Moduly Rada Bajera alias E27

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod mlha » stř 25 lis, 2015 1:06 pm

Já dvoukolejný vjezd mám.....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod Tempotaxi » stř 25 lis, 2015 2:00 pm

Jak postavíš důl, třídičku, drtičku, násypku a přidáš rozsáhlé kolejiště. Dále postavíš, dopravníkové pásy a lanovou dráhu. Pak postavíš elektroteplárenský provoz, který je běžný u takového námětu. Jenže se pokračuje dál ve stavbě, kde uhlí je potřeba v chemickém průmyslu, při výrobě různých ňamek. Pak už jen provoz koksárenský a plynárenský, který hned navazuje na provoz ocelárenský. Pak už jen potřebuješ prostor fotbalového hřiště, zastřešený, teplý, suchý a nejméně tak 100 let plodného modelářského života a bohaté konto. :lol:
:idea: Sen každého modeláře. :idea: :roll:
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod E27 » stř 25 lis, 2015 5:26 pm

Tak ono na začiatok postačí, aby som dokončil pokračovanie násypky. Ten kaznejov je niečo zaujímavé.

K tej doprave vlakov, no to je pravda. Ja som rozdal kartičky a v hluku mi prišlo pod násypku okrem pár uhlákov, tuším dva alebo tri veľké gulové. :mrgreen:
Preto som pochopil, že Peter je dôležitý a pre mňa ešte dôležitejší žolík, aby som sa na neho napojil. :wink:
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod milan ferdián » stř 25 lis, 2015 7:09 pm

Tempotaxi píše:Jak postavíš důl, třídičku, drtičku, násypku a přidáš rozsáhlé kolejiště. Dále postavíš, dopravníkové pásy a lanovou dráhu. Pak postavíš elektroteplárenský provoz, který je běžný u takového námětu. Jenže se pokračuje dál ve stavbě, kde uhlí je potřeba v chemickém průmyslu, při výrobě různých ňamek. Pak už jen provoz koksárenský a plynárenský, který hned navazuje na provoz ocelárenský. Pak už jen potřebuješ prostor fotbalového hřiště, zastřešený, teplý, suchý a nejméně tak 100 let plodného modelářského života a bohaté konto. :lol:
:idea: Sen každého modeláře. :idea: :roll:

Já mám taky obavy,že tak nějak dopadnu.Nakonec skončím s celou dráhou MDOK z Ostravy až do Fryštátu :D :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod Ferda » stř 25 lis, 2015 7:43 pm

milan ferdián píše:
Tempotaxi píše:Jak postavíš důl, třídičku, drtičku, násypku a přidáš rozsáhlé kolejiště. Dále postavíš, dopravníkové pásy a lanovou dráhu. Pak postavíš elektroteplárenský provoz, který je běžný u takového námětu. Jenže se pokračuje dál ve stavbě, kde uhlí je potřeba v chemickém průmyslu, při výrobě různých ňamek. Pak už jen provoz koksárenský a plynárenský, který hned navazuje na provoz ocelárenský. Pak už jen potřebuješ prostor fotbalového hřiště, zastřešený, teplý, suchý a nejméně tak 100 let plodného modelářského života a bohaté konto. :lol:
:idea: Sen každého modeláře. :idea: :roll:

Já mám taky obavy,že tak nějak dopadnu.Nakonec skončím s celou dráhou MDOK z Ostravy až do Fryštátu :D :wink: .

Nevěšej hlavu. Až procitneš, tak vyměníš budovy za jiné (s většími okny a dveřmi) a propojíš to s H0e. :wink:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod Petr S. » stř 25 lis, 2015 8:29 pm

Tempotaxi píše:Jak postavíš důl, třídičku, drtičku, násypku a přidáš rozsáhlé kolejiště. Dále postavíš, dopravníkové pásy a lanovou dráhu. Pak postavíš elektroteplárenský provoz, který je běžný u takového námětu. Jenže se pokračuje dál ve stavbě, kde uhlí je potřeba v chemickém průmyslu, při výrobě různých ňamek. Pak už jen provoz koksárenský a plynárenský, který hned navazuje na provoz ocelárenský. Pak už jen potřebuješ prostor fotbalového hřiště, zastřešený, teplý, suchý a nejméně tak 100 let plodného modelářského života a bohaté konto. :lol:
:idea: Sen každého modeláře. :idea: :roll:

S fotbalovým hřištěm to přeháníš . Příležitostně si zajeď prohlédnout Světlíkovo království , Dolní Vítkovice ( vřele doporučuju i Radovanovi - je to nádhera ) , Důl Hlubina s koksovnou a přilehlé vysoké pece s příslušenstvím , včetně plynojemu a kompresorovny se vejde na cca 15 / 15 metrů . Odhadem , možná 16 / 16 .
Z celého takového modelu by mě nejvíc zajímal zvuk pístového kompresoru poháněného plynovým motorem se 65 otáčkami / min . Pozn. ten píst má 3 metry v průměru + - pár čísel a ty kompresory tam jsou dva .
Zdraví Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod Tempotaxi » stř 25 lis, 2015 8:48 pm

Ani jsem moc nepřehnal.
Ano každý zmíněný provoz se vejde opravdu na pár metrech čtverečných. Ale podniková doprava zabere plno místa.
Jen předávací kolejiště má skoro každý větší podnik. Dále v podniku je i několik druhů nádraží. Jsou zde seřadiště, nádraží na plné vozy, nádraží na prázdné vozy, odstavná nádraží. Dále skládkové a nákladové koleje, objízdné koleje, koleje pro teplý provoz, čistící, mycí atd. Dále větší podnik má vlastní depo, opravnu lokomotiv a vozů. Jsou zde i nehodové soupravy a je zde i traťové hospodářství. Další rozsáhlé kolejiště je na haldách a různých podobných skládkách. Těch kolejí a různých železničních podnikových názvů je opravdu moc a ani je všechny neznám. Ještě se musím zmínit o speciálních lokomotivách a vozech, které jsou v různých podnicích a provozech, kde zajišťují místní dopravu a přepravu materiálu nebo substrátu.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod Ferda » stř 25 lis, 2015 8:58 pm

Petr S. píše: S fotbalovým hřištěm to přeháníš . Příležitostně si zajeď prohlédnout Světlíkovo království , Dolní Vítkovice ( vřele doporučuju i Radovanovi - je to nádhera ) , Důl Hlubina s koksovnou a přilehlé vysoké pece s příslušenstvím , včetně plynojemu a kompresorovny se vejde na cca 15 / 15 metrů . Odhadem , možná 16 / 16 .
Z celého takového modelu by mě nejvíc zajímal zvuk pístového kompresoru poháněného plynovým motorem se 65 otáčkami / min . Pozn. ten píst má 3 metry v průměru + - pár čísel a ty kompresory tam jsou dva .
Zdraví Petr S.

Karolína vlezla celá (bez redukce) na plochu 8 x 8,5 m i s Nádražím Ostrava-Střed.
Důl už je zasypán (uhel se vozí ze Zárubka), ale prádlo, briketárna, koksovna, kompletní koksochemie, dřeviště, elektrárna, vysoké pece, předávací kolejiště, remíza, 3 ruční točny, úzkokolejka s kompletním zázemím i lanovka se tam vešly dle skutečnosti.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod Tempotaxi » stř 25 lis, 2015 9:10 pm

Každý modelář má opravdu je a jen svoji představu o svém vysněném podniku. A ten postaví a to buď na pevno nebo v modulech. To záleží zase jen na velikosti domácího prostředí. A pokud je vše postaveno a není zásadně co zlepšovat na svém kolejišti, tak následuje zase rozšíření o nové náměty a po dokončení stavby námětu se zase přemýšlí o dalším námětu na další přístavbu. A činorodý modelář takhle pokračuje donekonečna. :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod Barbucha » stř 25 lis, 2015 9:47 pm

Petr S. píše:
Tempotaxi píše:Jak postavíš důl, třídičku, drtičku, násypku a přidáš rozsáhlé kolejiště. Dále postavíš, dopravníkové pásy a lanovou dráhu. Pak postavíš elektroteplárenský provoz, který je běžný u takového námětu. Jenže se pokračuje dál ve stavbě, kde uhlí je potřeba v chemickém průmyslu, při výrobě různých ňamek. Pak už jen provoz koksárenský a plynárenský, který hned navazuje na provoz ocelárenský. Pak už jen potřebuješ prostor fotbalového hřiště, zastřešený, teplý, suchý a nejméně tak 100 let plodného modelářského života a bohaté konto. :lol:
:idea: Sen každého modeláře. :idea: :roll:

S fotbalovým hřištěm to přeháníš . Příležitostně si zajeď prohlédnout Světlíkovo království , Dolní Vítkovice ( vřele doporučuju i Radovanovi - je to nádhera ) , Důl Hlubina s koksovnou a přilehlé vysoké pece s příslušenstvím , včetně plynojemu a kompresorovny se vejde na cca 15 / 15 metrů . Odhadem , možná 16 / 16 .
Z celého takového modelu by mě nejvíc zajímal zvuk pístového kompresoru poháněného plynovým motorem se 65 otáčkami / min . Pozn. ten píst má 3 metry v průměru + - pár čísel a ty kompresory tam jsou dva .
Zdraví Petr S.

Jojo, EU6 jsem si prolízal, podle Světlíka tam mělo být multimedíální museum, ale sešlo z toho. Sice projekt do šuplíku, ale dost náročnej na jednání s ouřadama. Zase jsem rád, že jsem mohl v rámci možností tu část prolízt ještě před tím, než se toho hodně zbouralo a zcivilizovalo. Jinak bych to spíš než kompresorem nazýval dmychadlem. Honilo to vzduch do pecí a poháněl to vysokopecní plyn. Pokud si pamatuju, tak tam byly tři kousky, i když ten třetí byl menší. Nevím, jestli ten zvuk někdo nahrál, ale silně pochybuju, Teď už to bohužel nikdo nerozjede, protože není jak :-(.

DSCF0100.JPG


Tady je pro zajímavost velikost dmychadla v poměru k člověku.

IMG 2799.jpg


Pohled z obslužné lávky v celé kráse i se setrvačníkem.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod E27 » čtv 26 lis, 2015 5:52 am

Peter, tak kedy sa do toho púšťame?
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod Petr S. » ned 29 lis, 2015 10:12 pm

Sotva jsem přijel z Grosspösny . Bolí mě nohy , záda , za krkem a v hlavě mi to dělá šššššššš !
P.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod mlha » pon 30 lis, 2015 6:35 am

Petr S. píše:Sotva jsem přijel z Grosspösny . Bolí mě nohy , záda , za krkem a v hlavě mi to dělá šššššššš !
P.

musíš se šetřit.....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod E27 » ned 06 pro, 2015 4:41 pm

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Moduly Rada Bajera alias E27

Příspěvekod kriziak83 » pát 03 bře, 2017 3:55 pm

Ahoj Rado, chcem sa opytat ci nemas niekde na nete ulozene fotky, ktore si v tejto diskusii umiestnil, nechce mi zobrazovat foto a rad by som sa inspiroval, kedze tiez zamyslam nad stavbou mensej zeleziarne... :) Uvazoval som ci ich nemas na napr. na rajce.net? rad by som s ich prezrel, vdaka Rado
Uživatelský avatar
kriziak83
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27 led, 2010 11:52 am

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků