Zababov - moduly N

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Ferda » pon 18 kvě, 2015 3:03 pm

S čím bychom měli být opatrní?
Malé ego je prostě malé ego. S tím nikdo nic nenadělá.

Mimochodem, 10-ti metrová stanice ve spojení s dvoumetrovým mezistaničním úsekem mi taky nepřipadá zajímavá.

Někteří mají pořád pocit, že zrovna my jsme megalomani, ale ono to tak vůbec není. My prostě jen stavíme moduly tak, abychom splnili veškeré požadavky FREMO norem. To, že máme jako předlohu hlavní trať je prostě fakt a tím pádem je dáno i všechno ostatní. Minimální poloměry, délka staničních kolejí (nejméně 2 koleje min. 4.400 mm) i štíhlost výhybek, která bohužel také prodlužuje zhlaví.
Že nám vychází délka stanic kolem 10-ti metrů není dáno chlácholením ega, ale prostým výpočtem. Mimochodem všechny stanice (i ty jenž jsou zatím pouze v plánu) jsou zkracovány. Mohli bychom je postavit i v plné délce, ale 8-mi vozový rychlík už se ztrácí i v 10-ti metrové stanici a plná délka stanice už žádnou přidanou hodnotu nepřinese. Už tak někteří hubují, že dlouhé stanice zdržují posun. :roll:
Další premisou, kterou jsme si vytyčili je, že chceme mít ke každé dopravně nejméně stejnou délku tratě jako máme délku dané dopravny, aby se nám nestalo to o čem píšu výše.

Nicméně přeju Neratovicím pohodovou stavbu i následnou radost z provozu.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » pon 18 kvě, 2015 6:33 pm

milan ferdián píše:Stanice Neratovice se svým monumentálním mostem přes Labe N/1:160,délka přes 10,0 m :!: HO plačte :mrgreen: .

Milane, jak jsi přišel na tu "délku přes 10 m"? Před časem jsem se Radka ptal a řekl mi že to bude mít 9,5 m. Ale třeba máš novější informace.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4071
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod milan ferdián » pon 18 kvě, 2015 6:57 pm

HonzaM píše:
milan ferdián píše:Stanice Neratovice se svým monumentálním mostem přes Labe N/1:160,délka přes 10,0 m :!: HO plačte :mrgreen: .

Milane, jak jsi přišel na tu "délku přes 10 m"? Před časem jsem se Radka ptal a řekl mi že to bude mít 9,5 m. Ale třeba máš novější informace.

Ano,ale jen stanice,bez mostu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Dusan » pon 18 kvě, 2015 8:36 pm

Mne zaujal ten most! To je předpokládám ruční práce dle předlohy. Z čeho je to vyrobeno ? Odhaduji lept? Muselo dát celkem práci udržet geometrii.
Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » úte 19 kvě, 2015 5:37 am

Dusan píše:Mne zaujal ten most! To je předpokládám ruční práce dle předlohy. Z čeho je to vyrobeno ? Odhaduji lept? Muselo dát celkem práci udržet geometrii.
Ať se daří.

Je to lept. Radek je špičkový odborník, u něj není nic nemožné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4071
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Dusan » úte 19 kvě, 2015 6:10 pm

Hmm, tak to klobouk dolů.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Vladimír_B » stř 20 kvě, 2015 10:11 am

A ten most je nějaký předchůdce toho současného? http://foto.mapy.cz//detail?id=320829
Ano, už jsem si to našel. :D http://www.nerafoto.estranky.cz/fotoalb ... i.jpg.html
Naposledy upravil Vladimír_B dne stř 20 kvě, 2015 10:16 am, celkově upraveno 1
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 kvě, 2015 10:14 am

Vladimír_B píše:A ten most je nějaký předchůdce toho současného? http://foto.mapy.cz//detail?id=320829

Ano,je to původní most s pilíři.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 kvě, 2015 11:54 am

Ferda píše:Mimochodem, 10-ti metrová stanice ve spojení s dvoumetrovým mezistaničním úsekem mi taky nepřipadá zajímavá.

Další premisou, kterou jsme si vytyčili je, že chceme mít ke každé dopravně nejméně stejnou délku tratě jako máme délku dané dopravny, aby se nám nestalo to o čem píšu výše.

Tato tvoje myšlenka nebo připomínka stojí hodně za zamyšlení,protože se skutečně stává,že stanic je v layoutu přehršel a mezistaniční délka je poloviční délkou oněch stanic.Snad Dan by se mohl též k tomu vyjádřit.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 20 kvě, 2015 12:11 pm

milan ferdián píše:Tato tvoje myšlenka nebo připomínka stojí hodně za zamyšlení,protože se skutečně stává,že stanic je v layoutu přehršel a mezistaniční délka je poloviční délkou oněch stanic.

Jo, ale takto uvažovat lze pouze u kompaktních uskupení v podobě pevného klubu či sdružení modelářů kolem něj fungujícího. Obecná modulovka napříč Evropou nelze takto pojímat, když si každý staví, co chce (a o tom to je, svobodná volba námětu) a nikdy nevíš, kdo se kam rozhodne s jakými moduly jet.
Je pak jen na koordinátorovi setkání, resp. tvůrci layoutu, jaké moduly z přihlášených použije a jak si nastaví priority. Takže pokud chce dodržet při malém počtu přihlášených traťových modulů mezistaniční vzdálenosti, musí prostě omezit počet zúčastněných stanic. A nebo musí rezignovat právě na tu mezistaniční vzdálenost.
Každopádně chtěl jsem říci, že cesta je vždycky a je to jen o tom, jak jsou nastavné priority...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Ferda » stř 20 kvě, 2015 4:02 pm

Bude to jak pravíš v těch prioritách.

Tvůrce layoutu může stanovit, že pokud chceš přihlásit stanici o 5-ti metrech, pak je potřeba nabídnout i 5 metrů modulů. Nikde není psáno, že ty moduly musejí být taky tvoje.
Vloni jsme do Hluku vezli pouze traťové moduly a nebylo to poprvé. Letos ve Vratimově jsme zase pokud to šlo nechali vyniknout všechny "přespolní" a až potom jsme našimi moduly doplnili co bylo potřeba. Je pravda, že nás H0-kářů je o poznání více a je z čeho vybírat.
Další specifikum našich setkání je, že klub Ostramo a My dokážeme dát dohromady cca 70 metrů širé trati.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod milan ferdián » čtv 21 kvě, 2015 9:51 am

FREMO HANAU 14.5.-17.5.2015
S českou účastí.

http://www.stummiforum.de/viewtopic.php ... &start=800
Přílohy
20150516_202829ens08.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Radek Mende » čtv 21 kvě, 2015 3:55 pm

Abych uvedl věci na pravou míru,
tak modul má v protilehlých rozích 9700 mm ,pokud bych počítal od středu rozhraní ke středu rozhraní délku trati,tak 9800 mm a to včetně mostu.
Most je leptaný a je to ten,který byl v roce 1983 za velké divácké kulisy včetně mě ,svržen ženisty do Labe.
Z této akce mám spoustu fotek,které posloužily jako předloha pro lept,tak snad bude dost věrohodný :)

Co se týče Ferdo rovnosti délek stanic a délek trati,tak v tomto směru jsem osobně produktivnější u trati,
ale v sekci je to opravdu horší.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 25 kvě, 2015 1:36 pm

K připravovanému komornímu setkání N-kové modulovky na zámku Lobeč (Kokořínsko) byl zveřejněn plánovaný layout jakož i patřičné provozní pomůcky. Odkaz na stránku s propozicemi setkání je zde:
http://www.zababov.cz/index.php?id=1327
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod milan ferdián » čtv 25 čer, 2015 6:31 am

A zde snímek ze zámeckého sálu,že layout již stál ve večerních hodinách.Lobeč 23:05 24.6.2015. :wink:
Přílohy
lobec4.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků