Re:M.D.L.III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » pát 26 úno, 2016 7:47 am

JanoH0e píše:Takže namiesto lokálky do Lučiny bude trať SMMD. Žeby si konečne navštívil ich "muzéum"? :D

Héj,neprozrazuj všechno.Já tam byl několikrát,kdyby nebyly problémy s kolejivem a výhybkami,s pojezdy,tak už dávno dradím takto.Mám i překrásnou publikaci,jenže tam mě naštvali s absenci stavebních výkresů.Ale na slovo "kdyby" se nehraje. :wink: Počítá se realita a když vidím kluky nejen z Moduly Olomouc a Brno,ale i ti drobní modeláři jak už budují své modelářská dílka,naplňuje mě to nadšením i útěchou,že ten náš koníček není na úbytě :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod mlha » pát 26 úno, 2016 7:41 pm

Milane to neuděláš
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 úno, 2016 1:05 pm

mlha píše:Milane to neuděláš

Porovnání ploch námětu:
"Lipová" - 1,8 m2
"MDL" - 1,82 m2

Je pravda,že je zde více civilních a průmyslových objektů.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 úno, 2016 1:10 pm

Dusan píše:Přál bych Ti Milane, aby jsi měl elán až do konce a zdárně se posunul do epochy budování. Moc zajímavý a sympatický projekt.

Dušane díky.Díval jsem se jak tobě krásně roste.

A další přírustky.Sice JanoH0e už brblal nad místním nádražím,ale pro mne je důležitější nákladní doprava :mrgreen: .Jano všem překvapením není ještě konec :lol: .

Jedeme dál.Přibyly další moduly a trochu jsem je proházel :wink:

Je tu závěr.Teď už jen projektu vložit reálnou duši a vdechnout život.
Přílohy
Layout IV – DF.jpg
Layout V – DF.jpg
Základní balík – DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 úno, 2016 10:11 am

Slova jako blázen,šílenec,fantasta,modelář teoretik,bludný Holanďan,určitě zde tyto slova opětovně padnou :mrgreen: :wink: .
Moduly jsem opět proházel.Vidím i drobné chybičky na rozhraních.A teď si představte drobné úpravy v námětu a máte klasickou modulovku lokální tratě.Co mi ještě zůstalo navíc?Modul klasický 80,0 x 40,0/90,0 x 40,0 a 10,0 x 40,0.
Spojovaní modulů bude klasické jen s doplněním čepů,které používají sekce TT-ČSD a TT-Provoz pro rychlejší a přesnější stavbu layoutu.Čepy ty mi už rok leží doma.
Přílohy
Layout VI – DF.jpg
Layout VII – DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod petrh » ned 28 úno, 2016 10:30 am

Milane, fantasie, vis co tam je inspirace pro nas lamy? ted chystame doma se 6ti letym synem krabicku, jak ji rika on, po vozru minimax modulle (z kolejiva startsetu od pika) mame jednu parnici, jednu dieselku, 5 vagonu a je z tvych obrazku nadsen, mu je vytisknu na A4 dostane pastelky a vybarvuje si:)) za leta premysleni jsme se naucil od tebe jedno velice dulezite zakladni pravidlo: jednoduchost = krasa = snadnejsi cesta k cili = spokojnost. Myslim, ze tim co delas nas podnecujes. Diky, ze to delas.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: M.D.L.

Příspěvekod Povstalec » ned 28 úno, 2016 10:55 am

Ahoj Milane!
Rozhodně neházej flintu do žita! Nebo co máš za pole po ruce.
Možná tě potěším.
Ale kamarád hledá nějaké moduly do kanceláře. Takže tvůj projekt vznikne i v Há nulce :-)
Akorá to musím překreslit a zvětšit poloměry na min 610.
Takže klidně fantazíruj dál!!!!!!!!!!!!!

Velice dobře se na to dívá!
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » ned 28 úno, 2016 11:22 am

No, zase si rypnem do " blázna,šílence,fantasti,modeláře teoretika, bludné Holanďana modelářství" . Ukončenie osobnej dopravy výhybňou. Aj tá najjednoduchšia "tramvajka" končila výhybňou alebo slučkou. Takže doplánuj ešte jeden panel. Ideálne ukončenie napr. Teplice Dubí u hotelu - lázni, Tr. Teplice,obe podľa starého schématu pred prestavbami, Starý Bohumín námestie alebo ukončenie na trhovisku tzv. na "prasačím trhu" podľa uhorských zvyklosti.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: M.D.L.

Příspěvekod Vaclav86cz » ned 28 úno, 2016 1:00 pm

to ovšem taky ale není pravda. Bývá to pravidlem, ale jsou místa, kde opravdu byla pouze kusá kolej.
Bylo to většinou z důvodu nízkého provozu na dané lince a nebo taky tím, že bylo rozplánováno pokračování. Takže třeba zastávku až 2 před touto kolejí byla původní konečná v podobě smyčky a nebo vyhybny.
Nicméně netvrdil bych, že konečná byla vždycky ukončena vyhybnou a nebo smyčkou (neboli slučkou).
Pár příkladů bych našel v Brně. Jak budu mít čas, tak jdu hledat do knih...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » ned 28 úno, 2016 3:02 pm

Hľadať nemusíš, takéto prípady poznám, ale výhybňa bola niekde "poblíž" a z prevádzkových dôvodov sa cúvalo a obchádzalo a naspäť cúvalo. Klasika Tr. Teplice konečná u hotelu Garny do výstavby novej stanice.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 úno, 2016 3:24 pm

JanoH0e píše: Aj tá najjednoduchšia "tramvajka" končila výhybňou alebo slučkou. Takže doplánuj ešte jeden panel.

Dvě překážky se do realizace výhybny postavily.
1)Nejkratší výhybky PECO mají délku 123 mm.Ať jsem se snažil víc,nešlo bezpečně objet vlečný vůz.
2)Výhybky PECO jsou klasika s jazyky.Jak je ukryt do dlažby :?: Proto jsem zvolil M.n. "Lučina" než originál M.D.

petrh/Povstalec
Kluci díky,ale já neházím flintu do žita.Prostě je někdy taková rétorika zde na DF :wink: .Zkoušel jsem na stejnou plochu přenést námět do podoby "Lokálky" v modelové velikosti TT/1:120.
Přílohy
Lokálka – kopie.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » ned 28 úno, 2016 4:32 pm

To su Milane iba výhovorky :D . Výhybky nemusia byť v dlažbe a už vôbec nemusia byť Peco. Ak tam dáš aj 22 stupňove, nič sa nestane. Videl som niečo podobné v H0m, takže by to šlo aj v N. Alebo dopracuj nový panel - trebárs konečná na trhovisku. Ak chceš reál, dodnes niečo také funguje vo Vinogradove na úzkej. Stačí preniesť do tvojej epochy. :lol:
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: M.D.L.

Příspěvekod Dašek » ned 28 úno, 2016 4:38 pm

Milane,pěkně nakreslené.A jak by to vypadalo v HO?
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 úno, 2016 5:17 pm

JanoH0e píše:To su Milane iba výhovorky :D . Výhybky nemusia byť v dlažbe a už vôbec nemusia byť Peco. Ak tam dáš aj 22 stupňove, nič sa nestane.

A Ostraváci mě odstřelí :D :wink: .Zde je námět,z kterého jsem čerpal.
Přílohy
u Sýkorová mostu 1939 – modul.jpg
u Sýkorová mostu 1939 – modul.jpg (45.07 KiB) Zobrazeno 5942 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 úno, 2016 5:32 pm

Dašek píše:Milane,pěkně nakreslené.A jak by to vypadalo v HO?

Velmi překrásně,protože už jsou k mání u nás v České republice tramvajové výhybky s imitací dlažby nebo vložených panelů,tramvajové vozy nejen pro osobní dopravu,ale i pro nákladní.Záleží,která epocha by se zvolila."Kdybych" skutečně volil H0,tak bezpečně bych šel do MDOK v H0e,jak JanoH0e už mi nenápadně naznačoval ať to zkusím.No já i přes budou-
cí překážky,jdu do II.epochy,už kvůli pivovaru :wink: .Prostě radeksindy,Václav86cz a ostatní kluci z H0/ZV mě velmi nakazili touto nevyléčitelnou chorobou :mrgreen: .Chtěl bych si konečně udělat radost :P .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků