Zababov - moduly N

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod cipisekmp » úte 08 bře, 2016 7:32 pm

Ahoj kolegove. Ja mam na modulu taky tunel a nad nim zriceninu hradu. Kolem byla hromada reci. Jednoho dne jsem obevil toto http://mapy.cz/letecka?x=18.0285229&y=49.0907581&z=17&l=0 . Kdyz si date turistickou mapu, tak jsou videt i vrstevnice. To nadlozi tam neni nijak silene a jeste je podle me primo nad tunelem kostel. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod PajaF » úte 08 bře, 2016 7:48 pm

Nadlozi podle vrstevnic 25m, v N je to zhruba 160mm. Na trati z Dolni Lipove na Pomezi je take tunel a nadlozi je asi 13 metru.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Jiřik » úte 08 bře, 2016 8:42 pm

http://mapy.cz/letecka?x=15.2810893&y=4 ... id=1839082

Ledeč nad Sázavou. Tunel neprochází přímo pod hradem,ale pod hradním příkopem nad kterým je přístupový most do hradu...
http://mapy.cz/turisticka?x=15.2816043& ... id=1910307

Jiřik.
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 08 bře, 2016 10:22 pm

Brumovskej tunel... Na ten jsem zapomněl jako na smrt... Tam už jsem hóóóóódně dlouho nebyl...

Jak jsem už jednou psal. To nadloží by mělo být cca 2x tak větší. Průjezdný průřez má na výšku 4,8 metru, takže 13 metrů nad je rozhodně více jak 2x 4,8 metru...
A pokud tam tunel je, tak určitě z dobrého důvodu...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » stř 09 bře, 2016 10:57 am

milan ferdián píše:Koukám a čtu,že jste si poradili v pohodě i beze mne :wink: .

Zatím se všichni soustředili na tunel, ale já jsem potřeboval také poradit jak řešit tu větší plochu před tunelem, jak ji oživit, co tam dát.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4073
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod sidlo » stř 09 bře, 2016 11:03 am

Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » pát 11 bře, 2016 9:58 pm

milan ferdián píše:Chřenovický mlýn....

Mezi "Chřenovickým mlýnem" a sousedícím modulem "Pod Hradem" nějak nepasuje krajina, chybí návaznost. Asi ty moduly k sobě nepatří.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4073
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod milan ferdián » pon 14 bře, 2016 8:36 pm

bartik.nsw píše:snazim se 70-80leta ale moc podkladu zatim nemam :-/

Tak já zítra k Ledečku a Ratajím,přihodím Kácov a potom sám uvidíš.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod bartik.nsw » pon 14 bře, 2016 8:42 pm

mam několik oskenovanych fotek stavby mostu přivadece k dalnici ale mam to jen v PDF a nejde mi to sem prilozit
www.ModulyBrno.cz
TT,III. a IV.epocha,Posázaví
Uživatelský avatar
bartik.nsw
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 16 bře, 2012 10:46 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod bartik.nsw » pon 14 bře, 2016 8:43 pm

milan ferdián píše:
bartik.nsw píše:snazim se 70-80leta ale moc podkladu zatim nemam :-/

Tak já zítra k Ledečku a Ratajím,přihodím Kácov a potom sám uvidíš.

Děkuji a jsem na to zvědav,už se těším :-)
www.ModulyBrno.cz
TT,III. a IV.epocha,Posázaví
Uživatelský avatar
bartik.nsw
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 16 bře, 2012 10:46 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » úte 15 bře, 2016 6:51 am

milan ferdián píše:Vždy jsem si myslel že v N-ku to bude modulově velké a ejhle jen na délku 1,7 m.

Jak vysoké bude nadloží u toho minimodulu s tunelem? Mohl bys Milane k navrhovaným modulům dávat takě zobrazení 3D nebo alespoň příčný řez v linii koleje? Důležité je to zejména u mostů a tunelů. Pouhé půdorysy neposkytují dostatečnou představu o modulech a lze jich nakreslit desítky - papír snese všechno.
V příloze jsou obrázky krásného modulu mého kamaráda. Je jasné, že pro představu o něm půdorys nestačí, důležité je vidět i konstrukci modulu. Pokud jďe o moduly - hlavním smyslem modulů je variabilita, umožňující používat na různých setkáních pokaždé jiné řazení modulů. Proto na modulech které stavíme dodržujeme zásadu u každého rozhraní používat dohodnutou foliáž, vzhled, aby v layoutu nepůsobilo nepřirozeným dojmem spojení dvou sousedících modulů. Jistěže by bylo na pohled pěkné mít z více modulů postavenu delší souvislou trať, ovšem pro tvůrce layoutu je nevýhodou, pokud by musel pro každé setkání takovouto sestavu ponechat jako celek. Více modulů navržených tak, že musí být sestaveny v dodrženém sledu představuje spíše segmentové kolejiště. Je to výborné napřiklad pro stálou expozici, jako je pražský Dům vláčků - tam by asi sestavu v několika předchozích příspěvcích ocenili a využili.
Přílohy
IMG_1435.JPG
IMG_1436.JPG
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4073
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Dusan » úte 15 bře, 2016 8:32 am

Myslím, že už po Milanovi chceš moc. Buďme rádi, za 2D, ale třeba se mýlím.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod rawen » úte 15 bře, 2016 9:32 am

Nezastírám, že sám si kladu otázku, zda bude Milanův projekt realizovaný. Asi má podobný význam, jako jeho knihy - inspirace, případně zakázkové práce podle konkrétního zadání.
Je to svým způsobem umění a papíru pro něj ztraceného lituji mnohem méně než peněz nalitých do moderních "abstraktních" hrůz a zvráceností.

Jinak, kdo tvrdí, že modul je rovný úsek anebo oblouk? Modulem může být cokoliv, co má na koncích normočela a splňuje pár dalších požadavků. Pokud mám správné informace, TTčkaři z Brna jdou podobnou cestou - výseky trati zakončené PP čely. Rozumná délka a tvar takovýchto soumodulí je potom Honzovou oprávněnou otázkou...

Co se týká 3D nebo řezů, v 95% procentech nejsou potřeba, snad krom naprostých laiků. Poučený modelář zná průjezdný profil a konstrukční možnosti. Zvláště na modulech, kde koleje leží v rovině. To v knihách I, II, III jsou mnohem zajímavější leč krásně pochopitelná terénní cvičení. :D

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 15 bře, 2016 11:21 am

milan ferdián píše:
Vaclav86cz píše:Jsi si jist, že máš tu odbočku kolejově správně???

Václave ty mě zkoušíš co.
Zdroj : Posázavský pacifik/autor Mirek Kočovský


To bych si nikdy nedovolil
Vyhybka 101 a 102. Ty máš na modulu zakreslenou vyhybku 102. Vyhybka 101 se nachází na trati Ledečko - Bečváry - Kolín. Přesněji 217 metrů od vyhybky 102. A opticky přesněji šturc odvratné koleje končí u přejezdu s křížemi...
Trať směřující do Světlé nad Sázavou má vlastní zastávku hned za kolejovým rozvětvením. Vjezdové návěstidlo je kdesi před tímto nástupištěm. Druhá trať do Kolína má pak o kousek dále bývalou zastávku s nákladištěm Rataje nad Sázavou. Nevím, jestli kolej byla kusá směrem od Kolína a nebo byla zakončena vyhybkou a pak další vyhybka na odvrat. Nicméně z fotek dostupných na internetu je staniční budova totožná jako od Šikulů výpravní budova Adršpach, akorát zrcadlově otočená. Vjezdové návěstidlo je pak ještě před tímto bývalím nákladištěm se současnou zastávkou.
Ohledně zabezpečení nevím, jak to bylo dříve. Současná situace je taková, že v trojúhelníku, který tvoří ramena tratí a celkem vysoký svah je stavědlo St.1, které je zavázáno do zab.zař. stanice Ledečko. Možná to dříve byla samostatná dopravna, ale k tomu zatím nemám podklady. Odvrat se dříve dělal a to tak, že trať menšího významu měla odvrat na odbočce k trati většího významu. Vyjímky asi existují, o tom se rozhodně nebudu přít, ale základní zabezpečení spolu s návěstidlem je určitě odvrat. Možná by šlo použít i výkolejku i když nevím, jestli je to v dopravní a nebo traťové koleji možné. Já osobně jsem viděl 2 příklady že je a to při rekonstrukci stanice Ústí nad Orlicí, kdy směrem ne Choceň měla jedna kolej výkolejku a za ní plnohodnotné odjezdové návěstidlo. Dokonce jsme z této koleje odjížděli... A pak při zabezbepčení nedovoleného vjezdu na traťovou kolej Přerov - Prosenice a to po vykolejení nákladního vlaku v Prosenicích. Kousek za Přerovem byl terč a a za ním přenosná výkolejka... Moc pěkné... A pravděpodobně bych toto viděl jako nouzové, nebo dočasné řešení, než aby to bylo v naších zemích obvyklé řešení. Ale jak jsem psal, vyjímka mohla existovat, jen pouze o ní zatím nevím. :-)
Odkaz na plánky stanic z roku 2009. Minimálně kolejové schéma se tam dá vyčíst. Pak doporučuji google mapy a seznam mapy... Taky se z toho dá docela dost vyčíst.
http://iwan.eu07.pl/jw/john_woods2009/planky/
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod PajaF » úte 15 bře, 2016 11:44 am

PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků