stanica Muráň

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod igino » čtv 26 úno, 2015 12:49 pm

pcipov píše:V prvom rade by som chcel, aby to bol flexibilný modul. Teda stanica použiteľná ako koncová, aj ako medziľahlá - rôznou kombináciou segmentov.

Stanica dnes nemá výhrevňu ani vlečku. Nemá dokonca ani návestidlá.
Podľa http://www.zeleznicne.info/view.php?cis ... 2009030009 tam predtým bolo svetelné návestidlo, predtým mechanické.
Chcem robiť epochu IV.-V., takže zrejme by som sa nemal vracať do tridsiatych rokov.
Zrejme tam dám svetelné návestidlá. V prípade použitia ako koncovej niektoré z nich nepoužijem.

Čo sa týka staničnej budovy, pôvodná bola prerobená na štýl budov 70.-80. rokov. Výhrevňa tam zrejme v tej dobe už nebola. Tak teraz neviem.

Inak, tu je galéria stanice:
https://flic.kr/s/aHsk8PL7e3


Ani Slavošovce už nemajú výhrevňu. Napriek tomu som ju tam dal, veď by tam teoreticky mohla byť aj v súčasnosti. Základ pre budovu Muráň existuje. Stačí sa teda aspoň priblížiť skutočnosti a nedávať tam čosi, čo ani zďaleko nebude zodpovedať realite. :wink:
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » čtv 26 úno, 2015 4:56 pm

kde máš podobu to čelo budovy atd no myslím ,že je to uplně mimo je tady plno stavitelů budov samo doma tak je oslov a máš to ...
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod Barbucha » stř 11 bře, 2015 10:36 am

Toto video je soukromé.
Omlouváme se.
:wink:
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod Rocky_MK » stř 11 bře, 2015 11:48 am

Paráda :) Co to ovládání z tabletu, je to pohodlné co se týče překlepů? Je škoda, že trať jde přímo za staniční budovou a nad zhlavím, ale chápu - daň za prostor.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod igino » stř 11 bře, 2015 11:53 am

Super. Pekne si sa rozbehol a ako pozerám, tak v ovládaní stanice a vozidiel ma i predbehol. :wink:
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod mizl » stř 11 bře, 2015 11:57 am

Ovládání s tebletem jsem moc nevěřil a dokonce jsem se mu i vnitřně bránil. Nicméně po zhlédnutí videa, jsem přehodnotil názory a začíná se mi to líbit čím dál víc. Začínám o něm uvažovat na mém projektu. Tímto děkuji za ukázku. Paráda.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod Barbucha » stř 11 bře, 2015 12:23 pm

Konečně pořádnej dvoudrát :-). Super.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod igino » stř 11 bře, 2015 1:55 pm

Radi ťa tu uvidíme. Prišiel by si aj s modulmi, či len tak naľahko :?:
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod igino » stř 11 bře, 2015 3:18 pm

pcipov píše:Samozrejme s modulmi. Stanica Muráň + trojuholníková odbočka + dva traťové moduly ako vlečka (resp. jeden ako vjazd do stanice). Všetko zatiaľ bez krajiny. Len na otestovanie zjazdnosti a možností prevádzky. Najlepšie niekde na odbočke ku hlavnej trati ako koncová stanica.


Super! To by spestrilo vytvorený layout. Prihlasovacie formuláre nájdeš na našej stránke: http://mkkosice.railnet.sk/nezaradene/p ... e-tt-2015/
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 11 bře, 2015 4:27 pm

No chlape to je progres jako hrom,kde na to všichni berete čas? :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod mizl » stř 11 bře, 2015 4:41 pm

Když už máš ovládání přes tablet, tak se zeptám ... jaký soft používáš a kolik stojí, případně kde se dá sehnat.

Já centrálu již mám zakoupenou několik let. Mám LZV 100 Lenz. Kupovat novou centrálu jen proto abych mohl layout ovládat přes tablet nebudu. Takže musím zjistit jak docílit ovládání tabletem. Na stránkách Lenzu jsem našel Interface LAN/USB kterým by to pravděpodobně šlo. Nicméně jeho cena je dosti vysoká. Zkusím najít jinou a levnější náhradu.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod mizl » stř 11 bře, 2015 8:33 pm

no .... zatím to nespěchá a třeba do budoucna se vyskytne nějaké řešení. Každopádně děkuji za informace.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod igino » stř 11 bře, 2015 8:34 pm

pcipov píše:Igino:
OK, zajtra sa prihlásim. Je tam miesto na parkovanie obytného auta? Najlepšie vo vnútri areálu, nech je to bezpečné. :-)

Miro:
Snažím sa toho čo najviac spraviť kým je zima, lebo keď bude teplo, tak to budem stále vonku. Momentálne každý druhý deň tak 2-3 hodiny po večeroch. Táto robota mi ide dosť od ruky. Skôr sa obávam, že pokazím modelovanie budov a krajiny. ;-)

Michal:
Tak to bude problém. Ja som kúpil bielu z21 na eBay za nejakých 120 EUR. Zvažoval som aj iné možnosti, ale toto sa mi zdalo najlepšie riešenie. Napr. NanoX by bola o cca 50 EUR lacnejšia ale bez zdroja, MM som nevedel zohnať pod 90 EUR a z21 beriem ako riešenie "takmer všetko v jednom". Mimo S88 to má všetko, čo potrebujem. Centrála, zosilňovač, zdroj. S88 budem riešiť cez Gen-li Maxi. Momentálne ešte nie. Proste som to vybalil, zapojil a chodí to.
V čom je ten problém? V tom, že používam na tablete aplikáciu priamo k z21, ktorá zrejme nefunguje s ničím iným. Je dosť pravdepodobné, že existujú aj univerzálnejšie aplikácie a tu na nete to niekto aj písal (myslím, že vo vlákne o Z21), ale s nimi nemám skúsenosti. :|


To už preberieme mimo tejto debaty. A neboj, s krajinou ti (hlavne teoreticky) viem pomôcť. Viď moje moduly na http://www.vlaky.net 8)
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod milan ferdián » čtv 12 bře, 2015 8:33 am

Ikdyž nepatřím mezi velké obdivovatele těchto moderních aplikací,tak smekám klobouk před tebou.Tato verze ovládaní stanice, kterou jsi prezentoval se mi zamlouvá a je velmi elegantní. :wink: Ještě když dotáhneš krajinu a stavby na modulu do vynikající úrovně,nebude to míti chybu.A jak čtu upřímných pomocníku máš hodně,tak kluci ať ten modul vypadá,držím palce :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly v pracovni + stanica Muráň

Příspěvekod mlha » čtv 12 bře, 2015 10:35 am

Ta aplikace od Roca funguje i z chytrého telefonu...., 8)
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků