda se ti tam ukáže v daném místě i obsazenej úsek nevím.
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod mnitka » úte 08 pro, 2015 8:57 pm

V8 je společně s V6 a Vk3 svázána a výsledný klíč se strka do pultu. Tzn. pokud není klíč v pultu nepůjde zřejmě postavit na druhou kolej.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod VojtikJ » úte 08 pro, 2015 9:02 pm

Že je svázaná vím , ale právě nevím co se stane když ten klíč je z pultu. Co jde či nejde.
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod fulda » úte 08 pro, 2015 9:07 pm

VojtikJ píše:teď nevím ani co myslíš :( ale asi jo... ale to se ti rozsvítí vlaková cesta, ale zda se ti tam ukáže v daném místě i obsazenej úsek nevím.

Jestli to bylo na mne, tak myslím tohle: https://www.youtube.com/watch?v=JM_Dx5pxitw
Pokud je v úseku mašina, tak úsek svítí žlutě. Celej pochopitelně.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod VojtikJ » úte 08 pro, 2015 9:13 pm

jj na tebe, tak to máš čistě obsazenost úseku.
My rádi aby svítila vlaková cesta (žlutě třeba) a do toho aby nám svítilo obsazení úseku (třeba červeně) ale né např úsek 50cm ale 5cm.. ber hodnoty jen jako příklad
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků