Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » pon 03 bře, 2014 10:08 am

Včera jsme se opět sešli, jak bylo předem oznámeno Radkem. Jen letecky :D Počet nebyl větší než minule. Změnili jsme podnik - U netopýra (přece jenom víc zakouřeno, něž se očekávalo a než bylo v den průzkumu) za nekuřáckého U anděla. Absenci u některých zavinila nemoc, u někoho, že to prostě nestihl. Ale přece jenom přišli na setkání i zástupci jiných měřítek. Tedy zatím jeden :D Libor donesl na ukázku pár pěkně zpracovaných vagónů, probíraly se zkušenosti tvorby krajiny atd. Bylo o čem debatovat.
Závěr : bylo fajn, jen budeme opět měnit lokál. Ne, že by jsme si z toho dělali další koníček, ale - prostředí bylo příjemné, obsluha už tolik ne. Je fakt, že stáli u stolu téměř nepřetržitě, ale specialitu šéfkuchaře v ceně několika set kč si nechtěl dát z nás nikdo. A z toho byli docela...... a dávali to najevo :roll:
Příští sraz 6.4. opět v 14 hod. podnik ještě upřesníme. Takže kdo si v Olomouci chce popovídat se stejně postiženými :D - na měřítku nezáleží - přijďte.
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 11 bře, 2014 2:37 pm

Nazdar,
kreslím jednu ne zcela typickou staničku a pořád mi vycházejí nějaké výhybky na rozhraní segmentů modulů.
Jako nejméně bolestné se jeví říznutí sestavy (2xEW3) na obrázku "přímo přes střed. Posunout to nejde, protože namísto naznačených přímých úseků jsou další veksle...

Otázka: Realizoval někdo něco podobného v praxi? Jak to dopadlo?

Díky, Radek
Přílohy
v.jpg
v.jpg (14.36 KiB) Zobrazeno 6293 krát
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Ferda » úte 11 bře, 2014 3:08 pm

Není to nic co by tě mělo vyděsit. :o Nelze řezat wexel v místě pohyblivých částí jazyků, ale jinak to lze skoro všude a na modulech je to dosti časté i když se tomu snažíš vyhnout.
Obrázek
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod cipisekmp » úte 11 bře, 2014 3:36 pm

Ahoj, ja to vidim jak Ferda. Ja mam taky na Raholci par mist, kde jsou vyhybky rezane a neni problem. Jen vse radne upevnit na hranach modulu a musi to pasovat. Ahoj Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Luděk » úte 11 bře, 2014 4:12 pm

Přesně tak, taky mám jednu řízlou kousek za srdcovkou a je to bez problémů.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 201
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pon 17 bře, 2014 8:40 am

Děkuji za fotky a rady.

Abych prezentoval pro změnu něco z naší tvorby, dávám do placu elektroinstalaci.
Obrázek

a další... http://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Stav ... ektro2.jpg

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » čtv 20 bře, 2014 8:40 pm

A pár náladovek: http://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Stav ... sterk1.jpg

Radek

P.S.: Začínám mít pocit, že na posledním srazu se Pavel s Liborem potají dohodli, že mě nechají spamovat a pošlou sem až fotky kompletních modulů. :D :lol:
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 21 bře, 2014 7:43 am

stavíš moduliště ty sám .. :P :lol:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » pát 21 bře, 2014 9:35 am

rawen píše:P.S.: Začínám mít pocit, že na posledním srazu se Pavel s Liborem potají dohodli, že mě nechají spamovat a pošlou sem až fotky kompletních modulů. :D :lol:


:lol: ..... přiznám se u mne to teď s výrobou jde pomaleji. Ale neboj foto bude :D Ale hotových určitě ne.
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Libosh » ned 23 bře, 2014 8:23 pm

Neboj neboj, samotnyho jsme tě v tom nenechali, jen nejsme vidět :wink: Když je čas, tak tvořím, ale znáte kluci můj problém s modulem. Víc a víc se přesvědčuji o tom, že krajinařina není pro mě. Já raději složím nějakej ten vagon. Ale ta holá kostra modulu mě tu začíná štvát, pamalu,ale jistě se přemlouvám, že na ní zase něco udělám. :P
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » pát 28 bře, 2014 8:37 pm

Takže další naše setkání se koná v Olomouci 6.4. od 14 hod. v tomto podniku http://cafemahler.eu/ Vypadá to zajímavě, uvidíme. Zjišťujeme, že v OL není jednoduché v neděli najít otevřenou normální nekuřáckou restauraci.
Takže kdo máte chuť a čas - nehledě na měřítko - přijďte :wink:
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 06 dub, 2014 4:56 pm

Tak setkání proběhlo a dokonce tuplovaně. Má to (myšleno klubová činnost :)) výrazně rostoucí tendenci, neboť jsme tentokrát dorazili v pěti. Cafe Mahler má své specifika, ale oproti předchozím podnikům to byl skok kupředu.
Také práce na modulech byly popostrčeny, někdo dostal úkoly, někdo pracovní pomůcky a jiní přišli se zajímavým námětem, což je z dlouhodobé perspektivy pokrok nejdůležitější. :)

Pokud zvážním, další postup je naplánován směrem: set obloukových modulů, dvě konkrétní koncové stanice s poměrně bohatými možnostmi pro nákladní dopravu a možná jedna odbočná.
Řešíme možnost pracovních setkání / prostor, aby další setkání byla výživnější i po pracovní stránce.

Radek

P.S.: Píšu sem, jednak protože jsem dorazil domů první a také jako motivaci pro další příchozí TT pozitivní kamarády.
Doufám, že ostatní vzápětí uvedou mé postřehy na pravou míru. :)
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » ned 06 dub, 2014 7:33 pm

rawen píše:P.S.: Píšu sem, jednak protože jsem dorazil domů první a také jako motivaci pro další příchozí TT pozitivní kamarády.Doufám, že ostatní vzápětí uvedou mé postřehy na pravou míru. :)

No,tvojí kamarádi ještě někde bloudí,asi to vzali z Olomouce po D1... :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » ned 06 dub, 2014 7:36 pm

Milane, ty provokatére :D
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » ned 06 dub, 2014 7:51 pm

_pavel_ píše:Milane, ty provokatére :D

Ha,první zbloudilec se našel a vůbec nám neporeferoval.Kdo je u vás náčelníkem,hned si budu stěžovat :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků