Re:M.D.L.III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod milan ferdián » pon 17 zář, 2018 3:04 pm

To se omlouvám za zmatení pojmů.Určitě celou trať nebudou budovat.Mým cílem je najít vhodnou zatrolejovanou stanici na našich lokálkách pro svoje potřeby a konečně dokončit svůj projekt po dokončení publikace IV.díl.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod MkTT » čtv 20 zář, 2018 1:22 pm

milan ferdián píše:O.T.
Nevím jak vám ostatním,ale poslední dobou,když otevřu DFmodelybiz,tak mi ječí avast o škodlivém softweru.M.

Já tenhle problém nikdy neměl, ale já používám free AVG. https://www.avg.com/cs-cz/free-antivirus-download.
DF ale určitě zavirované není. Buť máš nějaký virus v počítači, nebo ti antivirus chybně detekuje a hlásí nesmysly.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod jafobe » čtv 20 zář, 2018 3:29 pm

milan ferdián píše:Proč ne.Mě zaujali ty stránky.Prohlížel jsem se ji dokud nezačal ječet antivirak.Ale to co jsem viděl mi bohatě stačilo.
Především web.stránky jsou z roku 2008 a ty nápady,jsou skoro totožné s mými v pozdějších letech a přitom o jejich existenci vím teprve dnes.Co mě nejvíce nadchlo je spousta železničních vleček s obrazovou podobou,takže kdo má zájem a dobrý antivirak,nechť si projde tyto web.stránky.
Milan

O.T.
Nevím jak vám ostatním,ale poslední dobou,když otevřu DFmodelybiz,tak mi ječí avast o škodlivém softweru.M.


Mám taky avast, free verzi, funguji zatím teda na Win XP ale na našem DF mi neřve. Na tom anglickém se obřas ozve, a jak jsem koukal tak kvůli nějakým GIF obrázkům (pohyblivým, které nejsou uložené přímo na jejich fóru ale pod odkazem na stránku bestsmileys.com/cars/13.gif ) které může mít někdo jako svůj profilový obrázek, nebo to může být nějaká tleskající či jásající smajlík ... Nemusí to být o tom že je obrázek škodlivý, ale o tom že má Avast danou webovou stránku na černé listině, kvůli jiným škodlivým odkazům ne jejich stránkách, nebo to vyhodnotí z jiného důvodu jako hrozbu ... Takže je možné že si někdo dal třeba pohyblivý obrázek (nenahrál si obrázek sem na fórum, ale vložil jen odkaz na obrázek uložený na jiných stránkách). Takže pokud Ti to nedělá všude ale jen na některém vláknu, asi by se dohledat víc. Jestli to není všude tak kdyžtak pošli sz kde to zlobí a já na to kouknu. ;-)
Jaromír
Naposledy upravil jafobe dne čtv 20 zář, 2018 7:38 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank » čtv 20 zář, 2018 3:42 pm

Antiviry reagují na podezřelé = spustitelné části kódů, které vyhodnotí jako hrozbu; třeba jsou tady na stránkách nějaká makra.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod jafobe » čtv 20 zář, 2018 4:04 pm

hank píše:Antiviry reagují na podezřelé = spustitelné části kódů, které vyhodnotí jako hrozbu; třeba jsou tady na stránkách nějaká makra.

Na tamních stránkých to vyhodí konkrétní adresu. Jediné co to na dané adrese z jejich stránky najde jsou GIF obrázky, neboli pohyblivé obrázky (víc obrázků uložených jako jeden), takže makro potřebují aby obrázek věděl po jakém čase a v jakém pořadí se mají jednotlivé obrázky z nichž je pohyblivý efekt složeny ...

av02.jpg
av02.jpg (33.69 KiB) Zobrazeno 5207 krát

av01.jpg


Až to nebude potřeba tak to může admin smazat ať to tu neplevelí ... ;)
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Elektrifikované tratě / moduly

Příspěvekod milan ferdián » pát 21 zář, 2018 10:01 am

14.3.2018 se na stránkách OSTRAMA objevil tento článek
http://ostramo.parostroj.net/moduly/tra ... stava.html
V té době existovala možnost vytvoření stykové stanice Vracov (1435/760).Když jsem viděl článek z Ostrama napadlo mě tuto stanici zadrátovat,tím by vznikla aspoň elektifikovaná mezilehlá stanice.Jednalo se o zadrátování jen dvou dopravních kolejí ve stanici a vyzkoušení podnětů z daného článku.Bohužel nápad byl zamítnut a protože nejsem majitelem stanice,
rozhodnutí plně respektují.

Na čas jsem se musel odmlčet (IV.díl),ale nemoc v září mě nenápadně donutila vrátit se k této tématice,ale v modelové velikosti N/1:160.Viděl jsem fota od Václava,pročetl několikrát vlákno "Lipenka v N" od Jiřího Heráčka a vlákno "Lipenka" na DF ZABABOV(sekce n scale).M.D.L. měla být čistě s tramvajovým provozem.Protože nemám vůči nikomu ohledně modu-
lů žádné závazky,tak jsem si řekl,proč nepokračovat dále u sebe.Co zkazím,bude na mých domácích modulech,co se pove-
de s tím se mohu potom podělit.
Jeden moudrý člověk v sekci N scale Zababov v dávné minulosti říkával "Vymysli,postav,prezentuj a potom mudruj".Této filosofie se držím,protože čas a praxe jemu vždy dává za pravdu.
Aby se nepletly jednotlivé modelové velikosti mezi sebou,založím nové vlákno (stále platí,až po dokončení publikace).Píšu tuto informaci proto,aby jste neočekávali najednou smršť příspěvků ze stavby :wink: :mrgreen: .
Milan

P.S.
Moduly pro stanici jsou hotovy (vyzískáno z MDL),veškeré kolejivo taktéž.Jen je třeba drobných úprav.M.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 úno, 2019 10:05 am

Další pomyslný krůček :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků