Re:M.D.L.III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » ned 28 úno, 2016 6:29 pm

Prečo by ťa mali odstreliť ? Ja tam vidím hneď 2 výhybne. :D Koľajiska s týmto námetom sú hojné v Nemecku ale aj Francúzsku. Od H0e,m, H0, 0e .... Je podivné, že niekto "lpí" na N, ak v podstate môže mať to isté v H0 alebo dokonca v 0. Ale asi chce byť "svetový". :D
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 úno, 2016 7:22 pm

JanoH0e píše:Je podivné, že niekto "lpí" na N, ak v podstate môže mať to isté v H0 alebo dokonca v 0. Ale asi chce byť "svetový". :D

Protože v H0 by bylo všeho o polovinu méně.Proč myslíš,že jsem přešel k tomu to námětu :?: Museli by jsme se vrátit rok zpět,kdy jsem se rozhodoval mezi námětem M.D.L. nebo stanici "Polubný"(Kořenov) ve II.epoše,tzn. s provozem do tehdejšího Německa a zadrátované.Ano,němečtí kolegové v mé modelové velikosti modelově ztvárnili tuto trať v dané epoše i se stanici "Polubný" (Grünthal),ale proč nemít ji i z české strany od Tanvaldu.Věděl jsem o kolegovi,kde jeho zaujala stanice Desná.Tady nejde o světovost,tady jde o praktičnost a daných prostorových,přepravních možností.Co s velkou stanici na kterou bych jen koukal,nic víc,nic míň.
Za ten rok se ušlo kus cesty.Jsou zdigitalizované pojezdy,trolejové sloupy,projekt je dotažen do konce.Zbývá jen realizace. :wink:

A tady koukám na další maličkost.Ta stavba divadla je v mé modelové velikosti.No též jsem na to koukal jak puk :wink: .
A jedna překrásná stavba,která by měla být na modulu "Ulice".
Přílohy
Divadlo – DF.jpg
8_zmas-ostrava-07.jpg
8_zmas-ostrava-07.jpg (19.43 KiB) Zobrazeno 6511 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » ned 28 úno, 2016 8:06 pm

No jasne, koľko vychádza 60 m stanica - výhybňa ? V 0 je to 1,3 m, v H0 0,7 m, je fakt, že v N sa môžeš "rozšupňuť" už s 40 cm :D Dám vido v 0 https://www.youtube.com/watch?v=wGJKP3Ov5KU , a niečo pre H0m https://www.youtube.com/watch?v=wGJKP3Ov5KU , ten rozdiel oproti N je očividný. Mala lokálka je o detailoch, žiadne dlhé vlaky a ani stanice.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: M.D.L.

Příspěvekod petrh » ned 28 úno, 2016 9:52 pm

Jano: nepamatuji si te takto utocneho :(
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » ned 28 úno, 2016 11:48 pm

petrh píše:Jano: nepamatuji si te takto utocneho :(


To nie je o útoku. Ak to tak vyznieva, tak to blbo formulujem. Nemyslel som to tak. Čo sa v písanej zjednodušenej dišpute stáva. Chcel som Milanovi iba poukázať, že na lokálke mohol ísť aj o "merítko" vyššie v podstate na tom istom priestore a nemusel sa obmedzovať. Budovy mohli byť kľudne kulisy. Rozchod N a H0e, vozidla sú totožné a dĺžka staníc nie je až taký veľký rozdiel.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: M.D.L.

Příspěvekod petrh » pon 29 úno, 2016 7:04 am

Je fajn, ze to bylo myšleno v dobrem. No h0e fajn, ale pokud ma enko a vše k tomu, navíc asi i rámcové díky působení v nscale ve boku i další nyance, tak myslím, ze neprejde:) navíc barák v nku a v h0 je skorem 2* rozdil.
Za sebe se ni líbí ty možné varianty skládání a pokaždé to da jiné město:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » pon 29 úno, 2016 8:25 am

petrh píše:Je fajn, ze to bylo myšleno v dobrem. No H0e fajn, ale pokud ma enko a vše k tomu, navíc asi i rámcové díky působení v nscale ve boku i další nyance, tak myslím, ze neprejde:) navíc barák v nku a v H0 je skorem 2* rozdil.
Za sebe se ni líbí ty možné varianty skládání a pokaždé to da jiné město:)

Kluci to někdy přehánějí,ale nemyslí to celkově zle.Prostě pro ně to je nepochopitelné,proč jsem takový paličák a klučinové se mě snaží obrátit dle nich do správného modelového měřítka :D :wink: .

Mám zde ještě jeden námět.Je z německých stránek,ale převést námět do českého prostředí by neměl být problém.Máte dvě varianty.První původní,zde vládne nákladní tramvaj a druhá,jako vlečkový areál napojen na stanici.
Přílohy
gp-stammgleis-bunt.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » pon 29 úno, 2016 8:49 am

Ještě jeden dotaz.Co je to za materiál s kterým se velmi často setkávám u německých kolegů/modelářů :?: Připomíná mi izolační podkladovku pod plovoucí podlahu,ale to je dle vašeho vyjádření velmi měkká.
Přílohy
haus_henry_001_20141227_1155696710.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod radeksindy » pon 29 úno, 2016 9:16 am

Taky bych řekl, že to je deska používaná pod plovoucí podlahy. Ale jestli jsou tu běžně k dostání, nevím. Desky, které jsou k dostání v ČR, nemají obvykle rovný povrch a jsou skutečně dost měkké. Používám je jen na výplně a dočasné konstrukce. Na stavbu podobných věcí používám normálně extrudovaný polystyrén v příslušné tloušťce (dá se sehnat v tloušťkách od 1mm odstupňvané po 0,5 mm).
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 29 úno, 2016 9:47 am

Ano, je to podkladovaka pod plovočky, ale ne v roli (ta má varhánky a je měkká), ale prodávaná v balíku v podobném formátu jako desky plovoučky. Mám a mohu poskytnout...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: M.D.L.

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 29 úno, 2016 10:58 am

JanoH0e píše:Hľadať nemusíš, takéto prípady poznám, ale výhybňa bola niekde "poblíž" a z prevádzkových dôvodov sa cúvalo a obchádzalo a naspäť cúvalo. Klasika Tr. Teplice konečná u hotelu Garny do výstavby novej stanice.


Jano přečetl sis můj příspěvek???
O tom stejném jsem mluvil, takže to nemusíš znova opakovat...
Navíc, třeba konkrétně v Brně byly linky, kde jezdil sólo motorový vůz. Šalinář dojel na konečnou, ať vyhybna, nebo kusá kolej, vzal páky, zamknul pult, přehodil tyčový sběrač naopak a oživil to z druhé strany. V čase odjezdu abfarht a nazdar... Nic složitého... V podstatě stejné, jako když vlak je složen ze solo 810. Taky dojedeš do koncové stanice, přejdeš a jedeš nazpět... A ani nepotřebuješ kolej na objíždění :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: M.D.L.

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 29 úno, 2016 11:10 am

Je to materiál pod plovoucí podlahy, jak psal Dan. Celkem dobře opracovatelný. Nicméně při použití jakékoliv syntetiky má tendencí se vypařovat, přeci jenom je to plast.
Rozhodně nedoporučuji jako podloží pod koleje. Já jsem to blb použil na jedné stanici a teď mě bude čekat to zpod kolejí vydolovat a dát tam korek... :-(
Jestli to chceš použít jako silnici, tak bych pro tebe měl lepší variantu a to udělat jí z tvrdého kartonu a na viditelnou stranu nastříkat asfalt ve spreji. Nechat to tak tejden venku proschoun a vyvonět a pak v klidu duvilaxem nebo herkulesem přilepit tam kam to má přijít a zatížit, neb bude mít tendenci se to koutit :-D (Před stříkáním je dobré si to napasovat, potom je ten karton trochu prohnutej a to by se ti pasovalo blbě :-D)
Výsledek, jak by to mohlo vypadat je na fotce dole... (Trochu mě nevyšli čáry na silnici... No bylo to ve spěchu a podle toho je to vidět :-( )
Ohledně využití v daném měřítku je to na Milanovy. Pokud by to dělal v H0, tak minimálně 2x za rok by s tím mohl jet na setkání která jsou na Moravě či Slezku. S tím, že by asi měl od Kunčičáků zajištěnou dopravu... Pokud to bude dělat v N-ku, tak nevím kolik lidí se nachází na Ostravsku, kteří by byly schopni ho tam s modulama dovézt...
II. epocha má v mnohých směrech své kouzlo. Hlavně v tom, že byl i celkem silný a rozmanitý nákladní tramvajový provoz. Navíc pokud chceš dělat II. epochu, tak ti nestačí dojít do krámu a koupit si vozidlo o kterém výrobce tvrdí, že je z II. epochy :-D
A když už se tu hovořilo o Nm rozchodu, jaké vyhybky by jsi použil?
Přílohy
IMG_8407upr.jpg
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: M.D.L.

Příspěvekod HonzaM » pon 29 úno, 2016 12:13 pm

Já jsem tento materiál použil pod koleje na domácím kolejišti a na dvou modulových stanicích. Zatím k plné spokojenosti, bez jakýchkoli problémů. Pracuje se s ním nesrovnatelně líp než s korkem, výhodou je možnost šikmým seříznutím vytvořit základ pro násep. K lepení používám Pattex Wood, jak pro lepení podložky k podkladové překližce, tak koleje k podložce. Mám to aplikováno již několik let a problémy nemám. Také pro nyní budovaný modul tento materiál na základě dobrých zkušeností použiju. Používám pouze vodou ředitelné barvy a lepidla.
Naposledy upravil HonzaM dne pon 29 úno, 2016 12:18 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4073
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: M.D.L.

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 29 úno, 2016 12:16 pm

Pod koleje bych to nepoužil...důvody popsal Václav. Materiál není dostatečně odelný! Používám jej pro okolní dekorace povrchů....včetně silnic...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: M.D.L.

Příspěvekod mizl » pon 29 úno, 2016 3:52 pm

Já jsem jej použil jako podklad na celý segment a na na něj jsem ještě lepil pruhy o stejné geometrii jako položené koleje. Po třech, nebo čtyřech letech, jsem žádný problém nezaznamenal : http://img20.rajce.idnes.cz/d2003/5/551 ... .jpg?ver=0

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků