Re:M.D.L.III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod milan ferdián » pon 09 říj, 2017 8:27 am

Necháme toho tlachání :D o tom o čem je již rozhodnuto a pojedeme dál.Klasická modulovka padla a zůstala modulovka domácí.Zredukoval jsem moduly na skromný počet,ale tak aby byl zajištěn skromný provoz v domácích podmínkách.
Stanice "Holčina" projde určitě kolejovou úpravou,protože již není důvod ji ponechávat v původní kolejové figuře.Dokončí se rohový modul s městskou zástavbou,vlečka "U haldy" s motivem H.D. nebo octárny a skryťák "Karvinná".T.K. má nivelitu +100,0 cm,což je ideální.Zbytek modulů budou zatím uschovány a časem se uvidí co s nimi dál.
Layout je navržen do tvaru "L" s pohodlným přístupem i ke gauči v místnosti,samozřejmě s kafíčkem :wink: .
Milan
Přílohy
M.D.L.Layout 9.10.17 DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 09 říj, 2017 9:06 am

Tak rozhodně si nemyslím, že modulovka padla.
A to ani v N-ku!

Jen je potřeba se zamyslet, proč někteří lidé nejsou na určitá místa zváni. Pokud to ti lidé pochopí a změní svůj přístup k ostatním, tak se možná zase někdy někam dveře otevřou...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod milan ferdián » pon 09 říj, 2017 9:13 am

Vaclav86cz píše:Tak rozhodně si nemyslím, že modulovka padla.
A to ani v N-ku!.

Tak se vyjádřím přesně:...modulovka v N-ku pod hlavičkou ZABABOV padla...

Vaclav86cz píše:Jen je potřeba se zamyslet, proč někteří lidé nejsou na určitá místa zváni. Pokud to ti lidé pochopí a změní svůj přístup k ostatním, tak se možná zase někdy někam dveře otevřou...

Měnit není u mne co,já jiný nebudu :mrgreen: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 10 říj, 2017 9:06 am

milan ferdián píše:
Vaclav86cz píše:Tak rozhodně si nemyslím, že modulovka padla.
A to ani v N-ku!.

Tak se vyjádřím přesně:...modulovka v N-ku pod hlavičkou ZABABOV padla...

Vaclav86cz píše:Jen je potřeba se zamyslet, proč někteří lidé nejsou na určitá místa zváni. Pokud to ti lidé pochopí a změní svůj přístup k ostatním, tak se možná zase někdy někam dveře otevřou...

Měnit není u mne co,já jiný nebudu :mrgreen: .Milan


To že padla v Zababovu, přece neznamená, že padla úplně? Nebo si snad myslíš že ano?
Ta druhá část byla mířena trochu někam jinam...
Milane já vím, že se nezměníš, ale už ti to myslím psal uhlobaron. Bohužel bydlíš trochu z ruky od ostatních N-kových modulářů. Nicméně ve tvé blízkosti a dokonce s nima spolupracuješ je plno jiných klubů, kteří dělají v jiné velikosti a určitě by uvítali nejen na svých ale i větších modulových setkání třeba něco jako úzkorozchodnou šalinu a tak...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod Morris Zapp » úte 10 říj, 2017 9:23 am

Klasická modulovka nepadla a hned tak nepadne, to jsem si jist :wink:

Akorát probíhá cosi jako stěhování národů, tedy modulářů - zakládají se nové struktury, opouštějí se struktury stávající... Přiznám se, že tomu taky moc nerozumím: mně je v Zababově dobře 8)
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod milan ferdián » stř 11 říj, 2017 9:19 am

Vaclav86cz píše:To že padla v Zababovu, přece neznamená, že padla úplně? Nebo si snad myslíš že ano?

Myslím úplně.Ano čeká se jak dopadnou platby členských příspěvků,ale iluze si nedělám o konečném výsledku.Sám jsem v rozpacích.
Morris Zapp píše:Klasická modulovka nepadla a hned tak nepadne, to jsem si jist :wink:

Bylo myšleno N-ko a z mé strany to byla řečnická metafóra,protože co s hotovými moduly v domácím prostředí.Zatím jsem dopad ještě jakž,takž relativně dobře.Ale co ti,co mají traťové moduly nebo stanice?Snad je vezmou pod svá křídla soukro-mé komunity jako "N-moduly" nebo "Bystřická".
Vaclav86cz píše:Ta druhá část byla mířena trochu někam jinam...
Milane já vím, že se nezměníš, ale už ti to myslím psal uhlobaron. Bohužel bydlíš trochu z ruky od ostatních N-kových modulářů. Nicméně ve tvé blízkosti a dokonce s nima spolupracuješ je plno jiných klubů, kteří dělají v jiné velikosti a určitě by uvítali nejen na svých ale i větších modulových setkání třeba něco jako úzkorozchodnou šalinu a tak...

Ale jo,kluci jsou šikovní a hodní.Proto vznikla na jejich popud "Ondrášovka" a ta se přejmenovala na "Kunčickou ouzkou".
Jenže to není N-ko.Postupem času zjišťuji že N-ko je moje srdcová záležitost pro kterou jsem v minulosti hodně obětoval času,úsilí,hledání řešení v přepravních možnostech,financí.Proto bylo pro mne nepochopitelné vznik dvou sekcí v roce 2016.
Morris Zapp píše:Akorát probíhá cosi jako stěhování národů, tedy modulářů - zakládají se nové struktury, opouštějí se struktury stávající...

Proto bylo pro mne úsměvné sledovat diskuzi/nediskuzi o výši členského příspěvku na rok 2018.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod Mcx » stř 11 říj, 2017 12:22 pm

Milane, v "N" jste ještě nepřišli na to, že modulový svět nevstává a nepadá s existenci Zababova ?? Myslím, že všichni větší kamarádi to ví již nějakou dobu :wink:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod milan ferdián » stř 11 říj, 2017 12:36 pm

Mcx píše:Milane, v "N" jste ještě nepřišli na to, že modulový svět nevstává a nepadá s existenci Zababova ?? Myslím, že všichni větší kamarádi to ví již nějakou dobu :wink:


Ale víme Milane,viz.komunita "N-moduly",ale co dál,co ti zbylí?Pochybuji,že se budou transformovat na jinou modelovou velikost.Tomu sám nevěříš :wink: .Jak psal Václav,N-ko na severní moravě nevznikne a nebude,protože nejsou lidi :wink: .Vám H0-nulkářům je hej,máte to jednodušší.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 11 říj, 2017 12:52 pm

milan ferdián píše:...N-ko na severní moravě nevznikne a nebude,protože nejsou lidi :wink: .Vám H0-nulkářům je hej,máte to jednodušší.Milan
MIlane, já bych nefňukal. Kdybychom takovýto přístup měli před patnácti lety, žádná N-ková modulovka by tu dnes ani nebyla... "Never say never!" :wink:
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod milan ferdián » stř 11 říj, 2017 1:11 pm

Dan Buchtela píše:
milan ferdián píše:...N-ko na severní moravě nevznikne a nebude,protože nejsou lidi :wink: .Vám H0-nulkářům je hej,máte to jednodušší.Milan
MIlane, já bych nefňukal.

Nikdo z nás,ani já tady nefňuká :D .Bereme věci jak jsou v momentálním stádiu.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod Jiri Heracek » stř 11 říj, 2017 5:26 pm

Sleduji vas z dalky a dlouho jsem se drzel nezasahnout, ale tim, ze ziji 1000km od Prahy à mam zkusenost s velikosti N jinde, dovolim si par poznamek

Modulove N urcite mrtve neni, nezijeme uz v dobe jednotneho SVAZARMU, kdy jsme nemeli na vybranou a Zababov N ho nastesti nenahradil, dneska si muzeme vybrat jakou epochu chci delat,s cim (a s kym ) chci modelarit a nepotrebuji to zastresit zadnou organizaci. Jelikoz mame ruzne zajmy à povahy holt se rozdelime na nekolik smeru, nektere budou silnejsi a pocetnejsi, jine budou mit problemy sehnat dost zajemcu pro setkani, je to ale logicke, treba ja jsem nostalgik CSD okolo sedesatych à sedmdesatych let, mam stesti,ze nas je vic a stejne tak predvalecna leta jako moderni epocha mi zajima jen velice okrajove, moderni vozidla nevlastnim a ani mi neinteresuji. Takze logicky hledam stejne zamerenou skupinu a nesnazim se jinak zamerene jedince konvertovat na muj nahled na modelarinu .
Jak jsem jiz podotkl, mam to 1000km a tim padem jsem na tom hur nez Milan z Moravy, navic mam nazor, ze modelarstvi je pro mne zabava a odreagovani od dennich starosti a tak si ho neminim komplikovat zbytecnymi starosti a diskuzemi.
Stejne zalozenych lidi je poviceru, jenom poste dochazi k rozdeleni se na ruzne proudy podle zajmu a vzajemnych sympatii. Je to naprosto prirozeny jev a bude pravem kazde skupinky se otevrit ci neotevrit vuci okolnimu svetu.
Ale modulove N nevyhynulo a nevyhyne, jen bude mozna trochu selektivnejsi à tematictejsi, stejne jako nemci ve svem FREMO, kde jsou take ruzne podskupiny rozdelene jak teritorialne ci zajmove. Vim, ze jsme podstatne mensi nez nemci a tak to muze urcitym smerum delat problemy ,ale je potom na nas, jak a nakolik dokazeme zaujmout ostatni.
S planovanym odchodem do duchodu budu asi vice pobyvat v Cechach a uz se tesim, ze si postavim take nejaky modul (snim o kousku Lipenky ci stanici Zadni Treban ),
urcite nejsem takovy blazen poustet se do podobnych veci pokud bych neveril v budoucnost moduloveho N. Kdyz jsem videl rozestavene Neratovice, tak si myslim, ze nas podobnych je vice.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod HonzaM » čtv 12 říj, 2017 12:21 pm

Jiri Heracek píše: Kdyz jsem videl rozestavene Neratovice, tak si myslim, ze nas podobnych je vice.

Tenhle projekt zasluhuje ohromný obdiv, zejména když známe preciznost jejich autora a jeho schopnost dotáhnout moduly k naprosté dokonalosti. Skvělě je i ovládání prostřednictvím ModelJOP, vynikajícího software, jehož snad jedinou vadou je vazba výhradně na komponenty Lenz.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod milan ferdián » čtv 12 říj, 2017 12:24 pm

Jiri Heracek píše:Sleduji vas z dalky a dlouho jsem se drzel nezasahnout, ale tim, ze ziji 1000km od Prahy à mam zkusenost s velikosti N jinde, dovolim si par poznamek

Modulove N urcite mrtve neni, nezijeme uz v dobe jednotneho SVAZARMU, kdy jsme nemeli na vybranou a Zababov N ho nastesti nenahradil, dneska si muzeme vybrat jakou epochu chci delat,s cim (a s kym ) chci modelarit a nepotrebuji to zastresit zadnou organizaci. Jelikoz mame ruzne zajmy à povahy holt se rozdelime na nekolik smeru, nektere budou silnejsi a pocetnejsi, jine budou mit problemy sehnat dost zajemcu pro setkani,

To že máme tyto volby jak píšeš,je sice hezké a zaplaťpánbůh za ně,na to kolik máme N-kařů v České republice mi tohle drobení připadá jako luxus.Neřeknu,kdyby nás byla aspoň stovka :P jak H0 a TT,tak není o čem mluvit.
Jiri Heracek píše: je to ale logicke, treba ja jsem nostalgik CSD okolo sedesatych à sedmdesatych let, mam stesti,ze nas je vic a stejne tak predvalecna leta jako moderni epocha mi zajima jen velice okrajove, moderni vozidla nevlastnim a ani mi neinteresuji. Takze logicky hledam stejne zamerenou skupinu a nesnazim se jinak zamerene jedince konvertovat na muj nahled na modelarinu .

Koketoval jsem i s druhou epochu (viz.Kořenov),ale respektoval jsem danou epochu v sekci.Podle těch střípků co mám sesbírané,tak se spíše snažili jednotlivci konvertovat většinu.A tím nastali odstředivé tendence.
Jiri Heracek píše:Jak jsem jiz podotkl, mam to 1000km a tim padem jsem na tom hur nez Milan z Moravy, navic mam nazor, ze modelarstvi je pro mne zabava a odreagovani od dennich starosti a tak si ho neminim komplikovat zbytecnymi starosti a diskuzemi.
Stejne zalozenych lidi je poviceru, jenom poste dochazi k rozdeleni se na ruzne proudy podle zajmu a vzajemnych sympatii. Je to naprosto prirozeny jev a bude pravem kazde skupinky se otevrit ci neotevrit vuci okolnimu svetu.
Ale modulove N nevyhynulo a nevyhyne, jen bude mozna trochu selektivnejsi à tematictejsi, stejne jako nemci ve svem FREMO, kde jsou take ruzne podskupiny rozdelene jak teritorialne ci zajmove. Vim, ze jsme podstatne mensi nez nemci a tak to muze urcitym smerum delat problemy ,ale je potom na nas, jak a nakolik dokazeme zaujmout ostatni.

Asi máš pravdu.... :wink:
Jiri Heracek píše:S planovanym odchodem do duchodu budu asi vice pobyvat v Cechach a uz se tesim, ze si postavim take nejaky modul (snim o kousku Lipenky ci stanici Zadni Treban ),

Vyjádřil jsem se v tématu "Lipenka".
Jiri Heracek píše:urcite nejsem takovy blazen poustet se do podobnych veci pokud bych neveril v budoucnost moduloveho N. Kdyz jsem videl rozestavene Neratovice, tak si myslim, ze nas podobnych je vice.

Zde máme rozdílné pohledy.Znáš svoji budoucnost a předpokládám,že budeš spolupracovat s komunitou stejně epošně naladěnou.Já ti to přeji :wink: .No u mě (určitě i u ostatních kluků) převládají dost velké rozpaky z budoucnosti,ale nezbude mi nic jiného než se s tím smířit a podle toho jak to vše dopadne se zařídím :mrgreen: .
Takže N-ku zdar :!: :D
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod Mcx » čtv 12 říj, 2017 4:54 pm

Jiri Heracek píše:nezijeme uz v dobe jednotneho SVAZARMU, kdy jsme nemeli na vybranou a Zababov N ho nastesti nenahradil

Modelařím od začátku 70 let. minulého století, ale že by mně někdy někdo nutil být členem Svazarmu - no, to je pěkná blbost, modelařil jsem sám, s kamarády i jsem docházel stavět kolejiště TT do tehdejšího "domu pionýrů" (dobrovolně, bez jakéhokoliv členství v čemkoliv) , což byla zejména instituce, která poskytovala finanční krytí k budování kolejiště a kdo tam chodil a co tam dělal o to se moc nestarala, v 80. letech již pod nějakým názvem "dům dětí", kdy jsem se na ně párkrát zašel podívat, to již byli v jiném městě - holt s penězma to nebylo jednoduché a tak je vystrnadili jinam, ale bohužel tehdy jsem již dávno konvertoval od velikosti TT k H0, no a ta malá velikost nebyla nic pro mne :lol:

To jen taková historická poznámka.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Re:M.D.L.II

Příspěvekod Jiri Heracek » čtv 12 říj, 2017 5:46 pm

Milane, kolik je N karu v Cesku je podruzna zalezitost, jsem - li demokrat davam kazdemu pravo delat co chce (aniz by omezoval ostatni ) a je jenom na mne, kolik lidi okolo dokazu nadchnout pro meho konicka. Proto bych rozdeleni na ruzne skupiny nenazyval luxusem, je to jenom jeden ze spusobu jak travit muj (velmi vzacny ) volny cas se skupinou lidi, se kterymi si rozumim a dobre se bavim .
Nevim jak ty, ale ja jsem u ostatnich kluku zrovna nejake rozpaky z budoucnosti nevidel
.
Mcx, me je sedesat tri, modelarim od svych deseti let, take jsem nikdy nebyl clenem SVAZARMU (tedy co by modelar, kdyz jsem si delal pilotak na vetrone tak to bez clenstvi neslo), spis slo o to,ze bez toho SVAZARMU nebo pionyrskych domu nebyla moznost mit nejakou mistnost jako zakladnu, pripadne finance na modelareni, v Praze to bylo na namesti Miru, v Brne na Uvoze, samozrejme nas nikdo k nicemu nenutil a bylo to fajn. Ale to by asi neslo bez toho zastreseni .Jako jeden z mala kladu tehdejsiho systemu bylo,ze jako haranti jsme je jeste nezajimali a nastesti bylo tendenci vychovavat novou generaci zeleznicaru . To ciste k te historii, mame asi stejne zazitky z nasich zacatku modelariny.
Pak sel zivot dal a vsechno bylo jinak i kdyz mam kamarady kteri (zarnym prikladem je Ivo Mahel) tehle koncepci nastesti zustali verni a dodneska vychovavaji novou generaci modelaru, se kterymi se pak setkavame jako s nadsenymi dospelaky. Jim patri dik, protoze jinak dnesni mladeznik da prednost konzole DS a my vymirame po meci i po preslici (to beze srandy, znam i tady ve Francii par modelarek).
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků