Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod milan ferdián » úte 01 bře, 2016 12:04 pm

FrantaHO píše:Ale jo, pomůže! :wink:

Tak to s ním máte svatou trpělivost a vás prohlásím za svaté :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 Vojt

Příspěvekod FrantaHO » úte 01 bře, 2016 12:21 pm

milan ferdián píše:Tak to s ním máte svatou trpělivost..... :wink: .


Tak to rozhodně, ale už si zvykám! :D
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » úte 01 bře, 2016 1:02 pm

Milane: jestli Nkař už je jedno.. zmiňoval H0 a vyznělo to jako kdyby to bylo "svaté" měřítko.

Neřekl jsem nic proti radě kterou dal... jen to řekl tolikrát a se zmíňkou že H0 je "IN" že ta jeho rada neměla význam..
Jen že poradil s něčím co už bylo řečeno. Jen že když si nepřečte k čemu reaguje.. tak to je zbytečný..

P.S. jestli se nechová slušně a dělá z jinýho měřítka "svaté" o proti tomu které mám... Ano, uráží mou osobu. Je mi jedno kdo co dělá za měřítko, pokud je slušnost, vítám vše. Každej se může přiučit od každýho a je jedno jaký dělá měřítko. Ale jestli začne Já, Já, Já... nemá u mě místo...
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod milan ferdián » úte 01 bře, 2016 1:16 pm

VojtikJ píše: zmiňoval H0 a vyznělo to jako kdyby to bylo "svaté" měřítko.

Toto je můj dennodenní chlebíček :mrgreen: .Mlha a spol,by ti mohli vyprávět legendy,čím mě oni častovali.Já jsem jim dávno odpustil,protože vím,že člověk sejde snadno na zcestí (rozuměj na H0 velikost).Příspěvky třeba brát s nadhledem,je to takové přátelské pošťuchování mezi námi.Dodnes jsou to moji nejlepší přátele,protože vím jak to myslí. :wink: Tak se hned nečertí. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » úte 01 bře, 2016 1:22 pm

ale přeci jen v tom rozdíly jsou ;)
Tady bylo psáno zajímá mě H0 a nic jinýho než H0 číst nebudu... potom nevím proč tady píše..
Je i něco jinýho když někoho znáš...po ňáký době zjistíš jak to myslí.. ale Já jej neznám a teď to beru jako "útok"
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod mlha » úte 01 bře, 2016 2:27 pm

milan ferdián píše:
VojtikJ píše: zmiňoval H0 a vyznělo to jako kdyby to bylo "svaté" měřítko.

Toto je můj dennodenní chlebíček :mrgreen: .Mlha a spol,by ti mohli vyprávět legendy,čím mě oni častovali.Já jsem jim dávno odpustil,protože vím,že člověk sejde snadno na zcestí (rozuměj na H0 velikost).Příspěvky třeba brát s nadhledem,je to takové přátelské pošťuchování mezi námi.Dodnes jsou to moji nejlepší přátele,protože vím jak to myslí. :wink: Tak se hned nečertí. :wink:

Tyto slova tesat do kamene, Milane, Tebe už asi nikdo do sokolky nepustí...... :lol: :lol: :lol: :lol: ; doufám, že Ferda není na netu :D
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » úte 01 bře, 2016 3:44 pm

12806242_10204221141607081_7171999862664218439_n.jpg
12806242_10204221141607081_7171999862664218439_n.jpg (22.01 KiB) Zobrazeno 4856 krát

ještě "hrdla na sýpku" a pár "tyček" a modelově pro mě hotovo. Stříknu to základovkou potom ňákejma barvama a ende :D
Beru to jako první verzi a určitě né poslední.
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 01 bře, 2016 10:18 pm

Takže pane kolego VojtíkuJ. Možná se budeš vztekat nad označením kolego, ale jak jsem pochopil, tak náplň tvé práce je stejná jako ta má..
Nejdříve mě prosím řekni, kde jsem napsal, že H0, nebo N jsou svatá měřítka? To že nemám v oblibě měřítko ve které děláš svůj modul má opodstatnění. A prozradím ti to tajemství jaké. Špatně se mě v tomto měřítku pracuje s čímkoliv. Dělám hlavně krajinu a trefit TT velikost je pro mě marný boj. Štěrkování to samé. Když jsem dělal zaštěrkování kolejiště, které je v Cerhenicích, tak jsem ty rámy málem rozsekal. V H0 a v N-ku tyto problémy nemám a jde mě to pěkně od ruky. Modely v této velikosti mě přijdou jako humpolácky udělané. H0 a N jsou o 20 let před TT. A 25 verzí MTB brejlovce v TT to nezachrání... Dále mě vadí přístup modelářů v této velikosti. Spolupracujis člověkem, který dělal několik dopravních sálů (na několika z nich mám taky "svůj podpis") a nejhorší zákazníci jsou Téčkaři... Takže mě řekni, kde mám mít kladný přístup k této velikosti. Navíc pokud nemáš rád H0, nebo N, je to tvůj názor a klidně ho napiš. Já ho respektuji...
Přečetl jsem si toto vlákno celé, abych zde zase nebudil dojem, že nic nevím. Uchycení kabelů pod modul nemáte vyřešeno. Napsal jsem svůj názor a co doporučuji. Na H0 setkání většinou zapojuji telefonii a občas pomáhám s rozvody DCC, takže věř mě, že způsobů uchycení kabelů jsem viděl nepřeberné množství. Háček jednoznačně vyhrává. A teď mě napiš v čem se opakuji. Možná jsem to nepřečetl celé, ale toto jste nedořešili...
Nohy jsi sice začal dělat, ale nikde není napsáno jak je budeš mít. Nemám po ruce věšteckou kouli, tu mám v práci při komunikaci s některými jedinci a asi si budu muset pořídit jednu domů, abych věděl jak je chceš dělat. Opět jsem zde napsal co používám já, jaké jsem viděl použití a co si myslím o časové náročnosti. Je to snad špatně???
Takže jsi si jist, že v tomto vlákně bylo již vše řečeno??? Já si myslím, že rozhodně nebylo a pořád je zde plno technických témat k řešení...
TTčko nečtu z výše uvedených důvodů a taky z časových důvodů, prostě mě nezajímá proč řešíte osovou vzdálenost mezi kolejemi a její důvod. Mimochodem v TT je to na širé trati 34mm a ve stanici 38mm. Pokud potřebuješ větší z důvodu perónů, tak pak podle skutečnosti... Takže nevím, kde jste přišli ke 40, nebo 43mm, ale popravdě mě to nezajímá. A to je to proč píši, že mě to nezajímá. Informace které třeba z této konkrétní diskuze vyplynuly, jsou pro mě, jakožto H0 a N-kaře naprosto nulové, navíc dohledatelné v příslušné NEM normě... A pokud se vyjádříš v jednom odstavci ke vzdálenosti kolejí, spojení modulů čepy a jak budeš dělat nohy, tak i trochu nepřehledné...
Mimochodem jsem celkem rád, že jsem si to přečetl... Poslat do háje profesionálního výpravčího z Maloměřic s tím že neví jak funguje TEST je docela dobrá ukázka slušnosti a tolerance. A když jsme u toho panelu, tak ano, dá se vyrobit a propojit s kolejištěm. Stejně tak jako Eletromechanika, nebo RZZ... To není vůbec žádný technický problém. Sám jsem takto zapojoval a zprovozňoval některé výukové kolejiště pro výpravči. Třeba to v Brně na hlavním a nebo v Praze na střední škole. Všude je TEST, RZZ, a Elektromechanika a vše funguje a ovládá dané kolejiště...
Pak, když se podívám na fotky modulu, tak vidím plno jiných věcí co by jsi měl vyřešit, ale už nemám odvahu ti to vůbec napsat. Zase by to vyznělo, že já já já a všichni ostatní to máte blbě... Já to jen dělám tak jak jsem zvyklý a jak jsem to dělal na docela obstojné řadě zakázek...
Takže pane kolego ještě jednou, pokud jsi to dočetl až sem tak gratuluji a opět žádám aby jsi mě napsal Kde a čím jsem tě urazil a kde najdu to, co je v tomto vlákně již vyřešeno (nohy a háčky pro elektroinstalaci).
A jak vidím svojí blbost. Že já vůl jsem si opět dovolil poradit téčkařům s již objeveným světem... Příště napíši kdyby ses zeptal, tak to jako blbec nemusíš předělávat... Je to mnohem jednodužší...
Mnoho zdaru Ti přeji a co nejméně předělávání již hotových věcí pane kolego...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » úte 01 bře, 2016 10:35 pm

číst to nebudu nemá to cenu...
jen jsem si všiml "kde jsem psal že je H0/ N svaté měřítko" pokud napíšu že mě jiný než mé měřítko nezajímá.. ano je to prohlášení...
Mě nevadí kdo který má měřítko... vadí mi zesměšňování/urážení a bůh ví co, práce druhých.
čím urazil? viz nad tímto textem.
Lidi a měřítko. Vždy se najde ňákej blbec kterej bude vypiskovat. A měřítkem to opravdu nebude.

Co se týče noh... nevím zda jsem to psal zde, či vedle u kluků z Olomouce. Ale všiml sis magnetů, nemám čas hledat, schne mi lepidlo :D čili, nohy na magnet a pouzdro, ale i to furt není jistý jak to pouzdro bude. Zda čistě pouzdro nebo stahovací.

Potom kabely... Háček... zrovna na mých modulech bych jej měl dost utopenej... buď delší nebo udělat jinou alternativu...
proč né hák na spojovacích šroubech? spojuje se to křídlovkou, zavěsím jej k ní a je to...nemusí bejt ani zastrčen na šroubu. A háčků může bejt celá bedna.

Rozteč: jen jsem se zeptal, aby mi později nebylo něco vytknuto. To bude i tak :lol:

P.S. označení kolego... no od některých lidí mě to vadí.. a většinou to není oslovení v dobrém rozmaru :D
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » úte 01 bře, 2016 11:35 pm

a práce pokračují i v tuto dobu :D
12821959_10204222942532103_1529034241_n.jpg

sic se mi tam nelíbí to prohnuté... ale celkověj dojem je pro mě dobrej.
Koukl jsem na fotky až teď :D no to vlnitý není až dolu a dopravníkovej pás je 2x tak větší... neva... Druhá verze bude už lepší, ale i tak se mi to líbí :) jsem zvědavej jak to bude vypadat až se to stříkne :)
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod mlha » stř 02 bře, 2016 4:29 am

Václave, proč nenecháš vojtíka jít jeho vlastní cestou? Čas mu ukáže cestu, pár setkání a uvidí vhodnost jeho řešení
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod Makate » stř 02 bře, 2016 6:40 am

mlha píše:Václave, proč nenecháš vojtíka jít jeho vlastní cestou? Čas mu ukáže cestu, pár setkání a uvidí vhodnost jeho řešení


Dobře jsi to napsal,Vojta na to přijde určitě sám,ale ve 20 je každej Kinkong :D
Makate
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07 zář, 2015 6:51 am

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod FrantaHO » stř 02 bře, 2016 7:37 am

FrantaHO píše:Tak schválně, kdo bude mít poslední slovo?!? Já typuju že Václav86cz.


And the winner is.......
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod VojtikJ » stř 02 bře, 2016 9:08 am

20 mi už chvíli není :D
Mlha: nejdu svoji cestou. Dělám to co jsem viděl a na co mi síly bytu stačí. Mít klasickou dílnu tak to taky vypadá jinak.
Franto! :D
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Stavba modulu Hronov TT/1:120 VojtikJ

Příspěvekod Makate » stř 02 bře, 2016 9:17 am

A co bude s tou slečnou výpravčí? :D
Makate
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07 zář, 2015 6:51 am

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků