vozy na modulech+ spřáhla

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod mlha » pon 01 pro, 2014 6:07 pm

Ahoj Milane,nikdo si s tím nehrál,je to origo piko se špatným lakem,mám ho doma taky.Byly ve slevě za 200 Kč
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 pro, 2014 6:16 pm

mlha píše:Ahoj Milane,nikdo si s tím nehrál,je to origo piko se špatným lakem,mám ho doma taky.Byly ve slevě za 200 Kč

No musel,protože na originálu je přímo nápis Ra 864474.Kotel barva olivově zelenou s bílými nápisy na kotli,černá tabulka a černý výstup na kotel,budka červenohnědá,spodek a podvozky bez nápisů černé.Celkově od výrobce PIKO existovalo devět mutaci.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod cipisekmp » pon 01 pro, 2014 6:55 pm

Ahoj, tak hrat si stim mohl nekdo maximalne u pika, protoze jak je to koupeno, tak je to vyfoceno. Je to koupeno u Jardy ve Veseli, na krabici je primo lepitko s oznacenim II jakost proto taky ten nater. Jeden vagon mam ja, druhy Mlha a treti Irudzi od ktereho jej chci koupit.
Takze co teda stema vagonama pude delat?????
Cau Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Dašek » pon 01 pro, 2014 9:45 pm

Ahoj,mám takový dojem,že se kořistní kotle řešili na Kreportu.
:D Jestli se dobře pamatuji,tak lepty měl R.Malina.Jinak na Fremo standart min. úprava šachtic spřáhla,případná výměna dvojkolí :lol:
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod D » úte 02 pro, 2014 1:45 pm

pcipov:
> Čo je teda štandard pri moduloch?
Měl ses na Temofesztu podívat blíž. Prakticky na všech vozidlech byla spřáhla Tillig, případně jejich vylepšená varianta Kuehn.

Obrázek Obrázek

V klubu používáme přednostně Kuehn a spřáhla Tillig prozatím necháváme tam, kde by výměna přinesla zbytečné komplikace. Výhodou Kuehna je, že se na případném výškovém rozdílu na rozhraní modulů nerozpojuje díky jazýčku vespod, který spřáhla udrží svisle proti sobě.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Boco » úte 02 pro, 2014 7:16 pm

V BA pouzivame Tillig, pretoze Kuehn sa tazko rozpajaju a hlavne ked mas manipulacne vlaky tak toho rozpajania v staniciach pri prestavovani vagonov je naozaj vela.

Boco
http://www.zababov.cz http://www.railnet.sk
TT, CSD-III.-VI. epocha, moduly
Boco
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 25 zář, 2010 8:02 pm
Bydliště: Bratislava

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Morris Zapp » ned 28 pro, 2014 8:45 am

Ahoj,

u kolegů v H0 je to trochu jinak, TT v Zababově to dělá takhle:
- unikátní číslo vozu? Neřeš, stejně na to není vidět 8) Důležitá je vozová karta a její pořadí ve vlaku; kdo karty rozsype, je škůdce :lol:
- spřáhlo? Jedině Tillig 3G (= třetí generace). To je to na fotkách v příspěvku od D. Takhle to mají všechny kluby, se kterými spolupracujeme a pak se ti nestane, že na společném provozním setkání hloupě koukáš na dva vagóny, které nejdou spojit :)
Další otázkou je upevnění spřáhla: já osobně za naprosto nejhorší řešení považuju dnes moderní kulisu krátkého spřáhla, protože ta neumí přenášet velké tažné síly - u dlouhých vlaků mají kulisy tendenci se prodloužit za každou cenu, tzn. násilím vůz vykolejí a natočí ho. Upevnění na perku vzor Zeuke&Wegwerth je paradoxně lepší, přijatelné jako nouzovka do rekonstrukce vozu. Nejlepší je obyčejná otočná šachta, bez funkce krátkého spřáhla (http://www.peho-kkk.de/shop/images/110a.jpg).
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Barbucha » ned 28 pro, 2014 10:14 am

Na modulech je spřáhlo na čepu ok, ale pokud někdo začne provozovat třeba část modulu doma a dá někam menší poloměry oblouků, tak je po radosti, vagony se začnou páčit a nejlepší je to v protioblouku, to se rovnou zaklesnou nárazníky. Chce to zkoušet…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Morris Zapp » ned 28 pro, 2014 8:24 pm

Souhlasím.
Ale proč by někdo, kdo přičichnul k modulům, ještě trápil vozidla na domácím kolejišti s hračkovitými poměry :?:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Barbucha » ned 28 pro, 2014 8:25 pm

Viz téma domácí modulovka.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Morris Zapp » ned 28 pro, 2014 8:36 pm

Nevím přesně, o co jde, ale pojem "domácí modulovka" mi silně zavání segmentovaným domácím kolejištěm.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Barbucha » ned 28 pro, 2014 9:49 pm

DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Morris Zapp » pon 29 pro, 2014 9:01 am

No nevím: kouknul jsem tam a vidím návod na úpravy srdcovek EW1, což je pro mne teda mimo definiční obor modulovky. Pro provoz krátkých vlaků přes výhybky EW1 nejspíš bude ta kulisa krátkého spřáhla nejlepším řešením - ale takový provoz není kompatibilní se Zababovem, zmiňovaným kdesi na začátku vlákna...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod Myšpulín » pon 29 pro, 2014 10:00 am

Barbucha píše:Viz téma domácí modulovka.

Morris Zapp píše:Nevím přesně, o co jde, ale pojem "domácí modulovka" mi silně zavání segmentovaným domácím kolejištěm.

Trochu Off, ale navrhuji pro toto podle Milana používat název PANEL. Segment nechat pro část čehokoli s přesně definovaným umístěním. Konec Off.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: vozy na modulech+ spřáhla

Příspěvekod milan ferdián » pon 29 pro, 2014 10:30 am

Morris Zapp píše:No nevím: kouknul jsem tam a vidím návod na úpravy srdcovek EW1, což je pro mne teda mimo definiční obor modulovky. Pro provoz krátkých vlaků přes výhybky EW1 nejspíš bude ta kulisa krátkého spřáhla nejlepším řešením - ale takový provoz není kompatibilní se Zababovem, zmiňovaným kdesi na začátku vlákna...

Přes hromadu práce,jsem se to mu k projektu nedostal.Jak víš,ten program ikdyž jej zpracuju,již nebudu mocen prezentovat v praxi.Otázka co s tím?
Pojem segmentové je zcela jasný.U modulového stačí přece i jen jediné rozhraní.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků