žst. Čachnov

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod ateen » úte 27 led, 2015 11:01 am

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Hned to šlo rychleji a lépe.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 led, 2015 11:44 am

Drobná poznámka ke koleji 3.Je to manipulační kolej.Orientační délku má v N-ku 675 mm od výhybky číslo 3 k výhybce číslo 4.Ze satelitních záběru vidíš jak staniční budovu,tak i skladiště s rampou.Vidím,že vlečka má rampu na kmeny.Než vůbec začneš pokládat koleje zkusmo od oka na plochu modulu,si rozlož volně obrysy drážních budov ve stanici spolu s výhybkami.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod Mcx » úte 27 led, 2015 1:17 pm

Milane, připadá poněkud podivné mít dva druhy výhybek v takovéto stanici. Ve skutečnosti asi ne a v modelu to rovněž nemá logiku a bude to vypadat divně - jak "koridor".
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 led, 2015 1:23 pm

Mcx píše:Milane, připadá poněkud podivné mít dva druhy výhybek v takovéto stanici. Ve skutečnosti asi ne a v modelu to rovněž nemá logiku a bude to vypadat divně - jak "koridor".

Milane,kolega má zájem o vstup do sekce N scale.Já jsem se řídil jejich pravidly (Doporučené normy N scale/ZABABOV).
Samozřejmě,může výhybky střední nahradit dlouhými,ale to záleží na něm.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 27 led, 2015 2:09 pm

milan ferdián píše:...kolega má zájem o vstup do sekce N scale.Já jsem se řídil jejich pravidly (Doporučené normy N scale/ZABABOV).
To je ovšem jejich dezinterpretace!
V našich normách ani doporučeních není napsáno ani slovo o tom, že je nutné mixovat druhy výhybek. Nic nebrání tomu, aby byly použity výhybky pouze dlouhé. Ostatně stejným způsobem jsem to udělal já na stanici Vršiny, vše pouze dlouhé Peco výhybky!
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 led, 2015 2:16 pm

Dan Buchtela píše:V našich normách ani doporučeních není napsáno ani slovo o tom, že je nutné mixovat druhy výhybek. Nic nebrání tomu, aby byly použity výhybky pouze dlouhé. Ostatně stejným způsobem jsem to udělal já na stanici Vršiny, vše pouze dlouhé Peco výhybky!

Dane,kde je napsáno,že jsem tvrdil,že musí použít výhybky střední :?: Vzpoměl jsi co se píše v normě a to,že můžeme použít pro koleje manipulační výhybky střední.Jestli kolega ateen je změní na dlouhé,záleží jen na něm.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod Mcx » úte 27 led, 2015 3:36 pm

Jestliže jsou ve stanici výhybky jednoho typu - což ve většině podobných stanic je měly by být i v modelu - pokud to technicky lze udělat. Stejně jako by se v modelu neměly objevit obloukové výhybky v obdobné stanici, na vlečce... protože ve své době to byly nejdražší výhybky a bylo jich jak šafránu pouze v hlavních kolejích důležitých stanic.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 led, 2015 4:08 pm

Tak samozřejmě,že když je použit jednotný typ výhybek je lepší,no rozdíl mezi výhybkou dlouhou a střední je jen v délce.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod ateen » úte 27 led, 2015 5:43 pm

Tak pánové, teď teda nevím. Já budu moc rád, když mě poradíte. Milanovi děkuji za rady, velmi si toho vážím. Pokud tam mají být všechny výhybky stejný,
tak je tam dám. Nebo poraďte, jak se nejvíce přiblížím realitě?
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 led, 2015 5:49 pm

ateen píše:Tak pánové, teď teda nevím. Já budu moc rád, když mě poradíte. Milanovi děkuji za rady, velmi si toho vážím. Pokud tam mají být všechny výhybky stejný,
tak je tam dám. Nebo poraďte, jak se nejvíce přiblížím realitě?

Klidně dej všechny stejné tj. dlouhé.Vypadají i pohledově líp. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 27 led, 2015 7:13 pm

milan ferdián píše:
ateen píše:Tak pánové, teď teda nevím. Já budu moc rád, když mě poradíte. Milanovi děkuji za rady, velmi si toho vážím. Pokud tam mají být všechny výhybky stejný,
tak je tam dám. Nebo poraďte, jak se nejvíce přiblížím realitě?

Klidně dej všechny stejné tj. dlouhé.Vypadají i pohledově líp. :wink:
Souhlas.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod Stanin » ned 17 kvě, 2015 2:51 pm

Ahoj, jak to s tebou vypadá? Budeš se pouštět do stavby? Já o Čachnovu taky dřív uvažoval. Ale není čas na takový projekt.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 kvě, 2015 5:33 pm

Stanin píše:Ahoj, jak to s tebou vypadá? Budeš se pouštět do stavby? Já o Čachnovu taky dřív uvažoval. Ale není čas na takový projekt.

Nevím,jestli se ti ozve.....
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod Stanin » pon 18 kvě, 2015 9:13 pm

Aha, tak třeba se to časem dozvíme :) Trať 261 je moje srdcovka. Nejradši bych v modelu viděl Poličku, ale to by byla velká a taky moc drahá a na stavbu náročná sranda.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: žst. Čachnov

Příspěvekod HonzaM » úte 12 lis, 2019 8:24 pm

Stanin píše:Aha, tak třeba se to časem dozvíme :) Trať 261 je moje srdcovka. Nejradši bych v modelu viděl Poličku, ale to by byla velká a taky moc drahá a na stavbu náročná sranda.

Vážení kolegové, uvítal bych informace o stavu a využití stanice Čachnov v době IV. epochy, konkrétně k čemu se využívala vlečka a k čemu se využívala nákladní rampa. Modul zobrazující tuto stanici jsem stavěl podle jejího současného stavu a vzhledu, kolegové by ji ale rádi používali na klubových setkáních, zaměřených na IV. epochu a tak bych potřeboval získat nějaké informace. Předem děkuji.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník