Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » úte 29 říj, 2013 7:36 pm

Povstalec píše:Pane Ferdián, zrovna se vás zeptám. Jelikož sem zaměřenej na parní provoz, období od roku 45 do 68, potřebuju nějak v Lipové vyřešit uhelnou skládku k Theudolfu nebo spíše samostanou kolej na vozy s uhlím? Aspoň 4 Vtu?

Řešení co napadlo mě, je poněkud... No vypadá to hrozně.

1)Láďo nebo Luďo ?Tykej mi :wink:
2)Nic nevymýšlej,mrkni na stránky Ostramo Lipová
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod MirekTT » úte 29 říj, 2013 7:40 pm

Víte kluci, zatím řešíte takový ty technický věci, jako co doma s tím, co vlastně stavět, zdali jo nebo ne. Avšak všem těmto otázkám je nadřazeno jedno velké ANO, proč do toho vlastně jít. Je to ohromná energie vycházející ze společného cíle. Bez ní bych já ještě dnes neměl přilepenu ani jednu kolej. V prvé řadě potřebujete pro funkční klub partu spolehlivých lidí, ta začíná od cca čtyř person. Pokud se nesejdete v dobré konstelaci jednotlivců, budete mít o starost víc. Počáteční nadšení je dobrý starter, ale velmi chudé palivo, které brzy dojde. Pak už musí ta energie směřovat od jednotlivce směrem k celku a tím se vytvoří pevné jádro, o které se bude moci člen, nebo celá parta opřít.
Přistupujte ke vzniku klubu jako ke zrození dítěte s veškerou odpovědností k tomu náležející. Tzn. že jednotlivec bude muset z počátku vydat klubu víc, než přijme, a hlavně vydržet start.
Budovat klub s tím, že hlavně očekávám, že mi někdo s něčím pomůže, není moc dobré. Raději zhodnoťtě reálné možnosti, sepište co kdo s čím může pomoct a rozdělte si úkoly. V klubu mají pomáhat všichni všem, a to organizovaně. Budete se muset naučit rozhodovat a rozhodnutí přijmout a respektovat.
Tohle všechno pak produkuje ohromné množství pozitvní energie, která vás bude tlačit kupředu mílovými kroky.
My v Brně jsme měli celkem štěstí na lidi, sešli jsme se skvělá parta a vůbec nerozhoduje, kdo z nás má kolik modulů, nebo nemá žádné, každý je nějak užitečný a každý se snaží v rámci svých možností klub podporovat.

Pokud do toho půjdete s tímhle uvědoměním, můžete klidně začít přemýšlet, co stavět, v jaké epoše, dle jakých pravidel, kde se scházet, jak často, jak a kde mít provozní setkání, jak se tam dopravovat, a začít klást miliony otázek, co a jak a proč atd :D .
Tak držím palce, ať se dílo daří :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 29 říj, 2013 8:09 pm

něco jsme pořešili přes skype no uvidíme co a jak se vyklube nebo ne po hlavě do toho skákat asi nikdo nebude je to v začátku embria tak ,že je to asi na seznámení a to se snad uskuteční u mě ,ale není to ještě 100%,že jo :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Povstalec » stř 30 říj, 2013 7:21 am

milan ferdián píše:
Povstalec píše:Pane Ferdián, zrovna se vás zeptám. Jelikož sem zaměřenej na parní provoz, období od roku 45 do 68, potřebuju nějak v Lipové vyřešit uhelnou skládku k Theudolfu nebo spíše samostanou kolej na vozy s uhlím? Aspoň 4 Vtu?

Řešení co napadlo mě, je poněkud... No vypadá to hrozně.

1)Láďo nebo Luďo ?Tykej mi :wink:
2)Nic nevymýšlej,mrkni na stránky Ostramo Lipová


1) Já sem Luděk, těší mě.
2)Jarda už mi včera řekl, kde bylo původní zauhlování. A tak sem si vzpoměl, že se to řešilo i ve Světě Železnic, akorát už nevím který číslo. V Lipové byl totiž - myslím se tomu říkalo Kozlíkovej jeřáb. No musím to najít. Tam mi to bude vyhovovat.
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Povstalec » stř 30 říj, 2013 7:28 am

No vy ste v Brně měli hlavně štěstí na to, že vás tam bylo několik TéTéčkařů na celkem malým území. Mi to máme zatím trochu rozlítaný.
Já ještě když sem bydlel v Brně, zvažoval sem, že se přidám k vám. Ale furt sem to odkládal a na konec sem skočil zpátky doma a v Brně už jenom pracuju.
Já sám za sebe můžu říct, že sem rozhodnutý, že do toho jdu. Vím co s tím doma a tak dál, jak si psal výše.

Teď ještě aby si to pořádně rozmysleli ostatní. Máš pravdu, je to hodně vážné rozhodnutí...
Tak snad na konec se mnou někdo v partě zůstane.
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 30 říj, 2013 7:40 am

no pokud bych do toho šel a něco se zvrhlo ,že bych stanici Javorník nechal v kulturáku jako statický model to je taky možnost...jsou to jen uváhy :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Libosh » stř 30 říj, 2013 7:16 pm

MirekTT:
Miro, možná se na to dívám špatnym pohledem, ale třeba zrovna pro mě je na prvnim mistě potřeba vymyslet pravě to "co s tím doma, co stavět, atd." Přeci nebudu dělat něco, co dělat nechci nebo mi to z jakehokoliv duvodu nevyhovuje.

Když zvažuju co bych mohl klubu nabídnout, tak mě zatím asi napadá chuť do práce, nadšení k vláčkům jako takovým, ale nevím co konkrétně bych mohl nabídnout. Jak jsem psal, jsem začátečník, o pravidlech provozu a nějakych předpisích nemám ani páru...ale jsem ochotný se mnoha věcem učit a přicházet na ně.

Rozhodně nečekám a nechci přijít k hotovému, říct "tak mě tady máte a sdělte mi vše potřebné" ;)

Kdo je tedy vlastně už rozhodnutej a odkud jste? Pochopil jsem že je tu někdo z Velkyho Ujezda (to mám kousek), pak z Javorníku a ještě někdo? Nějak se tu v tom ztrácím.

Škoda, že Vámi chtěné tratě jsou pro mě celkem z ruky, rád bych se tam podíval. Budu si připadně muset udělat vylet, pokud do toho pujdu s Vámi. Jako že zatím se víc kloním k tomu že ano.
Naposledy upravil Libosh dne stř 30 říj, 2013 7:30 pm, celkově upraveno 2
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 říj, 2013 7:24 pm

Libosh píše:Kdo je tedy vlastně už rozhodnutej a odkud jste? Pochopil jsem že je tu někdo z Velkyho Ujezda (to mám kousek), pak z Javorníku a ještě někdo? Nějak se tu v tom ztrácím.

Škoda, že Vámi chtěné tratě jsou pro mě celkem z ruky, rád bych se tam podíval. Budu si připadně muset udělat vylet, pokud do toho pujdu s Vámi. Jako že zatím se víc kloním k tomu že ano.

Jarda Tkadlec - Javorník ve Slezsku
Luděk - Velký Újezd
Pavel - Ostrava ???
a ty - Olomouc

Záleží zda půjdete do stejného tématu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Libosh » stř 30 říj, 2013 7:33 pm

letmo jsem teď shlednul trať z Lipové Lázně nahoru dál do Vidnavy a Javorníku, možná jsem neobjevil to kouzlo té trati, ale moc mě neokouzlila...je fakt, díval jsem se jen na mapy.cz, nevítě někdo, není někde na netu o té trati nějaky info, připadně dobovy fotky? kouknul bych se na net sám, ale před chvíli jsem došel z práce a ráno jdu zas...a do Vánoc líp nebude, jezdim u PPL, tak nám teď začne sezona...

k tomu tematu, jak to maji třeba zababovaci? ti mají realne stanice, ale trať už mají dle fantazie, co je zrovna napadlo? nebo se pletu?nebo i stanice mají vymyšlené? nebo veškeré kluby mají vše dle realu?
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod MartinP » stř 30 říj, 2013 7:45 pm

Ahoj,
nedá mi to napsat pár řádek .Jsem od Olomouce a TT moduly dělám v Zababově . Než se do něčeho pustíte tak si musíte v prvé řadě ujasnit proč to chcete dělat, s kým to chcete a co od toho čekáte . Modulovka je v prvé řadě o spojování modulů a lidí ( stejně postižených ). Existuje několil klubů, které TT moduly dělají - Zababov, Moduly Brno , Railnet Bratislava , KMŽ Horky u Žiliny a zřejmě i další kluby ale nevím o tom . Pokud se rozhodnu dělat modulovku s ostatními moduláři tak to bude vyžadovat kromě energie také čas ( dovolená ) a peníze ( tisíce - ubytování, strava,doprava ) na účast na setkáních . Zababov, Railnet dělají akce většinou 4 denní ( čt- ne ) různě po republice . Moduly Brno pokud vím upřednostňují víkendové akce pouze v Brně. Některé kluby nechávají výběr námětu modulu na autorovi modulu , jiné se zase drží konkrétní trati a nic jiného . Pokud se připojíte k některému klubu tak to má výhodu, že nezačínáte na zelené louce a energii, kterou by jste věnovali zakládání nového klubu věnujete rovnou stavbě modulů a modelů a jezdíte na akce kde má moduliště několik stovek metrů kolejí . Pokud půjdete cestou vlastního klubu tak se může taky stát, že za pár let činnosti zjistíte, že sice si to děláte podle svého názoru ale je Vás furt stejně nebo o něco více jak na začátku a jezdíte na pár modulech . K tématu námětů na moduly bych ještě doplnil svůj názor .V prvopočátku své modulářské činnosti jsem taky chtěl stavět pouze to co mi jezdí pod oknem ale pak jsem zjistil, že kořením provozu na modulovce je v prvé řadě nákladní doprava .A nákladní dopravu nejde dělat pokud stanice nemají vlečky . K čemu je nějaká oblíbená stanice z 3 kolejemi ,1 staniční budovou, 1 WC a 1 skladištěm na kterou je možná pěkný pohled ale , která nijak neobohacuje provoz na modulišti . Existuje spousta malých lokálkových stanic z 2,3 i 4 vlečkami . V takové stanici je pak radost jezdit a dělat staniční posun .Ať se rozhodnete jakkoliv,důležité je aby jste z toho měli radost .
Naposledy upravil MartinP dne stř 30 říj, 2013 7:47 pm, celkově upraveno 1
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 30 říj, 2013 7:46 pm

no já sem koncový rodák z Javorníku no a trať je dobrá zajimavá dvě koncové stanice sice třeba ve Vápenné zrušená vlečka ,ale koleje tam jsou pořád,v Javorníku vlečka k bývalému výkupu později ACHP můj děda tam šefoval mamka taky v kanclu a její přítel tam dělal taky .Jinak se sem vozilo hnojivo jo chemie no jo ,ale přeprava dřeva nebo kamene byla na denním pořádku i ted se vozí drtě z Pomezí ..mě fascinuje ,že tratě Šumperk-Lipová Lázně jsou 3 točny a jen jeden krátky tunel směr Javorník z Lipové..promě je to srdeční záležitost
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod _pavel_ » stř 30 říj, 2013 7:47 pm

Libore máš SZ
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 říj, 2013 7:51 pm

Libosh píše:letmo jsem teď shlednul trať z Lipové Lázně nahoru dál do Vidnavy a Javorníku, možná jsem neobjevil to kouzlo té trati, ale moc mě neokouzlila...je fakt, díval jsem se jen na mapy.cz, nevítě někdo, není někde na netu o té trati nějaky info, připadně dobovy fotky? kouknul bych se na net sám, ale před chvíli jsem došel z práce a ráno jdu zas...a do Vánoc líp nebude, jezdim u PPL, tak nám teď začne sezona...

Třeba hledat.Fotek je dost.Tak je to jasné,co člověk,to jiný zájem.

Libosh píše:k tomu tematu, jak to maji třeba zababovaci? ti mají realne stanice, ale trať už mají dle fantazie, co je zrovna napadlo? nebo se pletu?nebo i stanice mají vymyšlené? nebo veškeré kluby mají vše dle realu?

Jak které.Některé stanice jsou stavěny dle reálu,některé volně.Layout tratě se navrhuje dle navrženého tématu.Každá sekce nebo klub má stanoveny svůj námět.U nás je to dle navrženého tématu,ale například Moduly Brno se drží daného tématu. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod _pavel_ » stř 30 říj, 2013 7:53 pm

Milane, co to máš za nový obrázek. Takový strašidelný. Já se budu bát :lol:
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 říj, 2013 7:56 pm

No MartineP s tím připojováním k některým klubům,no nevím,nevím.Kdyby kluci měli zájem se k někomu dát,tak by se již dávno k někomu připojili :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků